Auction 106. PoW Woldenberg camp

41204

Fi.24
80 PLN
41205

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
41206

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
41207

1943 Hetmani, ciemnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim, skasowany 13.XII na karcie ozdobionej bardzo rzadko spotykaną grafiką KOŁO ZIEMI STANISŁAWOWSKIEJ przedstawiającą hucuła grającego na trembicie na tle górskiego krajobrazu i herb Stanisławowa; dobry stan zachowania (karta ukośnie zgięta); gwarancja.

Fi.24
500 PLN
41208

1943 kartka wysłana z obiegu z rzadziej spotykany stemplem propagujący "KONKURS ODBUDOWY WSI", gwarancja.

Fi.24
200 PLN
41209

Fi.24 P2
2 250 PLN
41210

1943 Hetmani, jasnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim skasowany 2.V.44 stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

100 PLN
41211

1943 Hetmani, luzak z serii.

15 PLN
41212

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

160 PLN
41213

Fi.26 P4
2 250 PLN
41214

1943 Hetmani, znaczek za 15 f. z Karolem Chodkiewiczem na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym cerkiew wołoską we Lwowie, skasowany 22.XI stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.27
150 PLN
41215

1943 znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.27
100 PLN
41216

1943 list polecony z Koła Filatelistów, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW / OBÓZ OF. IIC" i stempel odbiorczy, gwarancja Drzewiecki.

Fi.27, 28
300 PLN
41217

1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28
280 PLN
41218

1943 Hetmani, Stefan Czarniecki znaczek za 20 f z przywieszką "250-TY TYSIĄC ZNACZKÓW POCZTY OBOZOWEJ" w karnecie, skasowany 15.VIII stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; rzadki walor w doskonały stanie zachowania; gwarancja.

Fi.28Pw
600 PLN
41219

1943 Hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28a
360 PLN
41220

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
41221

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
41222

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
41223

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
41224

Fi.31
500 PLN
41225

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"; gwarancja.

Fi.31
50 PLN
41226

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Anny w Warszawie skasowany 1.IX stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29 VIII - 4 IX 1943"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.31
150 PLN
41227

1943 gen. W. Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ways.

Fi.31
50 PLN
41228

Fi.31
100 PLN
41229

1943 znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św. Anny w Warszawie skasowany stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29 VIII - 4 IX 1943", gwarancja.

Fi.31
100 PLN
41230

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczka za 20 f., gwarancja.

Fi.31
25 PLN
41231

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, fałszerstwo na szkodę filatelistów znaczka za 20 f., ciekawe do specjalizacji.

Fi.31 FFi
50 PLN
41232

Fi.31P
4 000 PLN
41233

1943 Obrona Warszawy, znaczek skasowany 27 IX na karcie ozdobionej rzadko spotykaną grafiką przedstawiającą warszawską syrenę na tle Kolumny Zygmunta i Zamku Królewskiego w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.32
500 PLN
41234

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
40 PLN
41235

1943 Obrona Warszawy, znaczek skasowany 27.9.43 na karcie ozdobionej rzadko spotykaną grafiką przedstawiającą Kolumnę Zygmunta na tle Zamku Królewskiego w Warszawie, gwarancja.

Fi.32
500 PLN
41236

1943 znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św. Anny w Warszawie skasowany stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS 22.XI.1918", gwarancja.

Fi.32
100 PLN
41237

Fi.33
35 PLN
41238

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na dużym wycinku skasowany 11.XI stemplem okolicznościowym "XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"; gwarancja.

Fi.33
60 PLN
41239

Fi.33
150 PLN
41240

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach czeronobrązowym i zielonoszarym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.6. 8F8/1C2, jego adnotacja i opis na odwrocie, gwarancja Bojanowicz.

Fi.33 P6
9 000 PLN
41241

Fi.33P
250 PLN
41242

Fi.33P
260 PLN
41243

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, znaczek na pocztówce skasowany 8.XII w pierwszym dniu obiegu; gwarancja.

Fi.34
50 PLN