The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 105. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36061

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33.

Fi.Cp14IIy
70 PLN
36062

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 69, złamanie.

Fi.Cp15IIxA
50 PLN
36063

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 117.

Fi.Cp15IIxA
70 PLN
36064

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź podwójnej całostka z nadrukiem typu 94 datowana 15.IX przesłana miejscowo w Krakowie, na odwrocie jednowierszowy w ramce "BANK KRAJOWY FILIA W KRAKOWIE", znak opłaty unieważniony kreśleniem, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona).

Fi.Cp15IIxB
120 PLN
36065

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, nadruk częściowo na doklejonym znaczku.

Fi.Cp16IIx
180 PLN
36066

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 62, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
36067

1919 kartka polecona z Krakowa 22.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 65.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
36068

1919 kartka ze Lwowa 12.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 77.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
36069

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 106.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
36070

1919 kartka z Bielska 31.5.19 do Wiednia, całostka krakowska nadruk typ 77.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
36071

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 35 z obiegu pocztowego z Krakowa, dziurki po archiwizacji, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
36072

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 36 z obiegu pocztowego z Pilzna, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
36073

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 33 wysłana z Krosna do Krakowa, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona).

Fi.Cp16IIx
60 PLN
36074

1919 całostka wydania krakowskiego z nadrukiem typ 64 grzecznościowo ostemplowana w Krakowie.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
36075

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 36 z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp16IIx
100 PLN
36076

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65 z obiegu pocztowego z Zakopanego.

Fi.Cp16IIx
100 PLN
36077

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 77 z obiegu pocztowego z Lwowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
36078

1919 kartka z Krakowa 2.5.19 do Czechosłowacji, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K5 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 98.

Fi.Cp16IIx, 76B
60 PLN
36079

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 77; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
120 PLN
36080

1919 kartka z Bochni 28.4.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 19.

Fi.Cp16Ix
60 PLN
36081

1919 kartka z Tarnowa 24.6.19 do Szwajcarii, całostka krakowska nadruk typ 8.

Fi.Cp16Ix
80 PLN
36082

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 z obiegu pocztowego z Radomyśla, ładny abklacz nadruku na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16Ix
140 PLN
36083

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 z obiegu pocztowego z Brzozowa,stempel cenzury krakowskiej.

Fi.Cp16Ix
80 PLN
36084

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 19 z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp16Ix
100 PLN
36085

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 19 z obiegu pocztowego z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp16Ix
60 PLN
36086

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z silnie przesuniętym poziomo nadrukiem "Poczta Polska 15 hl" typu 35, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu;

część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej z nadrukiem typu 35, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp17IA, 17IB
600 PLN
36087

1919 wydanie krakowskie, całostka z obiegu pocztowego z przesuniętym nadrukiem typ 135, adresowana do znanego lwowskiego filatelisty Eugeniusza Szczerbana.

Fi.Cp19I
70 PLN
36088

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134 wysłana 5.I.1920 miejscowości Sucha do Wiednia, stempelek cenzury krakowskiej, dobry stan zachowania (na odwrocie ubytek papieru); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19IIy
200 PLN
36089

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Ix
50 PLN
36090

1919 wydanie krakowskie, całostka przesuniętym z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
100 PLN
36091

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
36092

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
36093

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
36094

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
36095

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 138, brak kropki po POCZTOWA, zamiast tego odbita spacja drukarska.

Fi.Cp20
350 PLN
36096

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
36097

1919 nadruk znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 fen i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta wysłana 19.3 z Warszawy do Żyrardowa, kasownik odbiorczy 20.3 na froncie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp21II
1 000 PLN
36098

1919 całostka miejscowo użyta w Poznaniu w dniu wejścia do sprzedaży wydania gnieźnieńskiego

Fi.Cp23
70 PLN
36099

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs2II
1 000 PLN
36100

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez ozdobnika.

Fi.Cs3II
60 PLN