Auction 105. Communist Poland 1945-1952

33035

1946 PRZESYŁKA PRZESŁANA TRZEMA AMBULANSAMI, list polecony wysłany 28.7 z urzędu Gdynia 1 do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU" (Myślicki 46 039), dodatkowy datownik urzędu Gdynia 1 z 1.8, list najpewniej tego samego dnia przekazano do ambulansu 616 - adnotacja niebieską kredką "otrzymano z amb Gd(ynia) K(atowice) 616 / 2 VIII", datownik drugiego ambulansu "AMB.WROCŁAW-WARSZAWA 23" odciśnięty 2.8, kolejno przesyłkę przekazano do ambulansu 320 - adnotacja fioletową kredką "Otrzymano z amb Kat(owice) Wr(ocław) 320"; na odwrocie datownik odbiorczy z 3.VIII; rzadki walor o skomplikowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania.

Fi.405
Mi.438
600 PLN
33036

1946 1. rocznica zwycięstwa, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca W.II. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.405
Mi.438
50 PLN
33037

Fi.405
50 PLN
33038

1946 1 rocznica zwycięstwa, oryginalnie kasowany znaczek cięty za 3 zł. (Fi.600.-) unieważniony w Trzcielu w drugim miesiącu obiegu, szerokie marginesy z trzech stron, częściowo wyrwany z arkusza - to dodatkowy pośredni dowód jego oryginalności, bardzo rzadko spotykany jako kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.405 nz
Mi.438 U
480 PLN
33039

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
33040

Fi.406
Mi.440
70 PLN
33041

1946 Święto Morza, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.406
Mi.440
25 PLN
33042

1946 święto morza, narożny ośmioblok.

Fi.406
Mi.440
60 PLN
33043

1946 Święto Morza, marginesowa parka pozioma znaczków ciętych za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440 U
1 100 PLN
33044

1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T".

Fi.406B1
Mi.440
40 PLN
33045

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym y.

Fi.406y
Mi.440
100 PLN
33046

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym, gwarancja Petriuk.

Fi.406y
Mi.440
100 PLN
33047

1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na grubym papierze (Fi.120.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.406y
Mi.440
120 PLN
33048

Fi.407
Mi.439
60 PLN
33049

Fi.407
Mi.439
25 PLN
33050

1946 rocznica manifestu lipcowego, czworoblok znaczków za 3 zł. z bardzo mocno przesuniętym ząbkowaniem poziomym - tzw. ząbkowanie w połowie rysunku, znaczki trzeba było wycinać z arkusza, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.407 MK3
Mi.439
2 000 PLN
33051

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek z błędem "ukośna kreska nad literą K w wyrazie POLSKA".

Fi.407B1
25 PLN
33052

Fi.407nz
Mi.439U
700 PLN
33053

Fi.407nz
Mi.439U
1 400 PLN
33054

Fi.407nz
Mi.439U
700 PLN
33055

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Walisch. Wycena Fischera 2x550=1100

Fi.407nz
Mi.439U
750 PLN
33056

1946 Będzin, parka z makulaturowym znaczkiem z drukiem na pomarszczonym papierze

Fi.408MK
Mi.441a
140 PLN
33057

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma - lewy znaczek wydrukowany na pogiętym papierze w wyniku czego po jego rozprostowaniu na rysunku powstało kilka pionowych białych kresek; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.408a
Mi.441a
100 PLN
33058

1946 Będzin, znaczek z abklaczem.

Fi.408a
Mi.441a
75 PLN
33059

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.IX. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408a
Mi.441a
100 PLN
33060

1946 list z Wejherowa do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3067 i stempel cenzury amerykańskiej.

Fi.408a
40 PLN
33061

Fi.408a, b
Mi.441a, b
40 PLN
33062

Fi.408a, b
Mi.441a, b
115 PLN
33063

1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
30 PLN
33064

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, na znaczku błąd "kropka pod OL w POLSKA", czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408a B3
Mi.441a
60 PLN
33065

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, brzegowa parka makulaturowego i wydrukowanego prawidłowo znaczka za 5 zł. w kolorze oliwkowym, w skrajnym brak dużej części rysunku, niekatalogowana w tej formie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.408a MK
Mi.441
600 PLN
33066

Fi.408a MK
Mi.441a
650 PLN
33067

1946 Będzin, znaczek makulaturowy z niedodrukiem obrazu znaczka, gwarancja.

Fi.408aMK
175 PLN
33068

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy - frankatura pojedyncza, prawidłowo ofrankowany list wysłany 31.3.47 z Białegostoku do Ząbkowic, znaczek skasowany dwuobrączkowym datownikiem BIAŁYSTOK 1 z wyróżnikiem "g", śr.29 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
30 PLN
33069

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XI. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
50 PLN
33070

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
50 PLN
33071

1946 Będzin, narożnikowa parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie, prawy znaczek z błędem "plamka w prawym dolnym rogu".

Fi.408bB1
80 PLN
33072

Fi.409
Mi.442
35 PLN
33073

1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.409
Mi.442
65 PLN
33074

1946 ks. Henryk IV Probus, parka znaczków z pustopolem na prawym marginesie, gwarancja Wysocki.

Fi.409
Mi.442
510 PLN