Auction 108. General Government

13933

Fi.33II
160 PLN
13934

1940 polska całostka z ilustracją 34 Jan Matejko stemplowana wraz ze znaczkiem GG w Krakowie 11.04.40 zaadresowana do Tych.

Fi.34, Cp87
140 PLN
13935

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura pojedyncza, druki wysłane 19.XII.41 z Warszawy do placówki lokalnej Rady Głównej Opiekuńczej - Komitetu Opiekuńczego w Falenicy; dobry stan zachowania.

Fi.40
30 PLN
13936

1940 kartka z pośrednictwa pocztowego w Brzostku przez Jasło do Rudnik.

Fi.40
35 PLN
13937

Fi.40, 43, Cp3
200 PLN
13938

1940 przesyłka zagraniczna do Szwecji, ofrankowany formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6 wysłany do Sztokholmu, nadany w pośrednictwie Susiec (fioletowy prostokątny stempelek), znaczki skasowano 29.III w Tomaszowie Lubelskim, czerwony stempel cenzury Wehrmachtu, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo i pionowo zgięta).

Fi.40, 45
300 PLN
13939

Fi.40-51
60 PLN
13940

Fi.40-51
60 PLN
13941

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 24 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 14.2.41 z Krakowa do Wiednia, tam przekierowany do domu opieki społecznej, na odwrocie zalepki wiedeńskiej kontroli dewizowej z odciśniętym 15.II datownikiem i datownik odbiorczy z 17.2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.45
120 PLN
13942

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, kasowniki okolicznościowe pierwszej rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa z Lublina i Warszawy.

Fi.52
25 PLN
13943

1940 seria wydania z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż.

Fi.52-5
40 PLN
13944

Fi.52-55
60 PLN
13945

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.80.-).

Fi.52-55
70 PLN
13946

Fi.52; 4a-d
120 PLN
13947

1940 miejscowy list polecony adresowany na pierwszy niemiecki sklep filatelistyczny w GG opłacony serią znaczków w rocznicę utworzenia GG ze stemplem okolicznościowym z tej okazji, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.56-8
45 PLN
13948

Fi.56-58
40 PLN
13949

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria skasowana stemplem okolicznościowym.

Fi.56-58
30 PLN
13950

Fi.56-58; 6a
50 PLN
13951

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria narożnych czworobloków z gapami, skasowana 7.XII w Warszawie, w tej formie trudne do zdobycia, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.59-62
250 PLN
13952

Fi.59-62
40 PLN
13953

Fi.59-62
60 PLN
13954

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta (Fi.50.-).

Fi.59-62
50 PLN
13955

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria.

Fi.59-62
40 PLN
13956

Fi.Ck1
20 PLN
13957

Fi.Ck1
40 PLN
13958

Fi.Co3I
1 000 PLN
13959

1940 kartka z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp1I
40 PLN
13960

1940 kartka z Jędrzejowa do Skierniewic.

Fi.Cp2
50 PLN
13961

1940 kartka z Warszawy do Milanówka.

Fi.Cp2II
80 PLN
13962

1940 kartka Dąbrowy Tarnowskiej do Przemyśla.

Fi.Cp2II
80 PLN
13963

Fi.Cp2II
200 PLN
13964

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!" - UWAGA nowa dokładniejsza klasyfikacja w katalogu Fischera;, wysłana 24.10 z Limanowej do Warszawy; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; mimo odbarwień spowodowanych światłem słonecznym dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II
900 PLN
13965

Fi.Cp3II
50 PLN
13966

1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
30 PLN
13967

Fi.Cp3II
40 PLN
13968

Fi.Cp3II
40 PLN
13969

Fi.Cp3II
40 PLN
13970

Fi.Cp3II
40 PLN
13971

Fi.Cp3II
40 PLN
13972

Fi.Cp3II
40 PLN