The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 104. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26854

1949 koperta "Bierut", bez hasła propagandowego, druk z I lub II walca (bez dodatkowych oznaczeń); dobry stan zachowania.

Fi.Ck12
100 PLN
26855

1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe A - "Przed wsią ...", druk z XII walca (dwanaście kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dodatkowo w związku z zarządzeniem Ministra P.i T. z 24.III.1950 obowiązkowo doklejono znaczek pocztowy o wartości 5 zł z przeznaczeniem sumy osiągniętej na odbudowę Warszawy; wewnątrz oryginalnie dołączany papier listowy; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie dwa minimalne ślady po podlepkach).

Fi.Ck12I
160 PLN
26856

1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe B - "Umacniajmy ...", druk z V walca (pięć kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck12I
250 PLN
26857

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
50 PLN
26858

1949 Bolesław Bierut, karton żółtobiały, sygnatura I.49, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
120 PLN
26859

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", II i V linijka niedokładnie odbite; czysta w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp110IAa
150 PLN
26860

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 2.

Fi.Cp111
70 PLN
26861

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 2.

Fi.Cp111z
70 PLN
26862

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 1.

Fi.Cp113
65 PLN
26863

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp115
40 PLN
26864

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze oliwkowym z nadrukiem typu 3, dofrankowana i wysłana 31.5.1950 z Opola do Krosna; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
30 PLN
26865

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
26866

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
26867

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
26868

1949 wydanie prowizoryczne, gwarancja Walocha.

Fi.Cp118
700 PLN
26869

1949 zabytkowy kościół w Pniowie, karta za 6(8) zł na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie.

Fi.Cp119
40 PLN
26870

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
26871

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
26872

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z obiegu pocztowego z rzadkim typem nadruku typ 7.

Fi.Cp120 Nd.7
400 PLN
26873

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (ilustracja 4 - Aleksander Gierymski) z czarnym nadrukiem typu 14, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121
80 PLN
26874

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Mikołaj Rej) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
26875

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Konopnickiej z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; karton gruby (0,20-0,21mm); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
200 PLN
26876

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Leona Wyczółkowskiego z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
100 PLN
26877

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stefana Żeromskiego z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
100 PLN
26878

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Bolesława Prusa z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
100 PLN
26879

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Wysłouchowa z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
100 PLN
26880

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stefana Żeromskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
100 PLN
26881

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Aleksandra Gierymskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
200 PLN
26882

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Jana Kasprowicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
200 PLN
26883

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
40 PLN
26884

1950 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
26885

1950 karta "walka o pokój" dofrankowana znaczkiem obowiązkowej dopłaty 5 zł na odbudowę Warszawy, wysłana 19.07 z Pruszkowa do Mikołajek; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp123, 513
30 PLN
26886

1950 całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
26887

1950 całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
26888

1951 całostka z sygnaturą XI.51 i hasłem propagandowym 18b.

Fi.Cp125
10 PLN
26889

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych) z sygnaturami XI.51 - dopłata 200%, na karcie Cp128 na odwrocie dwa delikatne ślady po podlepkach (Fi. 276,-).

Fi.Cp125-30
200 PLN
26890

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
20 PLN
26891

1951 kartka z okazji Światowego Tygodnia Młodzieży.

Fi.Cp126
10 PLN
26892

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
20 PLN
26893

1951 całostka z życzeniami 1-majowymi.

Fi.Cp127
10 PLN