The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 105. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36181

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym J.

Fi.Cp59
80 PLN
SOLD
36182

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania - na odwrocie karty na odpowiedź na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową (Fi.200.-).

Fi.Cp60
120 PLN
36183

1934 całostka wydania prowizorycznego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp60
200 PLN
36184

1934 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej obniżonej taryfy, całostka z ilustracją 31.

Fi.Cp61
300 PLN
SOLD
36185

1934 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej obniżonej taryfy, całostka z ilustracją 13, nadruk typ II.

Fi.Cp62II
320 PLN
SOLD
36186

1934 godło państwowe, karta podwójna - część na odpowiedź za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(XII-1934)500.000., wysłana 6.VII.35 z miejscowości Budzanów k.Trembowli do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania (Fi.85.-).

Fi.Cp65B
60 PLN
36187

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu, wysłana 17.XII z urzędu Warszawa-Sejm do miejscowości Przybyłowice; dobry stan zachowania (dwa rogi słabsze).

Fi.Cp68
30 PLN
36188

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 6 - Gdynia Fragment portu, wysłana 25.VI.36 z Żywca do Warszawy; dobry stan zachowania (pionowa fałdka po lewej).

Fi.Cp68
30 PLN
36189

1935 całostka z przepiękną japońską ręcznie malowaną grafiką na odwrocie, wykonaną na zlecenie polskiego ambasadora w Japonii w 1936 roku. Ciekawe i niespotykane.

Fi.Cp68
2 500 PLN
36190

1935 całostka z przepiękną japońską ręcznie malowaną grafiką na odwrocie, wykonaną na zlecenie polskiego ambasadora w Japonii w 1936 roku. Ciekawe i niespotykane.

Fi.Cp68
2 500 PLN
36191

1935 całostka z przepiękną japońską ręcznie malowaną grafiką na odwrocie, wykonaną na zlecenie polskiego ambasadora w Japonii w 1936 roku. Ciekawe i niespotykane.

Fi.Cp68
2 500 PLN
36192

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 17 - Spisz.

Fi.Cp68
90 PLN
36193

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 25 - Kraków, z obiegu pocztowego z Złakowa Kościelnego do Warszawy, pionowe złamanie.

Fi.Cp68
90 PLN
36194

1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
30 PLN
36195

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
1 200 PLN
36196

1937 M/S Piłsudski, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(I-1936)1.000.000., wysłana 21.I.37 z miejscowości Dołhobyczów do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp71B
50 PLN
36197

1937 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Lwowa 30.XII.37, sygnatura I-1937, hasło propagandowe O.

Fi.Cp74
80 PLN
36198

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, rzadka sygnatura VI-1938 , hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE" (Fi.40.-).

Fi.Cp74B
25 PLN
36199

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 20 - Opatów Brama Warszawska, wysłana 30.XII.38 z miejscowości Wiązowna do Lublina; dobry stan zachowania (lewy górny róg słabszy).

Fi.Cp76
30 PLN
36200

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków Wawel (krużganki), wysłana 3.VIII.38 z miejscowości Hucisko k.Żywca do Katowic; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza).

Fi.Cp76
40 PLN
SOLD
36201

1937 uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp76
80 PLN
36202

1937 uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 12.

Fi.Cp76
80 PLN
36203

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań.

Fi.Cp76
100 PLN
36204

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec.

Fi.Cp76
100 PLN
36205

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 8 - Kraków.

Fi.Cp76
100 PLN
36206

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 11 - Śląsk.

Fi.Cp76
100 PLN
36207

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 12 - Wilno.

Fi.Cp76
100 PLN
36208

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej.

Fi.Cp76
100 PLN
36209

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 14 - Głochów.

Fi.Cp76
100 PLN
36210

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 16 - Tatry.

Fi.Cp76
100 PLN
36211

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań.

Fi.Cp76
100 PLN
36212

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją 12.

Fi.Cp76
70 PLN
36213

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją 29.

Fi.Cp76
100 PLN
36214

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją 22.

Fi.Cp76
100 PLN
36215

1937 Uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją 14.

Fi.Cp76
80 PLN
36216

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 31 - Warszawa Belweder.

Fi.Cp77
220 PLN
36217

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec.

Fi.Cp77
160 PLN
36218

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków.

Fi.Cp77
160 PLN
36219

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań.

Fi.Cp77
160 PLN
36220

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 8 - Kraków.

Fi.Cp77
160 PLN