The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 105. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36141

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.60.-).

Fi.49IIA
40 PLN
36142

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Kraków - Sukiennice, doskonały stan zachowania.


220 PLN
36143

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Tyniec - Ruiny zamku, doskonały stan zachowania.


220 PLN
36144

1931 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Kielc 6.II.33.

Fi.Cp49I
100 PLN
36145

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tyniec - ruiny zamku; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50E
100 PLN
36146

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
115 PLN
SOLD
36147

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
SOLD
36148

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń Ratusz, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.X.32 z Równego Wołyńskiego do Warszawy; doskonały stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Cp50IIa
150 PLN
36149

1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka o większym formacie z ilustracją nr 24 bez sygnatury z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo reklamowych, lekko zdwojony druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIb WZÓR
1 900 PLN
36150

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
36151

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
36152

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
36153

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
90 PLN
36154

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, plamka na froncie, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
36155

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
36156

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIc
150 PLN
36157

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, Pałac w Łazienkach, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50IIc
100 PLN
36158

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 26, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
36159

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
36160

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
36161

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
36162

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
36163

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
36164

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa, Plac Zamkowy, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
36165

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25 - Gniezno, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
36166

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - WARSZAWA Pałac w Łazienkach, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
36167

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - TORUŃ Stare Bramy, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w dobrym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
36168

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - WILANÓW Pałac, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w dobrym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
SOLD
36169

1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, parka nie rozciętych całostek z arkusza drukarskiego zawierającego całostki z wszystkimi ilustracjami, z ilustracjami nr 19 i 23 z sygnaturą VII-1931 z stemplem "WZÓR" na znakach opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo - reklamowych, minimalne zagniecenia, same takie całostki są rzadkie, a nierozcięta parka unikatowa, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50Ia WZÓR
3 000 PLN
36170

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Kraków - Rondel; doskonały stan zachowania.


500 PLN
36171

1932 całostka z sygnaturą VI-1932 i hasłem propagandowym F.

Fi.Cp51
80 PLN
36172

1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura (X-1937), wysłany 27.IX.38 z Krynicy do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem okolicznościowym "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY" (Myślicki 28 004); karty z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykane; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp53
500 PLN
36173

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938 (Fi.55.-).

Fi.Cp53
50 PLN
36174

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
36175

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
45 PLN
36176

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, WZÓR - niekatalogowana do tej pory ze stemplem WZÓR na znaku opłaty, ilustrowana karta pocztowa za 20 gr sporządzona dla celów dowodowych lub reklamowych, podobnie jak w przypadku pierwszego wydania kart ilustrowanych z portretem Henryka Sienkiewicza, różnicą widoczną na pierwszy rzut oka jest odmienne położenie nadruku WZÓR - tu napis rozpoczyna się w lewym górny rogu i skierowany jest na prawo w dół, a na kartach z Sienkiewiczem napis rozpoczyna się u dołu po lewej i skierowany jest na prawo w górę; karta z ilustracją nr 12 - SCENA GŁÓWNA - ZAŚNIĘCIE MATKI BOSKIEJ; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp55
2 000 PLN
36177

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 12.

Fi.Cp57
120 PLN
36178

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp57
120 PLN
36179

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze); sygnatura "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-26." przesłana 11.X.33 miejscowo w Warszawie, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" (Myślicki 32 124).

Fi.Cp58Ia
30 PLN
36180

1933 całostka wydania z nadrukiem nowej wartości typ I.

Fi.Cp58I
70 PLN