5616 |
1946 list firmowy z Gdyni do Szwecji, stempel urzędu cenzury nr 3086. | Fi.383 Mi.417 |
| 40 PLN | |
5617 |
1946 list z Sopotu do Szkocji, stempel urzędu cenzury nr. 3080. | Fi.383 Mi.417 |
| 40 PLN | |
5618 |
1946 list polecony z Grudziądza do Lęborka, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym "PIERWSZA ROCZNICA * OSWOBODZENIA GRUDZIĄDZA *", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.383 Mi.417 |
| 60 PLN | |
5619 |
1946 list polecony z Gdyni do Lęborka, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym "PIERWSZA ROCZNICA * OSWOBODZENIA GDYNI*", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.383 Mi.417 |
| 60 PLN | |
5620 |
1946 lotniczy list polecony z Katowic do Sztokholmu, stempel cenzury wojskowej nr 774. | Fi.383, 385 |
| 60 PLN | |
5621 |
1946 lotniczy list polecony z Krakowa do Szkocji, na odwrocie stempel kontroli dewizowej. Stempel cenzury 3150 | Fi.383, 396 |
| 40 PLN | |
5622 |
1946 lotniczy list polecony z Warszawy do Szkocji, na odwrocie stempel kontroli dewizowej. | Fi.383, 396 |
| 40 PLN | |
5623 |
1946 lotniczy list polecony z łodzi do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3110, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.383, 400 Mi.417, 433 |
| 120 PLN | |
5624 |
1946 list polecony z Krakowa do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3171 i stempel kontroli dewizowej na odwrocie. | Fi.384 Mi.418 |
| 60 PLN | |
5625 |
1946 Warszawa oskarża, list polecony z Kępna do Międzynarodowego czerwonego Krzyża w Genewie, znaczek za 8 zł z błędem "kropka pod nominałem", na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski. | Fi.384B1, 365 |
| 140 PLN | |
5626 |
1946 lotniczy list polecony z Gdyni do Szkocji, stempel urzędu cenzury nr 3063. | Fi.385 |
| 40 PLN | |
5627 |
1946 kartka polecona z Sopotu do Szkocji, stempel urzędu cenzury nr 3052, znaczek Fi. 405 z obciętym ząbkowaniem, prawdopodobnie dla zmieszczenia go na niezapisanym fragmencie kartki, stempel urzędu cenzury nr 3052. | Fi.385, 405, Cp95 |
| 60 PLN | |
5628 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, parka obiegowo użytych w Siedlcach znaczków za 1.50 zł., lewy z rzadkim błędem na poz.14 "uszkodzona litera S w wyrazie Styczeń", oryginalnie kasowane znaczki dużo rzadsze i wyżej wyceniane iż czyste, gwarancja i oznaczenie. | Fi.388 B Mi.421 |
| 120 PLN | |
5629 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, parka wydartych - to rzadkie, z arkusza ciętych znaczków za 1.50 zł., górny z błędem na poz.30 "mocno uszkodzone cyfry 1 i 7 oraz litera S w wyrazie Styczeń", dolny z rzadkim, występującym tylko na wartościach za 1,50 i 3 zł. błędem na poz.35 "liczne uszkodzenia cyfry 7", gwarancja i oznaczenie. | Fi.388 B5 + B Mi.421 |
| 200 PLN | |
5630 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria w górnych częściach arkuszy bez ostatnich trzech rzędów, arkusze zagięte w połowie, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.388-93 Mi.421-6 |
| 1 750 PLN | |
5631 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria. | Fi.388-93 Mi.421-6 |
| 50 PLN | |
5632 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, oryginalnie skasowana w Warszawie seria, na kilku znaczkach usterki, 1 zł. - zniekształcone A, 3 zł. - kropka pod rysunkiem, 3,50 zł. - wyszczerbiona cyfra 1 i krótszy nosek drugiej 1, 8 zł. - wcięcie w cyfrze 7, 10 zł. - wcięcie w dolnym brzuszku litery S, każdy znaczek gwarancja. | Fi.388-93 Mi.421-26 |
| 250 PLN | |
5633 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, seria znaczków na kopercie ostemplowana 3.II kasownikiem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI i MIĘDZYNARODOWY ZJAZD B.WIĘŹNIÓW POLIT. NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTR. WARSZAWA 3-5 LUTY 1946." (Myślicki 46 001); znaczek za 1,50 zł z błędem formy A na poz.41 "zniekształcone prawe ramię litery W oraz ścięta górna część litery A w WARSZAWA i nieodbita całkowicie lewa górna część chorągiewki 5 w dacie 1945"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.388-93 B Mi.421-36 |
