Auction 107. Communist Poland 1945-1952

5696

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
30 PLN
5697

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
25 PLN
5698

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1850.-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 450 PLN
5699

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na widokówce przedstawiającej Górę św.Anny wysłany 19 V do Radomska, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Góra św.Anny (Myślicki 46 010); dobry stan zachowania.

Fi.404
Mi.437
60 PLN
5700

Fi.404
Mi.438
200 PLN
5701

Fi.404 ark.
Mi.437
380 PLN
5702

1946 list polecony z Prabut do Niemiec adresowany do misji repatriacyjnej w Warszawie, gwarancja Petriuk.

Fi.404, 411, 417
140 PLN
5703

Fi.405
Mi.438
80 PLN
5704

1946 list z Radości koło Warszawy do Gdyni.

Fi.405
Mi.438
70 PLN
5705

1946 list z Rąbina do Niemiec, znaczki unieważnione ręcznie, stempel urzędu cenzury nr 3035.

Fi.405
30 PLN
5706

Fi.405 nz
Mi.438 U
1 200 PLN
5707

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
5708

1946 Święto Morza, znaczek grzecznościowo stemplowany na kopercie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.406
Mi.440
30 PLN
5709

1946 Święto Morza, kartka okolicznościowa ze stemplem "Nadano w samochodowym kiosku poczt. / podczas uroczystości "Święta Morza".

Fi.406
Mi.440
25 PLN
5710

Fi.406
Mi.440
70 PLN
5711

1946 Święto Morza, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.406
Mi.440
25 PLN
5712

1946 święto morza, narożny ośmioblok.

Fi.406
Mi.440
60 PLN
5713

1946 Święto Morza, czworoblok.

Fi.406
Mi.440
26 PLN
5714

Fi.406
Mi.440
120 PLN
5715

Fi.406 nz
Mi.440U
600 PLN
5716

1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T".

Fi.406B1
Mi.440
40 PLN
5717

1946 Święto Morza, znaczek na papierze x z błędem "kropka po T", gwarancja i opis Walocha.

Fi.406B1
Mi.440
80 PLN
5718

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym, gwarancja Petriuk.

Fi.406y
Mi.440
100 PLN
5719

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym y, gwarancja i oznaczenie.

Fi.406y
Mi.440
100 PLN
5720

Fi.407
Mi.439
60 PLN
5721

Fi.407
Mi.439
25 PLN
5722

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok.

Fi.407
Mi.439
30 PLN
5723

Fi.407
Mi.439
30 PLN
5724

1946 rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo rzadki komplet prób znaczka za 3 zł. w kolorach czarnym, czarnoniebieskim (parka) i oliwkowoczarnym, wszystkie z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, gwarancja (P2 i P3) Mikstein, z opisem koloru (P1) Schmutz.

Fi.407 P1, P2, P3
Mi.439
18 000 PLN
5725

Fi.407nz
Mi.439U
1 400 PLN
5726

Fi.407nz
Mi.439U
700 PLN
5727

Fi.407nz
Mi.439U
850 PLN
5728

1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze oliwkowym z prywatną perforacją, gwarancja Krawczyk.

Fi.408a
Mi.441a
75 PLN
5729

1946 list z Zielonej Góry do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3049.

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
5730

1946 Będzin, znaczek z abklaczem.

Fi.408a
Mi.441a
80 PLN
5731

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, pozioma parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.VI. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408a
Mi.441a
111 PLN
5732

1946 "WYBIERZEMY SEJM JEDNOŚCI PRACY I ODBUDOWY" Warszawa 2 (wyróżnik "ab"), idealnie odciśnięty kasownik propagandowy na liście wysłanym 23.12 do Ostrowa Mazowieckiego; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 104).

Fi.408a
Mi.441a
60 PLN
5733

1946 list polecony z Gliwic, stempel okolicznościowy Wystawy Przemysłu Śląska, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.408a, 409
40 PLN
5734

1946 kartka z Żagania 5.10.46 do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3045.

Fi.408a, Cp95
50 PLN
5735

1946 kartka z Głogowa do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3029.

Fi.408a, Cp95
40 PLN