The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41084

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze cynobrowym na papierze x2 o nakładzie 1067 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.4bx2
140 PLN
41085

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze fioletowoczarnym tzw. "czarna wdowa", na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5bx2
300 PLN
41086

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 (nakład 1.170 sztuk), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5bx2
200 PLN
41087

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze y1 (nakład 972 sztuki), gwarancja i oznaczenie.

Fi.6bx1
200 PLN
41088

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze bibułkowym x1 o nakładzie 972 sztuki, mini fotoatest (znaczek bez pieczątek na odwrocie).

Fi.6bx1
200 PLN
41089

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze bibułkowym x1 o nakładzie 972 sztuki, mini fotoatest (znaczek bez pieczątek na odwrocie).

Fi.6bx1
220 PLN
41090

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze w kolorze jasnoczerwonym na papierze x2 (nakład 949 sztuk), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6cx2
180 PLN
41091

1942 Sztandar z Krzyżem Virtuti Militari, unikalna niekatalogowana u Fischera próba znaczka za 5 f. autorstwa E.Czarneckiego, rytowana przez Edmunda Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w pięknym głęboko czerwonobrązowym kolorze w minimalnym nakładzie 20 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 3.0.3 w kolorze o symbolu 9F7, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.8 P1
3 600 PLN
41092

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria na wycinkach, znaczki unieważnione wczesnymi kasownikami okolicznościowymi, dodatkowo w górnym rzędzie na środku bardzo rzadka odmiana koloru ciemnoultramarynowa, gwarancja Schmutz.

Fi.7-11
900 PLN
41093

1942 2 Pułk szwoleżerów rokitniańskich - karta wysłana 12.6 ozdobiona grafiką przedstawiającą odznakę pułkową, ofrankowana znaczkiem jasnobrązowym za 5 f 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (kilka drobnych przebarwień); gwarancja Schmutz.

Fi.7ay
800 PLN
41094

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, kartka z obiegu pocztowego, kartka przycięta od góry, gwarancja.

Fi.9
200 PLN
41095

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z retuszowanej kliszy, gwarancja.

Fi.9x1b
100 PLN
SOLD
41096

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.440.-), gwarancje i opisy obu Schmutz.

Fi.9x1b
400 PLN
41097

1942 Madonna, seria na papierze szarym grubym y stemplowana na kopercie stemplem okolicznościowym Wystawy Filatelistycznej.

Fi.12-4y
140 PLN
41098

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.12-14x
150 PLN
41099

1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.12-14x
120 PLN
41100

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja.

Fi.12-14y
120 PLN
41101

1942 Madonna, seria na papierze szarym szorstkim grubym kasowana stemplem okolicznościowym "Objęcie Morza" na wycinkach, gwarancja.

Fi.12-14y
150 PLN
41102

1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja.

Fi.12-14y
150 PLN
41103

1942 kartka z świąteczną grafiką obozową z obiegu, gwarancja.

Fi.13
220 PLN
41104

1942 kartka z obiegu z kasownikiem okolicznościowym wystawy filatelistycznej, gwarancja.

Fi.13
200 PLN
41105

1942 karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem życzeń świątecznych, z rzadką ozdobiona grafiką Koła Filatelistów na froncie, gwarancja.

Fi.15
500 PLN
41106

1942 składana kartka ze stemplem z lilijką harcerską i napisem "CZUWAJ 24-XII-42", wewnątrz drzeworyt "Św.Jerzy - patron harcerzy w walce ze smokiem" sygnowany "D.Z.", gwarancja.

Fi.15
500 PLN
41107

1942 kartka świąteczna z obiegu z grafiką obozowa z okazji Bożego Narodzenia, gwarancja.

Fi.15
200 PLN
41108

1942 Pochodnia, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7
40 PLN
41109

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową, ładny stan zachowania.

Fi.15-7, Cp6 P
2 600 PLN
41110

1942 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7y
70 PLN
41111

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na wycinkach z czerwonymi kasownikami obiegowymi, gwarancja Schmutz.

Fi.15-17
75 PLN
41112

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki - są najdroższe, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo ładnie zachowana okładka, w którą pakowano projekty, cena wywoławcza sporo niższa niż suma cen osiąganych za poszczególne projekty; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
3 200 PLN
41113

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
60 PLN
41114

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
70 PLN
41115

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja.

Fi.15ab-17y
80 PLN
41116

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja.

Fi.15ab-17y
120 PLN
41117

1942 Pochodnia, karminowy znaczek za 5 f na papierze szarym szorstkim grubym na świąteczna karta pocztowa z okolicznościową grafiką i wydrukowanymi na odwrocie życzeniami "Zdrowych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy", wysłana 22.XII efektowne, rzadko spotykane wydawnictwo w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15ay
500 PLN
41118

1942-44 zestaw 9 znaczków na wycinkach skasowanych stemplami okolicznościowymi: ROKITNA, XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, RACŁAWICE, WILNO, TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH, ŚWIĘTO MORZA, ROK OLIMPIJSKI, MIŁUJ BLIŹNIEGO, WARNA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk (Tydzień Ziem Wschodnich), pozostałe.

Fi.15ay, 32, 36a, 38, 39, 51, D2c, D4b, D5
250 PLN
41119

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym skasowana ka karcie stemplem okolicznościowym z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości, gwarancja.

Fi.15b-17y
100 PLN
41120

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 11.XI.1943, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
150 PLN
41121

1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami bożonarodzeniowymi, ozdobionej scenką z warszawskiego Nowego Miasta malowaną piórkiem i akwarelami - to kamienica "Pod Okiem Opatrzności" przy Freta 29, dziś lokale na parterze zajmuje salon fryzjerski; sygnowana "MS" (Marian Stępień?), przesłana 24.XII; przepiękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.16y
2 400 PLN
41122

1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.23
200 PLN
41123

1942 "Wdowa", karta pocztowa czysta ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym - odcień ciemniejszy (część z niewielkiego nakładu 415 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1
1 200 PLN