Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
7370 |
1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona kropka nad EX". | Fi.bl.90B2 Mi.Bl.52 |
| 10 PLN | |
7371 |
1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, prawy blok z błędem "kropka nad EX". | Fi.bl.90B2 Mi.Bl.52 |
| 30 PLN | |
7372 |
1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
7373 |
1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusik nalepek okolicznościowej poczty konnej. | |
| 50 PLN | |
7374 |
1972 radiotelegram z Gdańska. | |
| 50 PLN | |
7375 |
1972 poczta okrętowa z okazji 1. rocznicy podniesienia bandery na ORP KOPERNIK. | |
| 10 PLN | |
7376 |
1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108.-). | Fi.2085-2147 Mi.2232-95 |
| 120 PLN | |
7377 |
1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-). | Fi.2085-2147 Mi.2232-95 |
| 80 PLN | |
7378 |
1973 arcydzieła sztuki polskiej, znaczek stemplowany i czysty, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków. | Fi.2096 Mi.2243 |
| 25 PLN | |
7379 |
1973 zwierzyna łowna, list lotniczy z Poznania do Niemiec. | Fi.2105 Mi.2252 |
| 10 PLN | |
7380 |
1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2108-09 Mi.2255-56 |
| 30 PLN | |
7381 |
1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.96.-). | Fi.2108-09Pw Mi.2255-56Zf |
| 80 PLN SOLD | |
7382 |
1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2109 B1 Mi.2256 |
| 60 PLN | |
7383 |
1973 badanie kosmosu, znaczek z błędem "przerwane z w zł". | Fi.2109B1 Mi.2256 |
| 15 PLN | |
7384 |
1973 ochrona środowiska, list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy. | Fi.2124 Mi.2272 |
| 25 PLN | |
7385 |
1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2124 B1 Mi.2272 |
| 80 PLN | |
7386 |
1973 karnet - "XI ZJAZD POLSKIEGO ZWIĄZKU FILATELISTÓW". | Fi.2131 Mi.2279 |
| 50 PLN SOLD | |
7387 |
1973 FDC - Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73" bloczek na ilustrowanej karcie poleconej skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu w pierwszym dniu obiegu, zwraca uwagę specjalna "wystawowa" nalepka polecenia; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.46a Mi.Bl.55 |
| 50 PLN | |
7388 |
1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na kopercie z doklejonym biletem wstępu skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania. | Fi.bl.91 (46) b Mi.Bl.56 |
| 150 PLN | |
7389 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej. | Fi.bl.91ND (46) Mi.Bl.56ND |
| 40 PLN | |
7390 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 w Poznaniu, zestaw 8 całości okolicznościowych ostemplowanych z okazji wystawy, bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOPERNIK. | |
| 100 PLN | |
7391 |
1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-). | Fi.2148-2205 Mi.2296-2352 |
| 70 PLN | |
7392 |
1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115.-). | Fi.2148-2205 Mi.2296-2352 |
| 90 PLN | |
7393 |
1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 223,60 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2148-2273 Mi.2296-2420 |
| 180 PLN | |
7394 |
1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.2149MK Mi.297 |
| 500 PLN | |
7395 |
1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, czworoblok znaczków z bloku z górnym marginesem; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2168+2169 Mi.2315+2316 |
| 20 PLN | |
7396 |
1974 zestaw 3 artystycznie ilustrowanych kopert skasowanych stemplami okolicznościowymi o tematyce żeglarskiej; temat - ŻEGLARSTWO. | Fi.2171 Mi.2318 |
| 30 PLN | |
7397 |
1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, czysty znaczek za 5 zł z błędem na poz.39 "prawe ramię litery Y zakończone szpiczasto"; gwarancja i opis. | Fi.2189 B2 Mi.2336 |
| 60 PLN | |
7398 |
1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, list ekspresowy z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.bl.92a Mi.Bl.57 |
| 25 PLN | |
7399 |
1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok z błędem "wcięcie w drugim 0 w nominale", gwarancja i oznaczenie. | Fi.bl.92aB1 |
| 20 PLN | |
7400 |
1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą. | Fi.bl.92b(47b) Mi.Bl.57 |
| 35 PLN | |
7401 |
1974 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem. | |
| 30 PLN | |
7402 |
1974 kartka i fragment drugiej z cenzurą zakładu karnego w tarnowskich Górach. | |
| 80 PLN | |
7403 |
1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.6i (2272-73) Mi.2419-20 |
| 30 PLN | |
7404 |
1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2246 + 4x2247) - zawierający znaczki z serii Telewizyjne filmy dziecięce; dobry stan zachowania. | Fi.6l (2246-47) Mi.2393-94 |
| 80 PLN | |
7405 |
1975 rocznik znaczków czystych (Fi.108,60). | Fi.2206-73 Mi.2353-2420 |
| 90 PLN | |
7406 |
1975 rocznik kopert FDC (bez bl.96(52) i bl.97(53); Fi.93,70). | Fi.2206-73 Mi.2353-2420 |
| 150 PLN | |
7407 |
1975 Sokoły, znaczki za 1 zł i 1,50 zł komplet parek i trójek w układach: zwykłym i odwrotnym, czyste. | Fi.2207-10 Mi.2354-57 |
| 100 PLN | |
7408 |
1975 30. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, górna cześć arkusza z parką znaczków rozdzieloną przywieszką. | Fi.2215 Mi.2362 Zf |
| 140 PLN | |
7409 |
1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem. | Fi.2223-4 Mi.2370-1 |
| 10 PLN | |