| 300 PLN | |
5634 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, prywatne nadużycie formy, seria znaczków z odwróconym nadrukiem, charakterystyczne przesunięcie nadruku wynikające z różnej szerokości marginesu po obu stronach arkusza, oryginalne znaczki za 3 zł. mają tą samą cechę, bardzo ciekawy materiał do specjalizacji. | Fi.388-93 No FFi Mi.421-26 |
| 1 500 PLN | |
5635 |
1946 rocznik znaczków czystych (Fi.519.- bez bloku 9). | Fi.388-415c Mi.421-50 |
| 400 PLN | |
5636 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, czworoblok z nadrukami z poz. 1/7, dolny prawy znaczek z błędem "wcięcie w 7 z prawej strony", gwarancja. | Fi.388B1 |
| 70 PLN | |
5637 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędem na poz.25 "cyfra 7 cieńsza w środku i położona wyżej niż Styczeń, cyfra 4 w 1946 przerwana, a cyfra 6 lekko wcięta z lewej", gwarancja. | Fi.390 B2 Mi.423 |
| 80 PLN | |
5638 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, parka znaczków z nadrukiem z poz. 6-7, prawy znaczek z błędem "wcięcie w 7 z prawej strony", gwarancja. | Fi.390B1 |
| 60 PLN | |
5639 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z nadrukiem z poz. 25 z błędem "cyfra 7 cieńsza w środku", gwarancja. | Fi.390B2 |
| 50 PLN | |
5640 |
1946 1. rocznica wyzwolenia warszawy, znaczek z błędem "przerwa w S w Styczeń". | Fi.390B5 Mi.423 |
| 40 PLN | |
5641 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.11 "uszkodzona t w Styczeń", gwarancja Krawczyk. | Fi.391 B Mi.424 |
| 60 PLN | |
5642 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S", gwarancja i opis. | Fi.391 B Mi.424 |
| 60 PLN | |
5643 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędami na poz.21 "17 położona wyżej niż Styczeń i krótki nosek cyfry 1 w 1945", gwarancja i opis. | Fi.392 B Mi.425 |
| 80 PLN | |
5644 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca, poz.48 "kropka pod prostokątem", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.392 B6 Mi.425 |
| 150 PLN | |
5645 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, parka znaczków z nadrukiem z poz. 6-7, prawy znaczek z błędem "wcięcie w 7 z prawej strony", gwarancja. | Fi.392B1 |
| 60 PLN | |
5646 |
| 150 PLN | |
5647 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.39 "liczne uszkodzenia w cyfrze 7 i literze S w dacie 17 Stycznia", gwarancja i opis. | Fi.393 B Mi.426 |
| 60 PLN | |
5648 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S", gwarancja i opis. | Fi.393 B Mi.426 |
| 60 PLN | |
5649 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, czworoblok z nadrukami z poz. 2/8, dolny lewy znaczek z błędem "wcięcie w 7 z prawej strony", gwarancja. | Fi.393B1 |
| 70 PLN | |
5650 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek na kopercie listu do Łodzi (opłata niezgodna z taryfą) prawidłowo i bardzo ładnie ostemplowany 3.II kasownikiem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI i MIĘDZYNARODOWY ZJAZD B.WIĘŹNIÓW POLIT. NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTR." w urzędzie Warszawa 1; dobry stan zachowania - fragment koperty lekko przebarwiony (Myślicki 46 001). | Fi.394 Mi.427 |
| 120 PLN | |
5651 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok. | Fi.394 Mi.427 |
| 40 PLN | |
5652 |
1946 83 rocznica Powstania Styczniowego, oryginalnie kasowany znaczek za 6 zł. na wycinku z listu użytkowego, gwarancja Krawczyk. | Fi.394 Mi.427 |
| 70 PLN | |
5653 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, dziewięcioblok. | Fi.394 Mi.427 |
| 140 PLN | |
5654 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, list polecony z Łodzi do Siedlec, na odwrocie prowizoryczny stempel odbiorczy Siedlec. | Fi.394 Mi.427 |
| 150 PLN | |
5655 |
1946 lotniczy list polecony z Warszawy 7.IX.46 Francji, stempel urzędu cenzury nr 3292 i kontroli dewizowej na odwrocie. | Fi.395 Mi.428 |
| 80 PLN | |