The auction will start on 21.06.2024

Auction 107. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7450

1977 monety polskie, znaczek z błędem "cienkie P w POLSKA".

Fi.2382B1
Mi.2529
20 PLN
7451

1977 polski drzeworyt ludowy XVI wieku, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.2391nz
Mi.2538U
700 PLN
7452

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, arkusz obejmujący piętnaście bloków.

Fi.bl.100
Mi.Bl.67
90 PLN
7453

1977 FDC - "60. rocznica Rewolucji Październikowej", bloczek na karcie skasowany 1.X stemplem okolicznościowym w Warszawie - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - niedostępne w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.101 (57)
Mi.Bl.68
60 PLN
7454

1977 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


30 PLN
7455

1978 rocznik kopert FDC (Fi.71,50).

Fi.2393-2454
Mi.2539-2601
80 PLN
7456

1978-1979 TOM XIII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to prawie 167 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2393-2515
Mi.2540-2663
120 PLN
7457

1978 rocznik znaczków czystych (Fi.54,50).

Fi.2393I-2454
Mi.2540-2601
50 PLN
7458

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł. w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; obok dla porównania pokazano znaczek typu I, który otrzymali pewno Państwo w abonamencie lub zakupionym roczniku.

Fi.2393II
Mi.2540
27 PLN
SOLD
7459

1978 lotnictwo współczesne, narożny 9-blok znaczków za 50 zł. w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo, marginesowy egzemplarz może być wzorem II nakładu.

Fi.2393II
Mi.2540
400 PLN
7460

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo - zachowanie się całego arkusza jest zaskakujące. Nieoceniony materiał porównawczy i badawczy. Czyste pojedyncze znaczki z pełną oryginalną gumą (Fi.1250.-). Doskonały stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
1 000 PLN
7461

1978 Historia kolejnictwa, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.5 "biała plamka w wieży nad tendrem", poz.22 "krótsza prawa nóżka litery A w WENECJA", poz.30 "pęknięte G w GĄSAWA", poz.35 "biały wypust tendra", poz.39 "przerwana kreska tła przed kominem", poz.40 "przerwana kreska tła nad zaworem"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2397 B1, B2, B
Mi.2544
300 PLN
7462

1978 Historia kolejnictwa, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.6 "zgrubienie kreski tła prawego budynku", poz.7 "biały kreska nad nadkolem", poz.44 "przerwana kreska tła prawego budynku"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2398 B1
Mi.2545
120 PLN
7463

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "przerwa w poziomej linii pod pierwszym dachem z prawej strony".

Fi.2398s
Mi.2545 
15 PLN
7464

1978 Historia kolejnictwa, 1,50 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.30 "cyfra 5 w 1,50 wyszczerbiona u dołu", poz.36 ""ciemny ślad" przed pierwszymi drzwiami", poz.41 ""czerwona plamka" pod pierwszym bocznym oknem", poz.50 "obcięte P w PRUSZKÓW (w części nakładu - pokazano w powiększeniu)"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2399 B1, B2
Mi.2546
120 PLN
7465

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "uszkodzona ściana budynku z prawej strony".

Fi.2400B3
Mi.2547
20 PLN
7466

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "uszkodzona ściana budynku z prawej strony".

Fi.2400B3
30 PLN
7467

1978 Lotnictwo polskie, 50 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.26 "6 linia w ogonie przerwana", poz.27 "5 linia w ogonie przerwana", poz.28 "3 linia w ogonie przerwana" (pokazano w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2404
Mi.2551
100 PLN
7468

1978 lotnictwo polskie, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędem na poz.39 "krótsza prawa nóżka R w RWD"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2405 B1
Mi.2552
50 PLN
7469

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk w formie bloku typu I - cyfry groteskiem.

Fi.2410-11 ND
Mi.2557-58 ND
160 PLN
7470

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk w formie bloku typu I - cyfry groteskiem.

Fi.2410-11 ND
Mi.2557-58 ND
200 PLN
7471

1978 Pierwszy Polak w kosmosie - Interkosmos, komplet dwóch arkusików, czyste (Fi.40.-).

Fi.2416-17a
Mi.A2564-65
40 PLN
7472

1978 rzeźba "Pokój", czworoblok z uskokiem perforacji poziomej przy marginesie.

Fi.2430
Mi.2577
20 PLN
7473

1978 rzeźba "Pokój", parka znaczków z silnie przesuniętym ząbkowaniem, prawy znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie,

Fi.2430 MK, MK2
Mi.2577 Ul
400 PLN
7474

1978 arcydzieła sztuki - rzeźba "Pokój", znaczek za 1 zł. z narożem przeperforowanym końcówką grzebienia, w zasadzie to znaczek cięty z trzech stron (Fi.350.-), ale z czwartej wadliwie ząbkowany, bo grzebień się obrócił, znaczek rzadszy niż 2430nz (Fi.600.-); wspaniała ilustracja sposobu powstania tego błędu, gwarancja Krawczyk.

Fi.2430 MK2
Mi.2577Udr 
500 PLN
7475

1978 rzeźba Pokój z Zamku Królewskiego w Warszawie, parka znaczków makulaturowych z przesuniętą perforacją, gwarancja Wysocki.

Fi.2430MK
Mi.2577
200 PLN
7476

1978 rzeźba "Pokój", marginesowy narożnik arkusza z przesuniętym ząbkowaniem grzebienia, na dolnym marginesie znaczki praktycznie bez perforacji, powyżej bez dolnej perforacji z podwójna poziomą i pionowa, spektakularny egzemplarz.

Fi.2430MK2+2430nz
3 500 PLN
7477

1978 30. rocznica powstania PZPR, znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.2450MK
Mi.2597
30 PLN
7478

1978 "100 LECIE ZAWODOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W POZNANIU", całostka o sygnaturze VII.78 ostemplowana okolicznościowo 29.9 w Poznaniu; temat - STRAŻ POŻARNA.

Fi.Cp664
20 PLN
7479

1978 30. rocznica zjednoczenia polskiego ruchu młodzieżowego, blok z błędem "kreska między W i ramką", gwarancja Więcław.

Fi.bl.59B1
Mi.Bl.72
10 PLN
7480

1978 30. rocznica zjednoczenia polskiego ruchu młodzieżowego, blok z błędem "przedłużona litera M w ZMD", kasowany z pełną oryginalną gumą; gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.bl.103 B2
Mi.Bl.72
20 PLN
7481

1978 30. rocznica zjednoczenia polskiego ruchu młodzieżowego, blok z błędem "przedłużona litera M w ZMD", gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.bl.103B2
Mi.Bl.72
15 PLN
7482

1978 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


20 PLN
7483

1978 Egipt-Syria, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


20 PLN
7484

1978 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


20 PLN
7485

1978 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


20 PLN
7486

1978 koperta okolicznościowa wystawy filatelistycznej KOSMOS III w Sieradzu.


10 PLN
7487

1979 rocznik kopert FDC (bez bl.: 107(63), 110(66); Fi.117,90).

Fi.2455-2515
Mi.2602-63
80 PLN
7488

1979 rocznik znaczków czystych (Fi.105,50).

Fi.2455-2515
Mi.2602-63
70 PLN
7489

1979 Międzynarodowy Rok Dziecka, znaczek za 50 gr górny rząd arkusza z pustopolami (Fi.50.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2456
Mi.2603
40 PLN