Auction 107. Polish People's Republic 1952-1989

7410

Fi.2223-28
Mi.2370-75
50 PLN
7411

1975 FDC - "XII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Łódź".

Fi.2268
Mi.2415
20 PLN
7412

1975 zeszycik znaczkowy w ładnym stanie.

Fi.ZzO6e
40 PLN
7413

Fi.ark.2239-41 (bl.51)
Mi.Bl.62
200 PLN
7414

Fi.bl.50 ND ark.
Mi.Bl.61 SD
320 PLN
7415

Fi.bl.50, bl50ND
Mi.Bl.61, Bl.61 SD
60 PLN
7416

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, parka nowodruków.

Fi.bl.50ND
Mi.Bl.61SD
50 PLN
7417

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, nowodruk bloku.

Fi.bl.50ND
Mi.Bl.61SD
25 PLN
7418

Fi.bl.95(50)
Mi.Bl.61
50 PLN
7419

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej, drukowany formami dwusektorowymi 3x3 nowodruki

Fi.bl.95(50) ND
Mi.Bl.61 ND
40 PLN
7420

Fi.bl.96 (52)
Mi.Bl.63
200 PLN
7421

Fi.bl.97
Mi.Bl.64
25 PLN
7422

1975 FDC - bloku "XII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Łódź 75".

Fi.bl.97
Mi.Bl.64
30 PLN
7423

1975 XII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna ŁÓDŹ 75, koperta pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.97 FDC
40 PLN
7424

1976 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2320 + 4x2321) - niekatalogowany zawierający znaczki z serii 25-lecie FSO w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.6j (2320-21)
Mi.2467-68
50 PLN
7425

1976 rocznik kopert FDC (bez bl.99(55); Fi.73,70).

Fi.2274-2335
Mi.2421-2482
45 PLN
7426

1976 rocznik znaczków czystych (Fi.64,10).

Fi.2274-2335
Mi.2421-2482
45 PLN
7427

1976-1977 TOM XII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 166 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2274-2392
Mi.2421-2539
120 PLN
7428

1976 Mistrzostwa Świata i Europy w hokeju na lodzie w Katowicach, znaczek za 1 zł z błędem na poz.40 "wcięcie w A w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2292 B1
Mi.2439
40 PLN
7429

Fi.2297 ark.
Mi.2444
50 PLN
7430

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, znaczek z bloku.

Fi.2311
Mi.2458
10 PLN
7431

1976 100-lecie Teatru Polskiego w Poznaniu, arkusz sprzedażny.

Fi.2312 ark.
Mi.2459
45 PLN
7432

Fi.2320-23
Mi.2467-70
20 PLN
7433

1976 Polskie porty, seria z pustopolami nad znaczkami.

Fi.2328-35
Mi.2475-82
120 PLN
7434

1976 polskie porty, parka z pustopolami.

Fi.2330
Mi.2478
15 PLN
7435

Fi.2334
Mi.2481
15 PLN
7436

Fi.bl.54
Mi.Bl.66
25 PLN
7437

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czarnodruk z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.98ND (54)
Mi.Bl.65ND
50 PLN
7438

1976 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.

30 PLN
7439

1976 Polska Wojskowa Jednostka Specjalna w Doraźnych Siłach Zbrojnych ONZ na Bliskim Wschodzie Egipt-Syria - JW 5577, przesyłka z Polski do żołnierza służącego w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, wysłana 30.4 z Warszawy na adres kodowy JW5577 Warszawa, odbiorcze stemple pamiątkowe z Egiptu; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
7440

1977 "500 STATEK DLA ZSRR" znaczek na specjalnej ilustrowanej kopercie skasowany okolicznościowo 31.03.1977 w urzędzie Gdańsk 1.

Fi.2328
Mi.2475
40 PLN
7441

1977 rocznik znaczków czystych (Fi.102,50).

Fi.2336-92
Mi.2483-2539
90 PLN
7442

1977 rocznik kopert FDC (bez bl.101(57); Fi.84,90).

Fi.2336-92
Mi.2483-2539
150 PLN
7443

1977-83 lotnictwo współczesne, marginesowy czworoblok znaczków za 20 zł. typu II (bez lasu w tle), widać że odmiana ta wykształciła się w końcowej fazie druku nowego nakładu - na marginesie jedyny w całym arkuszu dowód data 27.IX.83; to sześć lat po nakładzie I - początkowo (w 1982) odmiana ta pojawiła się na kilku znaczkach w środku arkusza; zdecydowanie niedoceniany znaczek, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i znaczek w większości zużyto pocztowo.

Fi.2337II
Mi.2484
1 200 PLN
7444

Fi.2337II
Mi.2484
100 PLN
7445

Fi.2359 B
Mi.2506
50 PLN
7446

Fi.2368
Mi.2515
20 PLN
7447

Fi.2377
Mi.2524A
50 PLN
7448

1977 Dzień Znaczka - monety polskie, miejscowy list polecony z Poznania.

Fi.2382
Mi.2529
10 PLN
7449

1977 Dzień Znaczka - monety polskie, znaczki za 4,50 zł w parce poziomej, lewy z błędem na poz.47 "cienkie P w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2382 B1
Mi.2529
60 PLN