Auction 106. PoW Woldenberg camp

41244

Fi.34
120 PLN
41245

1943 Polska YMCA, znaczek na karcie świątecznej ozdobionej drzeworytem nieznanego autorstwa wysłanej 22.XII, dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.34
150 PLN
41246

1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek.

Fi.35
120 PLN
41247

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja.

Fi.35
15 PLN
41248

1943 kartka z grafiką obozową.

Fi.35
120 PLN
41249

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, kartka z obiegu na karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym S., gwarancja.

Fi.35
200 PLN
41250

1943 "BIERZ UDZIAŁ W PIERWSZYM KONKURSIE POWSZECHNYM" - bardzo rzadki stempel propagujący konkurs rozpisany na projekty znaczków, karta pocztowa - druk zawiadomienia bibliotecznego wysłana 16.I; gwarancja.

Fi.Cp3
500 PLN
41251

Fi.Cp6
60 PLN
41252

1943 Orzeł, całostka z uszkodzone litery P i ZT w POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp6
150 PLN
41253

Fi.D2
200 PLN
41254

Fi.D4
200 PLN
41255

Fi.U1
120 PLN
41256

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja.

Fi.U1
20 PLN
41257

1943 wydanie na przesyłki urzędowe Trąbka pocztowa, dwa znaczki za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru szarozielonego, gwarancja.

Fi.U1
50 PLN
41258

Fi.bl.3
300 PLN
41259

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
41260

Fi.bl.3
300 PLN
41261

Fi.bl.3
280 PLN
41262

Fi.bl.4
320 PLN
41263

Fi.bl.4
550 PLN
41264

1 200 PLN
41265

80 PLN
41266

1943 exlibris obozowy sygnowany "S.M.".

240 PLN
41267

700 PLN
41268

1943 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), czerwony stempelek koła, dobry stan zachowania.

500 PLN
41269

500 PLN
41270

1 000 PLN
41271

200 PLN
41272

200 PLN
41273

200 PLN
41274

1943 "Sport" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano mecz piłki nożnej; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Sport"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.10; bardzo dobry stan zachowania.

1 800 PLN
41275

1943 Strona tytułowa teki "Życie obozowe" z ozdobną winietą odbitki autorskiej drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; umieszczona w świetle passe-partout, reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.3; bardzo dobry stan zachowania.

1 200 PLN
41276

Fi.22
200 PLN
41277

1944 karcie pocztowa ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

100 PLN
41278

Fi.24
220 PLN
41279

1944 kartka świąteczna z grafiką obozową.

Fi.24
80 PLN
41280

200 PLN
41281

120 PLN
41282

200 PLN
41283

200 PLN