33035 |
1946 PRZESYŁKA PRZESŁANA TRZEMA AMBULANSAMI, list polecony wysłany 28.7 z urzędu Gdynia 1 do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU" (Myślicki 46 039), dodatkowy datownik urzędu Gdynia 1 z 1.8, list najpewniej tego samego dnia przekazano do ambulansu 616 - adnotacja niebieską kredką "otrzymano z amb Gd(ynia) K(atowice) 616 / 2 VIII", datownik drugiego ambulansu "AMB.WROCŁAW-WARSZAWA 23" odciśnięty 2.8, kolejno przesyłkę przekazano do ambulansu 320 - adnotacja fioletową kredką "Otrzymano z amb Kat(owice) Wr(ocław) 320"; na odwrocie datownik odbiorczy z 3.VIII; rzadki walor o skomplikowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania. | Fi.405 Mi.438 |
| 600 PLN | |
33036 |
1946 1. rocznica zwycięstwa, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca W.II. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.405 Mi.438 |
| 50 PLN SOLD | |
33037 |
1946 list z Niewiadomia (dzisiaj dzielnica Rybnika)do Austrii, stempel urzędu cenzury nr 3240 i stempel cenzury austriackiej. | Fi.405 |
| 50 PLN | |
33038 |
1946 1 rocznica zwycięstwa, oryginalnie kasowany znaczek cięty za 3 zł. (Fi.600.-) unieważniony w Trzcielu w drugim miesiącu obiegu, szerokie marginesy z trzech stron, częściowo wyrwany z arkusza - to dodatkowy pośredni dowód jego oryginalności, bardzo rzadko spotykany jako kasowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.405 nz Mi.438 U |
| 480 PLN | |
33039 |
| 65 PLN | |
33040 |
1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany na wycinku znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.406 Mi.440 |
| 70 PLN | |
33041 |
1946 Święto Morza, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.406 Mi.440 |
| 25 PLN | |
33042 |
1946 święto morza, narożny ośmioblok. | Fi.406 Mi.440 |
| 60 PLN | |
33043 |
1946 Święto Morza, marginesowa parka pozioma znaczków ciętych za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.406 nz Mi.440 U |
| 1 100 PLN SOLD | |
33044 |
1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T". | Fi.406B1 Mi.440 |
| 40 PLN | |
33045 |
1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym y. | Fi.406y Mi.440 |
| 100 PLN | |
33046 |
1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym, gwarancja Petriuk. | Fi.406y Mi.440 |
| 100 PLN | |
33047 |
1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na grubym papierze (Fi.120.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.406y Mi.440 |
| 120 PLN | |
33048 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, oryginalnie kasowany w Żywcu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.407 Mi.439 |
| 60 PLN | |
33049 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.407 Mi.439 |
| 25 PLN | |
33050 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, czworoblok znaczków za 3 zł. z bardzo mocno przesuniętym ząbkowaniem poziomym - tzw. ząbkowanie w połowie rysunku, znaczki trzeba było wycinać z arkusza, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.407 MK3 Mi.439 |
| 2 000 PLN | |
33051 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek z błędem "ukośna kreska nad literą K w wyrazie POLSKA". | Fi.407B1 |
| 25 PLN | |
33052 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein. | Fi.407nz Mi.439U |
| 700 PLN SOLD | |
33053 |
1946 2. rocznica manifestu Lipcowego, cięty marginesowy czworoblok z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja Mikstein,. | Fi.407nz Mi.439U |
| 1 400 PLN | |
33054 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, górny znaczek z lekkim przegięciem w górnym narożniku, gwarancja Berbeka. | Fi.407nz Mi.439U |
| 700 PLN | |
33055 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Walisch. Wycena Fischera 2x550=1100 | Fi.407nz Mi.439U |
| 750 PLN | |
33056 |
1946 Będzin, parka z makulaturowym znaczkiem z drukiem na pomarszczonym papierze | Fi.408MK Mi.441a |
| 140 PLN SOLD | |
33057 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma - lewy znaczek wydrukowany na pogiętym papierze w wyniku czego po jego rozprostowaniu na rysunku powstało kilka pionowych białych kresek; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.408a Mi.441a |
| 100 PLN | |
33058 |
1946 Będzin, znaczek z abklaczem. | Fi.408a Mi.441a |
| 75 PLN | |
33059 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.IX. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408a Mi.441a |
| 100 PLN SOLD | |
33060 |
1946 list z Wejherowa do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3067 i stempel cenzury amerykańskiej. | Fi.408a |
| 40 PLN | |
33061 |
1946 Będzin, mieszana frankatura znaczków w kolorze oliwkowym i brązowym na liście poleconym z Warszawy do Norwegii. | Fi.408a, b Mi.441a, b |
| 40 PLN | |
33062 |
| 115 PLN | |
33063 |
1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów. | Fi.408a, b Mi.441a, b |
| 30 PLN | |
33064 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, na znaczku błąd "kropka pod OL w POLSKA", czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408a B3 Mi.441a |
| 60 PLN SOLD | |
33065 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, brzegowa parka makulaturowego i wydrukowanego prawidłowo znaczka za 5 zł. w kolorze oliwkowym, w skrajnym brak dużej części rysunku, niekatalogowana w tej formie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.408a MK Mi.441 |
| 600 PLN | |
33066 |
| 650 PLN | |
33067 |
1946 Będzin, znaczek makulaturowy z niedodrukiem obrazu znaczka, gwarancja. | Fi.408aMK |
| 175 PLN SOLD | |
33068 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy - frankatura pojedyncza, prawidłowo ofrankowany list wysłany 31.3.47 z Białegostoku do Ząbkowic, znaczek skasowany dwuobrączkowym datownikiem BIAŁYSTOK 1 z wyróżnikiem "g", śr.29 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 30 PLN | |
33069 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XI. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 50 PLN SOLD | |
33070 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 50 PLN | |
33071 |
1946 Będzin, narożnikowa parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie, prawy znaczek z błędem "plamka w prawym dolnym rogu". | Fi.408bB1 |
| 80 PLN | |
33072 |
1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją na krawędź rysunku. | Fi.409 Mi.442 |
| 35 PLN | |
33073 |
1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.409 Mi.442 |
| 65 PLN | |
33074 |
1946 ks. Henryk IV Probus, parka znaczków z pustopolem na prawym marginesie, gwarancja Wysocki. | Fi.409 Mi.442 |
| 510 PLN SOLD | |