33155 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków z pomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., prawy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone Z w ZŁ", gwarancja. | Fi.418b B Mi.454 |
| 80 PLN | |
33156 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z zalanym ciemnopomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.418b B Mi.454 |
| 85 PLN SOLD | |
33157 |
| 380 PLN | |
33158 |
| 900 PLN | |
33159 |
| 900 PLN | |
33160 |
1947 Emil Zegadłowicz, narożnikowa parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.419 Mi.453 |
| 40 PLN | |
33161 |
1947 Emil Zegadłowicz, oryginalnie kasowany w U.P.WARSZAWA znaczek za 5+15 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą niezmiernie rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | Fi.419 Mi.453 |
| 70 PLN | |
33162 |
1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; dwa czworobloki unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - pierwszy to tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek; drugi to próby z ostatniej fazy tzw. wersja "b" z oznaczeniem walców przeniesionym pod 91 i 100 znaczek - jak w wydaniu definitywnym, drukowana 26.IV.1947, która została zaakceptowana i wykorzystana do druku znaczków, ale dopiero po oczyszczeniu - stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; wszystko opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; po oczyszczeniu walca przystąpiono do druku znaczków; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista prób przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420 P1(a, b) Mi.455 |
| 22 000 PLN | |
33163 |
1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 30 PLN | |
33164 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.421A Mi.456B |
| 30 PLN | |
33165 |
| 25 PLN | |
33166 |
1947 Kultura Polska, parka z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 25 PLN | |
33167 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
33168 |
1947 Kultura Polska, czworoblok z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.464A |
| 25 PLN | |
33169 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.422B Mi.457A |
| 10 PLN | |
33170 |
1947 Kultura Polska (I) - 3 zł ząbkowane (Fryderyk Chopin), parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.422B Mi.457A |
| 40 PLN | |
33171 |
1947 "3 ROCZNICA UWOLNIENIA MIASTA OD OKUPANTA" Rzeszów, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 2.VIII kasownikiem okolicznościowym w kolorze niebieskim; stempel stosowany wyłącznie tego dnia (Myślicki 47 029); temat - ARCHITEKTURA. | Fi.422B Mi.457A |
| 40 PLN | |
33172 |
| 10 PLN | |
33173 |
1947 miejscowy list polecony z Gdyni 9.8.47, prowizoryczna erka, słaba perforacja - stąd znaczki musiano wyciąć z arkusza. | Fi.423B Mi.458A |
| 30 PLN | |
33174 |
| 80 PLN | |
33175 |
1947 Kultura Polska, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.425B Mi.460A |
| 20 PLN | |
33176 |
1947 Kultura Polska (I) - 15 zł ząbkowane, czworoblok legitymacyjny najdroższego znaczka w serii z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.426B Mi.459A |
| 250 PLN | |
33177 |
| 150 PLN | |
33178 |
| 5 000 PLN | |
33179 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.427B Mi.462A |
| 25 PLN | |
33180 |
1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, 20 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 24.11 z Łodzi do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.427B, 437 Mi.462A, 472 |
| 20 PLN | |
33181 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "czarna kropka pod ręką dziecka". | Fi.428B2 Mi.471 |
| 30 PLN | |
33182 |
1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 25 PLN | |
33183 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
33184 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
33185 |
1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 30 PLN | |
33186 |
| 30 PLN | |
33187 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
33188 |
| 180 PLN | |
33189 |
| 240 PLN | |
33190 |
1947 kultura polska, parka makulaturowa z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i opis. | Fi.429B MK Mi.463A |
| 70 PLN | |
33191 |
| 50 PLN | |
33192 |
1947 Kultura polska (II) - św.Albert Chmielowski, 2 zł - frankatura mieszana, list wysłany 18.-3.48 z urzędu Gdańsk 11 (Wrzeszcz) do Warszawy, znaczki z bratem Albertem zostały wycofane z obiegu zaledwie około półtora roku po ich wprowadzeniu. | Fi.430B, 429B, 432A Mi.463A, 464A, 466B |
| 80 PLN | |
33193 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 8.I.1949 z Krakowa do Chęcin. | Fi.431A Mi.465B |
| 12 PLN | |
33194 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 30.I z Pińczowa do Chęcin. | Fi.431B Mi.465A |
| 10 PLN | |