Auction 105. Communist Poland 1945-1952

33155

Fi.418b B
Mi.454
80 PLN
33156

Fi.418b B
Mi.454
85 PLN
33157

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
380 PLN
33158

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
33159

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
33160

1947 Emil Zegadłowicz, narożnikowa parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.419
Mi.453
40 PLN
33161

Fi.419
Mi.453
70 PLN
33162

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; dwa czworobloki unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - pierwszy to tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek; drugi to próby z ostatniej fazy tzw. wersja "b" z oznaczeniem walców przeniesionym pod 91 i 100 znaczek - jak w wydaniu definitywnym, drukowana 26.IV.1947, która została zaakceptowana i wykorzystana do druku znaczków, ale dopiero po oczyszczeniu - stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; wszystko opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; po oczyszczeniu walca przystąpiono do druku znaczków; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista prób przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420 P1(a, b)
Mi.455
22 000 PLN
33163

1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
30 PLN
33164

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.421A
Mi.456B
30 PLN
33165

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
33166

1947 Kultura Polska, parka z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
33167

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
33168

1947 Kultura Polska, czworoblok z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.464A
25 PLN
33169

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.422B
Mi.457A
10 PLN
33170

1947 Kultura Polska (I) - 3 zł ząbkowane (Fryderyk Chopin), parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.422B
Mi.457A
40 PLN
33171

Fi.422B
Mi.457A
40 PLN
33172

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
33173

Fi.423B
Mi.458A
30 PLN
33174

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
33175

1947 Kultura Polska, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.425B
Mi.460A
20 PLN
33176

1947 Kultura Polska (I) - 15 zł ząbkowane, czworoblok legitymacyjny najdroższego znaczka w serii z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.426B
Mi.459A
250 PLN
33177

Fi.426B MK1
Mi.461A
150 PLN
33178

Fi.427A P1
Mi.462P
5 000 PLN
33179

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.427B
Mi.462A
25 PLN
33180

1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, 20 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 24.11 z Łodzi do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.427B, 437
Mi.462A, 472
20 PLN
33181

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "czarna kropka pod ręką dziecka".

Fi.428B2
Mi.471
30 PLN
33182

Fi.429A
Mi.463B
25 PLN
33183

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
33184

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
33185

1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
33186

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
33187

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
33188

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
33189

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
33190

1947 kultura polska, parka makulaturowa z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i opis.

Fi.429B MK
Mi.463A
70 PLN
33191

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
33192

1947 Kultura polska (II) - św.Albert Chmielowski, 2 zł - frankatura mieszana, list wysłany 18.-3.48 z urzędu Gdańsk 11 (Wrzeszcz) do Warszawy, znaczki z bratem Albertem zostały wycofane z obiegu zaledwie około półtora roku po ich wprowadzeniu.

Fi.430B, 429B, 432A
Mi.463A, 464A, 466B
80 PLN
33193

1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 8.I.1949 z Krakowa do Chęcin.

Fi.431A
Mi.465B
12 PLN
33194

1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 30.I z Pińczowa do Chęcin.

Fi.431B
Mi.465A
10 PLN