The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 105. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36301

1949 WYCINEK Z CAŁOSTKI UŻYTY JAKO ZNACZEK OPŁATY, karta pocztowa za 6 zł z doklejonym znakiem opłaty za 6 zł - wyciętym z całostki - przesłana miejscowo 11.3 w Warszawie, nieznacznie przefrankowana 12 zamiast 10 zł; dodatkowo odciśnięty stempel propagandowy "PRZYJAŹŃ POLSKO-CZECHOSŁOWACKA"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 49 010).

Fi.Cp103
200 PLN
36302

1949 Bolesław Bierut, MAKULATURA PRZESUNIĘTY POZIOMO DRUK - karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
120 PLN
36303

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją 4.

Fi.Cp110Aa
120 PLN
36304

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją 5.

Fi.Cp110Aa
120 PLN
SOLD
36305

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego.

Fi.Cp110I
80 PLN
36306

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego.

Fi.Cp110I
80 PLN
36307

1949 kartka wydania prowizorycznego z obiegu pocztowego.

Fi.Cp110I
80 PLN
36308

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją 19.

Fi.Cp110IAb
120 PLN
36309

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją 17.

Fi.Cp110IAb
100 PLN
SOLD
36310

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją 12.

Fi.Cp110IAb
100 PLN
36311

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją 3.

Fi.Cp110IAb
120 PLN
SOLD
36312

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją 12.

Fi.Cp110IAb
120 PLN
36313

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją 20.

Fi.Cp110IBb
120 PLN
SOLD
36314

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu łódzkiego z ilustracją 4.

Fi.Cp110IIa
120 PLN
36315

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu łódzkiego z ilustracją 2.

Fi.Cp110IIa
100 PLN
36316

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu łódzkiego z ilustracją 6.

Fi.Cp110IIb
120 PLN
36317

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu łódzkiego z ilustracją 4.

Fi.Cp110IIb
120 PLN
36318

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu łódzkiego IIb z ilustracją 2.

Fi.Cp110IIb
120 PLN
36319

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 2.

Fi.Cp111
70 PLN
36320

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 2.

Fi.Cp111z
70 PLN
36321

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 1 z obiegu pocztowego ze stemplem Jędrzejów, gwarancja i opis Rzadkosz.

Fi.Cp113
80 PLN
36322

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 13, gwarancja i opis Rzadkosz.

Fi.Cp114
80 PLN
SOLD
36323

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp115
120 PLN
36324

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp115
120 PLN
36325

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp116
60 PLN
36326

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3 z obiegu.

Fi.Cp117
30 PLN
36327

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
36328

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
36329

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
36330

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117a
35 PLN
36331

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117d
40 PLN
36332

1949 jedna z najrzadszych podstawowych całostek okresu powojennego, w idealnym stanie, gwarancja.

Fi.Cp 118
650 PLN
36333

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
40 PLN
36334

1949 wydanie prowizoryczne, karty 103 z sygnaturami VIII 47 i VIII 48 z czerwonymi nadrukami typu 7 oraz hasłami propagandowymi: 16a (VIII 48) i 16b (VIII 47); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp119Ia-b
200 PLN
36335

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7, hasło propagandowe 16a z usterka O w "POZOSTANIE", kartka na kartonie szarobiałym szorstkim grubym, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp119Ib
120 PLN
SOLD
36336

1949 wydanie prowizoryczne, całostka na kartonie kremowoszarym z nadrukiem typ 8, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp120
50 PLN
36337

1949 wydanie prowizoryczne, całostka na kartonie szarobiałym z nadrukiem typ 8, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp120
50 PLN
36338

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Bolesław Prus) z nadrukiem typu 14, wysłana 6.12 z Bytomia do Sanoka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121
40 PLN
36339

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Stefan Żeromski) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
36340

1949 całostka wydania przedrukowego z nadrukiem typ 14 w kolorze czerwonym i hasłem propagandowym 16c z obiegu pocztowego.

Fi.Cp121I
60 PLN