The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 105. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36261

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z rzadką ilustracją nr 49 - Renesans (wnętrze budownictwa kościelnego): Kraków Pomnik biskupa Padniewskiego w kaplicy Potockich na Wawelu dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
100 PLN
36262

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 - Jan Kasprowicz.

Fi.Cp87
160 PLN
36263

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2 - August Cieszkowski.

Fi.Cp87
200 PLN
36264

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka za 30 gr - przeznaczona do korespondencji zagranicznej - z rzadką czerwonokrzyską ilustracją (62 - Samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża), wysłana 6.5.1939 z Gorlic do Berlina; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu, katalog Fischer z dopłatą za ilustrację 9.000,-.

Fi.Cp87 il.62
3 200 PLN
36265

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.59 - Klasycyzm: Bejsce - Dwór z końca XVIII wieku, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki).

Fi.Cp89I
200 PLN
36266

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki).

Fi.Cp89I
180 PLN
36267

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 19, lekkie ukośne złamanie.

Fi.Cp89
50 PLN
36268

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp89
100 PLN
36269

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp89
100 PLN
SOLD
36270

1944 wydanie prowizoryczne, całostka nadana 18.09.44 z radzieckiej poczty polowej wysłana na Ukrainę, stempel radzieckiej cenzury wojskowej, korespondencja wojskowa była zwolniona z opłat pocztowych, rzadka całostka z obiegu pocztowego wykorzystana jako formularz kartki pocztowej, dziurka po prawej stronie.

Fi.Cp89
650 PLN
36271

1944 wydanie prowizoryczne, całostka nadana 25.09.44 z radzieckiej poczty polowej wysłana na Ukrainę, stempel radzieckiej cenzury wojskowej, korespondencja wojskowa była zwolniona z opłat pocztowych, rzadka całostka z obiegu pocztowego wykorzystana jako formularz kartki pocztowej.

Fi.Cp89
650 PLN
36272

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem osobnego typu o większym rozstawie kwadratów na całostce ze znakiem opłaty z zamkiem w Mirze i ilustracją z widokiem bramy warszawskiej w Opatowie, nakład około 200 sztuk, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.Cp90I
1 700 PLN
36273

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por. Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
36274

1945 formularz służbowy na przedwojennej kopercie pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z Edwardem Rydzem - Śmigłym na przesyłki lotnicze (Ck9), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania.

Fi.Cfpu
400 PLN
36275

1945 formularz służbowy na przedwojennej kartce pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z król Kazimierz Jagiellończyk na przesyłki zagraniczne (Cp83), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania.

Fi.Cfpu
300 PLN
36276

1945 kartka z oryginalnego obiegu z Krakowa do Warszawy z hasłem propagandowym 7 i cenzurą wojskową, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp92
160 PLN
36277

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 2 - "WRACAMY NAD POLSKIE MORZE", karta wysłana 12.VII z Poznania do Grodziska Mazowieckiego, znak opłaty skasowany datownikiem POZNAŃ 2 z wyróżnikiem "cc"; stempelek cenzury wojskowej nr.1616; bardzo dobry stan zachowania (karta w rzeczywistości prezentuje się znacznie lepiej niż na skanie, chodzi o przebarwienia).

Fi.Cp92II
150 PLN
36278

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
SOLD
36279

1945 Belweder 1,50 zł, karta z prywatną ilustracją Święto Sportu Śląskiego, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, skasowana 18.VI w Katowicach stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO SPORTU ŚLĄSKIEGO CZERWIEC 1946 SPORT TO ZDROWIE" (Myślicki 46 044); rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp95AI
200 PLN
36280

1945 formularz kartkowy, okolicznościowy "PIERWSZA POCZTA POLSKA W SZCZECINIE 5.5.1945" wydany nakładem Koła Pocztowego P.Z.Z. w Poznaniu.


30 PLN
36281

1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce.


120 PLN
36282

1946 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, dobry stan zachowania (delikatne nadgięcia - nie złamania).

Fi.Cp96IA
40 PLN
SOLD
36283

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, z napisem "Ob.", hasło propagandowe 12 - "Ziemie Odzyskane za Odrą ...", dobry stan zachowania.

Fi.Cp96IIa
50 PLN
SOLD
36284

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 12.8.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
40 PLN
36285

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
36286

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
36287

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 24.4.1948 ze Sztumu do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
50 PLN
36288

1947 całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp102I
10 PLN
36289

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
SOLD
36290

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu (Fi.60.-); na odwrocie niewielkie ślady podlepek.

Fi.Cp102II
50 PLN
36291

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi. 70,-).

Fi.Cp103
60 PLN
36292

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
150 PLN
36293

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
180 PLN
36294

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 22.

Fi.Cp106
35 PLN
36295

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp106
35 PLN
SOLD
36296

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp106
35 PLN
SOLD
36297

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp106
35 PLN
36298

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp106
35 PLN
36299

1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 8 - Śmigus na wsi; ostemplowana grzecznościowo 17.3 datownikiem TELEKOM. WARSZAWA z wyróżnikiem H.

Fi.Cp107
30 PLN
36300

1948 zamek w Będzinie, karta za 10/6(8) zł z nadrukiem typu 10 wysłana 18.10.49 z Bydgoszczy do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp120
30 PLN