The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41364

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, kartka z grafiką autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu i okolicznościowym znaczkiem.

Fi.45
500 PLN
41365

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, kartka z dwubarwną grafiką autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu i okolicznościowym znaczkiem, gwarancja.

Fi.45
500 PLN
41366

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.9.44 w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja.

Fi.45
200 PLN
41367

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. w kolorach czarnym i czerwonym, nietypowa - w formie odbitki autorskiej z sygnaturą ołówkiem pod rysunkiem S.Michalski J.Knothe - typowe próby barw (odmiany brązu, ciemnooliwkową i lila) odbito w formacie znaczków z napisem "Próba" na odwrocie, wszystkie w nakładzie po 10 szt., w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest reprodukowana w takiej właśnie formie i katalogowana jako 45.0.7. z podaniem nakładu - około 10 szt., nowy fotoatest.

Fi.45 P4
4 800 PLN
41368

1944 500. rocznica bitwy pod Warną - znaczek na dużym wycinku 10.XI ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WARNA"; gwarancja Krawczyk.

Fi.46
50 PLN
41369

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z grafiką obozową ze stemplem pierwszego dnia obiegu - FDC.

Fi.46
180 PLN
41370

1944 500. rocznica bitwy pod Warną.

Fi.46
40 PLN
41371

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja.

Fi.46
15 PLN
41372

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, dwa znaczki za 70 f. w kolorze niebieskim o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.46
60 PLN
41373

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja Schmutz.

Fi.46
15 PLN
41374

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, obiegowy list polecony z pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.46
200 PLN
41375

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, próba znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 45.0.2 bez opisu koloru, bo autor kupił ją już po wydaniu katalogu - jako ciemnoniebieska jest mylnie opisana 45.0.1, która winna być opisana jako ciemnoszaroniebieska 22F4 (dla zainteresowanych ta też może być dostępna z atestem); na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest.

Fi.46 P1
2 400 PLN
41376

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, list polecony z pierwszego dnia obiegu opłacony znaczkiem okolicznościowym i znaczkiem z bloku.

Fi.46, A46
500 PLN
41377

1944 500. rocznica bitwy pod Warną - znaczek definitywny i znaczek z bloku na prawidłowo opłaconym ekspresowym liście poleconym do członka Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego, wysłanym 10.XI w dniu wejścia znaczków do obiegu; skasowane stemplem okolicznościowym "WARNA", odcisk stempla również na odwrocie; wyjątkowy, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.46, A46, 49
2 200 PLN
41378

1944 znaczek na kartce ozdobionej drzeworytem przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.47
100 PLN
41379

1944 odrastający dąb, seria kasowana z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
41380

1944 odrastający dąb, seria czysta z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
41381

1944 odrastający dąb, seria znaczków na wycinku ostemplowana 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA", gwarancja.

Fi.47-50
60 PLN
41382

1944 odrastający dąb, próba nie wydanej wartości znaczka za 15 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze pomarańczowobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 48.00.3 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 6E8; w katalogu Fischera nonsensowny zapis "nie wydane wartości" - tak jakby chodziło o znaczki; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i nowy fotoatest.

Fi.47-50 P
1 800 PLN
41383

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja.

Fi.47P2
250 PLN
41384

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez cyfr wartości, gwarancja i oznaczenie.

Fi.47P2
350 PLN
41385

1944 odrastający dąb, ciemnozielony znaczek za 10 fen ostemplowany 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej grafiką przedstawiającą emblemat Koła Filatelistów z wydrukowanym na odwrocie tekstem; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.47a
150 PLN
41386

1944 odrastający dąb, ciemnozielony znaczek za 10 fen skasowany 23.XII datownikiem na pocztówce ozdobionej drzeworytem nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.47a
100 PLN
41387

1944 list polecony opłacony znaczkami serii "odrastający dąb", na odwrocie stempel odbiorczy, na znaczkach stempelki własnościowe.

Fi.47a
250 PLN
41388

1944 odrastający dąb, frankatura dwukolorowa 10 f + 20 f - prawidłowo opłacony list polecony wysłany 27.IX, znaczki naklejone na odwrocie skasowane datownikiem odciśniętym dodatkowo na froncie, stempelek polecenia tamże; list sprawia wrażenie, że pochodzi z oryginalnego, nie inspirowanego filatelistycznie, obiegu pocztowego, adresowany jest do sekretarza klubu sportowego KS "Orlę"; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (widoczne na reprodukcji przebarwienia w rzeczywistości są prawie niewidoczne); gwarancja.

Fi.47a, 48
1 200 PLN
41389

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z artystycznym drzeworytem "WARNA" autorstwa Janusza Łonickiego, gwarancja.

Fi.48
500 PLN
41390

1944 odrastający dąb, druk obustronny znaczka za 30 f. - unikalny, nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany błąd druku, fotoatest.

Fi.49
2 400 PLN
41391

1944 znaczki dopłaty za 10 i 20 fen na dużym wycinku ostemplowane 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja.

Fi.D2, D4
60 PLN
41392

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniają dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, użyta na kartce z życzeniami inwazyjnymi (w tekście na odwrocie), przesyłka miała tajny charakter, znaczek bez mocy obiegowej stąd opłata przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, nalepka użyta na korespondencji bardzo rzadka, doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.D4
3 000 PLN
41393

1944 niedopłacony list nadany 12.10.44 opłacony przez odbiorcę znaczkami dopłaty, dekoracyjny walor.

Fi.D5, 36
500 PLN
SOLD
41394

1944 list z Koła Filatelistów ( stempel koła na odwrocie koperty) niedofrankowany i opłacony w dużej części przez adresata znaczkami dopłaty (też w zaniżonej wysokości).

Fi.D5, D6, 36
600 PLN
41395

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
50 PLN
41396

1944 niebieski znaczek dopłaty za 20 fen na upomnieniu z biblioteki przesłanym 8.X na koszt odbiorcy z adnotacją "Pobrać", w urzędzie pocztowym doklejono znaczek dopłaty za 20 fen ponieważ w tym okresie opłata za kartę biblioteczną, czy druk wynosiła 10 fen, dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.D6
800 PLN
41397

1944 list z Koła Filatelistów na koszt adresata opłacony znaczkami dopłaty, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW / OBÓZ OF. IIC", gwarancja Drzewiecki.

Fi.D6
600 PLN
41398

1944 opłacone znaczkiem urzędowym zaproszenie na zebranie Koła Filatelistów na karcie ozdobionej grafiką przedstawiającą emblemat Koła wysłane 30.X; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.U1
250 PLN
SOLD
41399

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.5
130 PLN
41400

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami.

Fi.bl.5
90 PLN
41401

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.bl.5
180 PLN
41402

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.5
150 PLN
41403

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok unieważniony stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.5
100 PLN