32835 |
| 500 PLN | |
32836 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formy I z poz. 80, gwarancja Perzyński, z opisem Walisch. | Fi.376aNo Forma I Mi.409bK |
| 700 PLN | |
32837 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura pojedyncza, belka zasłaniająca dawną wartość uszkodzona z prawej strony, widokówka wysłana 22.XII z Łodzi do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym datownikiem łódzkim; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.376aT2 Mi.409b |
| 100 PLN | |
32838 |
1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja. | Fi.376a t1+2 Mi.409b |
| 50 PLN | |
32839 |
| 380 PLN | |
32840 |
1945 wydanie przedrukowe, dwa kasowane znaczki za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.78 i 90 (Mi.2x500 euro); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, te doskonale ilustrują jak je pozyskiwano - wycięte z koperty nadanej w Sosnowcu, szukano ich w całej Polsce, znaleziono na listach z jedynie kilku miast, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b F.I Mi.409a |
| 1 600 PLN | |
32841 |
1945 wydanie przedrukowe, parka kasowanych znaczków za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1+2 poz.67/68 (Fi.4000.-); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, ten wycinek doskonale ilustruje jak je pozyskiwano - ze zwykłych obiegowych kopert; szukano ich w całej Polsce, a znaleziono na listach z kilku jedynie miast, pozyskanie z obiegowych znaczków nierozerwanej parki o różnych typach nadruku dużo trudniejsze niż w przypadku znaczków czystych, gwarancja i opis Ryblewski. | Fi.376b F.II T.1+2 Mi.409a |
| 3 200 PLN | |
32842 |
1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy - typ 2, z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.100 "wypustka na pierwszym A" i błędem nadruku "belka uszkodzona po prawej", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.376b F.II T.2 B Mi.409a |
| 800 PLN | |
32843 |
| 6 000 PLN | |
32844 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy z obiegu pocztowego z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.376b typ1 Mi.409a |
| 350 PLN | |
32845 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki w kolorze czerwonym z nadrukami typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie jeden Ryblewski, drugi Petriuk. | Fi.376b typ 1 i 2 Mi.409a |
| 2 200 PLN SOLD | |
32846 |
| 1 400 PLN | |
32847 |
1945 Zabytki Gdańska, 1 zł nakład z 1947 roku ząbkowanie liniowe ZL 11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.5.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; w "Podręczniku Specjalizowanym Polskich Znaczków Pocztowych 1944-1999" katalogowany oddzielnie; czyste, dobry stan zachowania. | Fi.377 Mi.410 |
| 200 PLN | |
32848 |
1945 zabytki Gdańska, narożnikowa parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.377 Mi.410 |
| 40 PLN SOLD | |
32849 |
1945 zabytki Gdańska, 1 zł + 2 zł - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 2.4.47 z Warszawy do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.377, 378 Mi.410, 411 |
| 20 PLN | |
32850 |
1945 zabytki Gdańska, 2 zł + 3 zł - frankatura dwukolorowa, list wysłany 16.4.47 z Gdańska do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.377, 379A Mi.410, 412B |
| 30 PLN | |
32851 |
1945 zabytki Gdańska, seria cięta na wycinku oryginalnego listu z Krakowa wysłanego w pierwszym dniu obiegu znaczków, liczone jako same znaczki (Fi.240.-). | Fi.377-79 nz Mi.410-12A U |
| 300 PLN | |
32852 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty. | Fi.377nz Mi.410U |
| 60 PLN | |
32853 |
1945 zabytki Gdańska, dziesięcioblok znaczków ciętych. | Fi.377nz Mi.410U |
| 240 PLN | |
32854 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek nieząbkowany, gwarancja Walocha. | Fi.377nz Mi.410U |
| 35 PLN | |
32855 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty na papierze x, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.377nz Mi.410U |
| 40 PLN | |
32856 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek z silnie przesuniętą perforacja, gwarancja Wysocki. | Fi.378 Mi.410 |
| 45 PLN SOLD | |
32857 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL10¾ znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na marginesie pod znaczkiem - nakład 4; czyste, bardzo dobry stan zachowania (perforacja w kilku miejscach pęknięta). | Fi.378 Mi.411 |
| 60 PLN | |
32858 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL11 znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na lewym marginesie - nakład 2; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.378 Mi.411 |
| 40 PLN | |
32859 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL10¾ parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na marginesie pod znaczkiem - nakład 3; czyste, bardzo dobry stan zachowania (perforacja w kilku miejscach pęknięta, poziome zgięcie na marginesie). | Fi.378 Mi.411 |
| 60 PLN SOLD | |
32860 |
1945 list z Olsztyna do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 680. | Fi.379B Mi.412A |
| 50 PLN | |
32861 |
1945 zabytki Gdańska, próba znaczka w barwie oliwkowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.379P1 Mi.412B |
| 2 500 PLN | |
32862 |
| 2 500 PLN | |
32863 |
1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany czworoblokiem znaczków wysłany 2.1.1946 z urzędu Warszawa 44 do Krakowa; czarny stempelek polecenia z dopisanym numerem; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.380 Mi.414 |
| 80 PLN SOLD | |
32864 |
1945 Warszawa oskarża, seria stemplowana na kopercie. | Fi.380-5 |
| 40 PLN | |
32865 |
1945 Warszawa oskarża, list z Środy do Zalesia opłacony znaczkiem z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.381 Mi.415 |
| 60 PLN | |
32866 |
| 45 PLN | |
32867 |
1945 kartka nadana z poczty peronowej w Krakowie, stempel "Poczta Peronowa Kraków 2". | Fi.381 |
| 120 PLN | |
32868 |
1945 Warszawa oskarża, znaczki z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.381, 385 |
| 10 PLN | |
32869 |
| 30 PLN | |
32870 |
| 20 PLN | |
32871 |
1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, znaczek za 3 zł. w rzadkim kolorze jasnoniebieskim na szarawożółtym papierze o grubości 0,07-0,08 mm z prześwitującym na rewersie rysunkiem znaczka, gwarancja i oznaczenie. | Fi.381a y2a Mi.415 |
| 80 PLN | |
32872 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł niebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 30.3.46 z Nowego Dworu Mazowieckiego do Warszawy; znaczki skasowane stemplem prowizorycznym dużym datownikiem dwuobrączkowym z wyróżnikiem "b"; na odwrocie datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381b Mi.415 |
| 80 PLN | |
32873 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł jasnoszaroultramarynowy - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 12 6 46 z Iłowa do Płocka; znaczki skasowane tzw. "datownikiem radzieckim" IŁÓW k.SOCHACZEWA z wyróżnikiem "a"; prowizoryczny stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy z 3.IV.46 i doklejone zaświadczenie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381h Mi.415 |
| 200 PLN | |
32874 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty kasownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 50 PLN | |