Auction 107. Communist Poland 1945-1952

5856

1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
5857

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
5858

1947 Kultura polska (II) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, znaczek na papierze x z oznaczeniem walca N.3.W.II. - znajdującym się pod znaczkiem, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.429B
Mi.463A
50 PLN
5859

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
20 PLN
5860

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
5861

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
5862

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
5863

1947 kultura polska, parka makulaturowa z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i opis.

Fi.429B MK
Mi.463A
80 PLN
5864

1947 kultura polska, makulaturowa parka z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i opis.

Fi.429MK
Mi.463A
90 PLN
5865

1947 Kultura Polska (II) - brat Albert, narożny znaczek za 2 zł. z I walca II nakładu - fragment oznaczenia po prawej, bez części rysunku, która została wydrukowana na odwrocie (gumie) załamanego papieru, gwarancja Schmutz.

Fi.430 MK
Mi.464
500 PLN
5866

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.430A
Mi.464B
30 PLN
5867

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na prawym marginesie.

Fi.430A
Mi.464B
20 PLN
5868

Fi.430A MK
Mi.464B
90 PLN
5869

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
5870

Fi.431A
Mi.465B
20 PLN
5871

Fi.431B MK
Mi.465A
300 PLN
5872

1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, pozioma parka o nieostrym rysunku i jasnym tle na papierze drzewnym (x) z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, zwraca uwagę lewa ramka przerwana w górnej części, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.431daB
Mi.465A
100 PLN
5873

1947 Kultura Polska, list z Warszawy do Niemiec.

Fi.432A
Mi.466B
10 PLN
5874

1947 Kultura polska (II) - W.Bogusławski, H.Modrzejewska, S.Jaracz, 5 zł nieząbkowane legitymacyjny znaczek na papierze drzewnym (x) z oznaczeniem walca N.2.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.432B
Mi.466A
50 PLN
5875

Fi.432B
Mi.469A
20 PLN
5876

1947 Kultura polska (II) - A.Świętochowski, S.Żeromski, B.Prus, 6 zł ząbkowane znaczek legitymacyjny na papierze drzewnym (x) z oznaczeniem walca N.2.W.III. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.433B
Mi.467A
50 PLN
5877

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
5878

1947 Kultura Polska (II) - M.Curie Skłodowska; czworoblok unikalnych prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.IV - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 24.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na górnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z M.Curie Skłodowską) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.434 P
Mi.468
26 000 PLN
5879

Fi.434A MK
250 PLN
5880

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka unikalnych prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o ostrym rysunku drukowana z walca N.2.W.V - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować - znane tylko w pojedynczych egzemplarzach; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII; próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych (Fi.16000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.436 P2
Mi.470
14 000 PLN
5881

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, czworoblok unikalnych prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarawofioletowym o charakterystycznym dla walca N.2.W.IV ostrym kontrastowym rysunku - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować - znane tylko w pojedynczych egzemplarzach; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII; próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych (Fi.32000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.436 P4
Mi.470
26 000 PLN
5882

1947 Kultura Polska, znaczek z fragmentem numeru walca na dolnym marginesie.

Fi.436A
Mi.470B
35 PLN
5883

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, 20 zł nieząbkowane znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.XII. - z którego wydrukowano tylko 4020 arkuszy - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, doskonały stan zachowania.

Fi.436A
Mi.470B
600 PLN
5884

1947 świat pracy, narożny czworoblok.

Fi.437
Mi.472
40 PLN
5885

1947 świat pracy, narożny czworoblok z pustopolami na dolnym marginesie i numerem arkusza na bocznym.

Fi.437
Mi.472
120 PLN
5886

Fi.437-40 P
8 000 PLN
5887

1947 karnet "Świat pracy", drukarnia paryska na zlecenie Ministerstwa Poczt i Telegrafu, wykonała dodatkowe odbitki znaczków w kolorach definitywnych na małych arkusikach, po oprawieniu w okładki wręczano je w upominku ważnym osobistościom, Fischer 9.000,-, nakład tylko 200 sztuk, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.437-40P
Mi.472-5U
6 000 PLN
5888

1947 świat pracy, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacja na liście obiegowym z Ożarowa do Warszawy.

Fi.437MK
160 PLN
5889

1947 świat pracy, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie.

Fi.438
Mi.473
80 PLN
5890

Fi.438 Pw
Mi.473
600 PLN
5891

Fi.441
Mi.476
45 PLN
5892

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z abklaczem.

Fi.441
20 PLN
5893

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, list lotniczy z Ostrowca wysłany 1.1.48 do Stanów Zjednoczonych.

Fi.441, 400, 437, 440
Mi.433, 472, 475, 476
60 PLN
5894

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, list lotniczy z Barlinka wysłany 17.1.48 do Stanów Zjednoczonych.

Fi.441, 434B
Mi.468A, 476
60 PLN
5895

1947 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami papierów.

Fi.441, 442a, b
Mi.476, 477a, b
400 PLN