The auction will start on 21.06.2024

Auction 107. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7570

1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, parka marginesowa znaczków za 25 zł, prawy z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2671 B1
Mi.2819
50 PLN
7571

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819I
25 PLN
7572

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny prawy znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671B1
Mi.2819I
35 PLN
7573

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, prawy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2672B1
Mi.2820
35 PLN
7574

1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) ze znakiem opłaty za 2,50(2,90) zł o nienotowanej w katalogu sygnaturze "1982 12.000000" wysłana 24.8 z miejscowości Miejsce Piastowe do Warszawy, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 071" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę.

Fi.Ck64I
80 PLN
SOLD
7575

1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) wysłana 24.-5. z Nysy do Warszawy, otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta zszywaczem przez cenzurę, stemple: mały ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 863".

Fi.Ck67I
80 PLN
SOLD
7576

1982 50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
7577

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.


15 PLN
7578

1982 niemiecka nalepka zbiórki funduszy na pomoc dla Polski w Stanie Wojennym wzorowana na znaczku wydania z 1956 roku (Fi. 838).


80 PLN
SOLD
7579

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 16-3 z Orleanu (Francja) do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 743".


50 PLN
SOLD
7580

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list lotniczy wysłany -3-4. z Marburga w Niemczech do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy z 30.4, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 771".


50 PLN
SOLD
7581

1982 STAN WOJENNY - przesyłka zagraniczna - opaska gazetowa wysłana z St.Louis w USA 31.3 do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 033", niecodzienny walor.


50 PLN
SOLD
7582

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.56,60).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
7583

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
7584

1983 120. rocznica Powstania Styczniowego, makulaturowy znaczek nieząbkowany, zagniecenia, gwarancja Falkowski.

Fi.2700nz
Mi.2848
2 000 PLN
7585

1983 Tadeusz Banachiewicz, znaczek z przesuniętym drukiem barwy brązowej - pojawia się dodatkowy cień twarzy, napisy na prawo od głowy są już częściowo poza ramką.

Fi.2711
55 PLN
7586

1983 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, znaczki w parce poziomej, prawy z błędem na poz. 47 "plamka za jeźdźcem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2715 B1
Mi.2863
40 PLN
7587

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z przesuniętym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2740MK3
Mi.2888
300 PLN
7588

1983 kobiece stroje ludowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2743-8 ark.
Mi.2891-6
150 PLN
7589

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z niespasowanym drukiem barw, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2743MK3
Mi.2888
200 PLN
7590

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
7591

1983 SOLIDARNOŚĆ - Fundusz Oporu "Solidarność" - "Madonny polskie" - arkusik 6 znaczków za 65 zł.


60 PLN
7592

1983 korespondencja firmowa, list polecony z odpowiedzią zaadresowana na odwrotnej stronie koperty.


10 PLN
7593

1983 korespondencja firmowa, list z odpowiedzią zaadresowana na odwrotnej stronie koperty.


10 PLN
7594

1983 korespondencja firmowa, list z odpowiedzią zaadresowana na odwrotnej stronie koperty.


10 PLN
7595

1984 Inauguracja XVIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, koperta z kasownikiem okolicznościowym (Witold Małcużyński).

Fi.2566
Mi.2714 
10 PLN
7596

1984 list nadany z jachtu S/Y Dunajec z wyprawy do Ameryki z okazji 450-lecia odkrycia Kanady wysłana we francuskim porcie Saint-Malo.

Fi.2591
50 PLN
7597

1984 rocznik znaczków czystych (Fi.53,20).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
35 PLN
7598

1984 rocznik kopert FDC (bez bl.125; Fi.63,10).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
60 PLN
7599

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów przez co środek znaczka ma nieostry obraz.

Fi.2764
Mi.2912
30 PLN
7600

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, znaczek z przesuniętym drukiem kilku kolorów - wielokrotne postacie zawodników, gwarancja Jungjohann.

Fi.2765MK2
Mi.2913
500 PLN
7601

1984 "BILATERALNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA PRL - RFN", znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 14.11 w Poznaniu; koperta maksimum.

Fi.2772
Mi.2920 
20 PLN
7602

1984 głowy wawelskie (II) znaczki za 5 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2777
Mi.2925
30 PLN
SOLD
7603

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
7604

1984 architektura sakralna, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2806-11 ark.
Mi.2954-59
200 PLN
7605

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, makulaturowy niegumowany cięty blok, bardzo rzadkie, fotoatest.

Fi.bl.80nz
Mi.Bl.94U
4 300 PLN
SOLD
7606

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 385 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
240 PLN
7607

1985 rocznik kopert FDC (bez bl.: 126II(82II), 127II(83II); Fi.68,20).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
70 PLN
7608

1985 rocznik znaczków czystych (Fi.68,80).

Fi.2812-bl.126II (83II)
Mi.2960-Bl.97II
45 PLN
7609

1985 Rozwój pojazdów pożarniczych, 4 zł połowa arkusza sprzedażnego, z błędami na: poz.5 "kolec na prawym przednim kole", poz.7 "uszkodzona szprycha dużego koła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2813 B1, B2
Mi.2961
80 PLN