5736 |
| 115 PLN | |
5737 |
1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów. | Fi.408a, b Mi.441a, b |
| 35 PLN | |
5738 |
| 750 PLN | |
5739 |
1946 ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Czerwińsk n/Odrą - zabytki architektury 5 zł - frankatura pojedyncza, list ofrankowany znaczkiem z ząbkowaniem prywatnym ZL8÷10 wysłany 4.4.47 do Poznania, nadawca "Społem ZWIĄZEK GOSPODARCZY SPÓŁDZIELNI R.P. MŁYN W CZERWIŃSKU n/Odrą pow.Zielona Góra"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 120 PLN | |
5740 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, pozioma parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.XIII. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 96 PLN SOLD | |
5741 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy - frankatura wielokrotna, prawidłowo ofrankowany parką poziomą list polecony wysłany 7.III.47 z niewielkiej miejscowości Regimin do Płocka, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym z wyróżnikiem "a" o śr.32 mm, stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 50 PLN | |
5742 |
1946 list z Czarnkowa do Trzcianki, ząbkowanie prywatne, gwarancja Wysocki. | Fi.408bB |
| 120 PLN | |
5743 |
1946 Będzin, narożnikowa parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie, prawy znaczek z błędem "plamka w prawym dolnym rogu". | Fi.408bB1 |
| 80 PLN SOLD | |
5744 |
1946 Będzin, znaczek w barwie brązowooliwkowej z błędem "plama w dolnym prawym rogu", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.408bB1 |
| 135 PLN SOLD | |
5745 |
1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją na krawędź rysunku. | Fi.409 Mi.442 |
| 35 PLN | |
5746 |
1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.409 Mi.442 |
| 70 PLN | |
5747 |
1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, bardzo rzadki jako cięty znaczek za 6 zł. relatywnie niewysoko wyceniony w katalogu (Fi.2300.-), ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.409 nz Mi.442 U |
| 2 600 PLN | |
5748 |
1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki. | Fi.409MK Mi.442 |
| 120 PLN | |
5749 |
1946 Henryk IV Probus, niekatalogowana arkuszowa próba znaczka w kolorze błękitu pruskiego, cięta na papierze gumowanym, próba opisana w Polskich Znakach Pocztowych, unikalna próba znana w obrocie filatelistycznym z pojedynczych egzemplarzy, doskonały stan zachowania, fotoatest. | Fi.409P Mi.442P |
| 8 000 PLN | |
5750 |
1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany z Zabrza do miejscowości Kitzingen am Main w Niemczech, wirnikowy stempel cywilnej cenzury amerykańskiej w Monachium z datą 16.5.47; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.410 Mi.443 |
| 40 PLN | |
5751 |
1946 zamek w Lanckoronie, znaczek z błędem "plamka nad zamkiem", gwarancja. | Fi.410 B1 Mi.443 |
| 40 PLN | |
5752 |
1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+12 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.411 Mi.444 |
| 70 PLN | |
5753 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii. | Fi.412 Mi.445 |
| 60 PLN | |
5754 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-). | Fi.412+413+414 Mi.445+446+447 |
| 600 PLN | |
5755 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 240 PLN | |
5756 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, seria. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 170 PLN | |
5757 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, trzy serie w dolnych paskach arkusza. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 600 PLN | |
5758 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, górne i dolne paski z arkuszy z napisami, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 1 100 PLN | |
5759 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 180 PLN | |
5760 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 600 PLN | |
5761 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, list polecony z Wawra do Warszawy nadany w pierwszym dniu obiegu 10.10.46 opłacony serią i blokiem, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 5 12.10.46, bardzo duża koperta złożona jak na ilustracji, bardzo rzadkie i niespotykane, katalog Fischer 2017 wycenia sam blok na FDC na 20.0000,- zł. | Fi.412-4, bl.9 FDC Mi.445-7, Bl.9 |
| 7 500 PLN | |
5762 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, narożnikowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1000.-). | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 800 PLN | |
5763 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 500 PLN | |
5764 |
| 200 PLN | |
5765 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku luzem, jeszcze jako pasek z bloku (Fi.1000.-) oryginalnie skasowane w Bydgoszczy nad ranem w dzień po wycofaniu z obiegu 11.11.46. - wyjęcie ze skrzynki pocztowej to praktycznie ostatni dopuszczalny do uznania za prawidłowy moment obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 600 PLN | |
5766 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, dwunastoznaczkowe arkusiki sprzedażne (Fi.3500.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.412-414 Mi.Klb..445-47 |
| 2 800 PLN | |
5767 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych; gwarancja Krawczyk (Fi.120.-). | Fi.415a-c Mi.448-50 |
| 120 PLN | |
5768 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria stemplowana grzecznościowo na całostce, na odwrocie gwarancja Walocha. | Fi.415a-c Mi.448-50 |
| 100 PLN | |
5769 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "plamka na twarzy Witosa". | Fi.415cB3 |
| 30 PLN | |
5770 |
1946 kartka z Piszczac do Krakowa, prowizoryczny kasownik Piszczac z ręcznie wpisana datą. | Fi.Cp95 |
| 120 PLN | |
5771 |
1946 miejscowa kartka z Krakowa, stempel propagandowy referendum do oddania trzech głosów na tak "TAK - TAK- TAK". | Fi.Cp95 |
| 100 PLN | |
5772 |
1946 zwrotne poświadczenie odbioru urzędowego listu poleconego z Lublina do Sławkowa, prowizoryczny wierszowy kasownik ze Sławkowa. | Fi.U21 |
| 60 PLN | |
5773 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w bardzo ładnym stan zachowania. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 800 PLN | |
5774 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czytelnie skasowany 21.X.1945 datownikiem WARSZAWA 12 (Fi.1700.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.bl.9 |
| 1 700 PLN | |
5775 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czysty (Fi.1100.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.bl.9a |
| 800 PLN | |