Auction 105. Communist Poland 1945-1952

33235

Fi.437-40 P
8 000 PLN
33236

1947 "Otrzymano z odręcznymi cechami polecenia" - stempelek informacyjny na odwrocie lotniczego listu poleconego wysłanego 24-5 z Baignes-Sainte-Radegonde we Francji do Tarnowa, w urzędzie nadawczym najpewniej zabrakło nalepek polecenia w związku z tym stworzono swoiste prowizorium: stempelek - litera "R" (słabo odciśnięty) zacieniowany filetowym atramentem, którym obok wpisano numer przesyłki, a powyżej dostawiono pieczątkę z nazwą miejscowości BAIGNES ST.RADEGONDE; na odwrocie francuska nalepka celna i datownik urzędu Warszawa 2 z 27.5, gdzie oznaczono przesyłkę stempelkiem "Otrzymano z odręcznymi cechami polecenia/ w odsyłce Nr... z UP... z dnia...", następnie list dosłano do Tarnowa - datownik odbiorczy z 29.5; dekoracyjna całość z ciekawymi elementami obiegu; doskonały stan zachowania.

Mi.692, 771
120 PLN
33237

1948 mieszana frankatura znaczków różnych wydań na miejscowym ekspresie z Jeziornej.

Fi.377, 405, 445, 459, 460
Mi.410, 438, 480, 490, 491
50 PLN
33238

1948 ekspresowy list polecony z Cieszyna do Katowic, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.395, 436A, 441
60 PLN
33239

1948 kartka nadana w agencji pocztowej z schroniska nad Morskim Okiem w tatrach do Bydgoszczy.

Fi.396
Mi.429
80 PLN
33240

1948 kartka z Międzyzdrojów 25.7.48 do Bydgoszczy.

Fi.396
Mi.429
20 PLN
33241

1948 list z Warszawy do Holandii opłacony znaczkami wydania lotniczego.

Fi.396, 399
Mi.429, 432
25 PLN
33242

1948 pojedyncza frankatura na liście z Tarnobrzega 15.2.48 do Jarosławia.

Fi.397
Mi.430
10 PLN
33243

1948 list polecony z Kutna 26.6.48 do Opola Lubelskiego, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.423B, 446
Mi.458A, 481
15 PLN
33244

1948 Kultura polska, ośmioblok znaczków z bloku z sektora 3, blok z obciętym narożnikiem, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.429-36A
Mi.A-H486
270 PLN
33245

1948 Kultura Polska, komplet znaczków z bloku.

Fi.429-36A
Mi.486A-H
90 PLN
33246

1948 firmowy list (druki) z Sopotu 2.1.48 do Warszawy.

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
33247

1948 "OLSZTYŃSKIE TARGI WIOSENNE 19-20 MARZEC 1948" Olsztyn 1, przedwojenna widokówka z Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, ofrankowana i ostemplowana okolicznościowo 20.3, wysłana do Krakowa (Myślicki 48 013).

Fi.429B, 432B
Mi.463A, 466A
40 PLN
33248

1948 miejscowy list polecony z Krakowa 12.10.48 z kasownikiem okolicznościowym Europejskiej Konferencji Rozkładów Jazdy.

Fi.430A, 435A, 469
Mi.464B, 469B, 504
40 PLN
33249

1948 list z Krakowa 2.9.48 do Sopotu.

Fi.432A
Mi.466B
10 PLN
33250

1948 list polecony z Gdańska Wrzeszcza do Warszawy.

Fi.432B, 438
25 PLN
33251

1948 widokówka-cegiełka za 20 zł "Dowód okazanej pomocy Sierotom" Akcja pomocy zimowej "SIEROTA PRAGNIE GWIAZDKI", wysłana 23.12 z Siedlec do Sopotu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.433A
Mi.467B
80 PLN
33252

1948 list lotniczy z Katowic do USA.

Fi.435A, 445, 449
25 PLN
33253

1948 list lotniczy z Warszawy do Belgii.

Fi.437, 441
70 PLN
33254

1948 stempel okolicznościowy Wystawy Opole 1945 - 1948 31.III. - 1.V.48 z Opola do Katowic.

Fi.439
40 PLN
33255

1948 list polecony z Augustowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.441, 440
50 PLN
33256

1948 miejscowy list ekspresowy z Jeziornej 25.5.48.

Fi.444, 461
Mi.479, 492
40 PLN
33257

1948 rocznik znaczków czystych (Fi.649.- bez bloków 10 i 11).

Fi.444-91
Mi.479-526
500 PLN
33258

1948 wydanie lotnicze - Centaur, 30 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.446
Mi.481
50 PLN
33259

1948 wydanie lotnicze - Centaur, znaczek z podwójną perforacja pionową, gwarancja Schmutz. Makulatura niegumowana, do tej pory niekatalogowana.

Fi.447MK
Mi.482
100 PLN
33260

1948 centaur wydanie lotnicze, parka ciętych znaczków z nadużytej matrycy.

Fi.447nzFFi
Mi.482UFalse
40 PLN
33261

1948 Centaur, makulaturowa cięta parka z nadużytej matrycy.

Fi.447nzFFi
Mi.482UFalse
30 PLN
33262

1948 Centaur, cięty czworoblok z nadużytej formy.

Fi.447nz False
Mi.482UFalse
40 PLN
33263

1948 Centaur, blok legitymacyjny z nadrukiem groszy, poziome złamanie.

Fi.448
Mi.589
20 PLN
33264

1948 wydanie lotnicze - Centaur, parka znaczków za 75 zł., lewy z błędem na poz.98 "przerwa w literze L", gwarancja.

Fi.448 B1
Mi.482
200 PLN
33265

1948 centaur - wydanie lotnicze, blok legitymacyjny, znaczki z nadrukiem groszy typ 26.

Fi.449
Mi.950
40 PLN
33266

1948 "OLSZTYŃSKIE TARGI WIOSENNE 19-20 MARZEC 1948" Olsztyn 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 48 013).

Fi.450
Mi.497
50 PLN
33267

1948 100-lecie Wiosny Ludów, parka cięta, lekkie naturalne mankamenty strony gumowanej, gwarancja Falkowski.

Fi.450nz
Mi.497U
900 PLN
33268

1948 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek za 15 zł. skasowany okolicznościowo, gwarancja Schmutz.

Fi.454
Mi.485
35 PLN
33269

1948 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek na liście z warszawy do Kudowy Zdroju.

Fi.454
Mi.485
50 PLN
33270

1948 FDC- "5 rocznica powstania w getcie warszawskim".

Fi.454
Mi.485
120 PLN
33271

1948 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, blok legitymacyjny.

Fi.454
Mi.485
60 PLN
33272

1948 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, czworoblok.

Fi.454
Mi.485
25 PLN
33273

1948 pojedyncza frankatura na liście z Rybnika do Pszczyny.

Fi.455
Mi.486
10 PLN
33274

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, czworoblok znaczków za 15 zł., prawy górny z błędem na poz.33 "kropka na kołe", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Kalinowski

Fi.455 B1
Mi.486
100 PLN