The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 104. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26894

1951 kartka z życzeniami z okazji 1-go Maja.

Fi.Cp127
10 PLN
26895

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
20 PLN
26896

1951kartka z okazji Światowego Festiwalu Młodzieży w Berlinie.

Fi.Cp128
10 PLN
26897

1951 całostka z okazji Światowego Festiwalu Młodych Bojowników o Pokój.

Fi.Cp128
10 PLN
26898

1951 VII. rocznica powstania Polski Ludowej.

Fi.Cp129
10 PLN
26899

1951 Propaganda PKO, na odwrocie prawie niewidoczne ślady podlepek).

Fi.Cp130
15 PLN
26900

1951 całostka propagandowa PKO.

Fi.Cp130
10 PLN
26901

1951 całostka z hasłem propagandowym banku PKO z usterką "kreska nad pierwszym Z w OSZCZĘDZAJ".

Fi.Cp130s
40 PLN
26902

1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, sygnatura XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 150,-).

Fi.Ck13
120 PLN
26903

1952 koperta "B.Bierut" ze znakiem opłaty unieważnionym tuszowym, pionowym, odciskiem litery X, używana do celów służbowych, wysłana 26.10.61 jako polecona z Dyrekcji Okręgu Poczty i Telekomunikacji w Katowicach do Warszawy, nalepka polecenia Katowice 2 (D.O.P.i T.), datownik DYR.OKR.POCZTY I TELEKOM KATOWICE S.E. odciśnięty na kopercie, i dodatkowo kasujący erkę; stempelek "Sprawa służbowa/ wolna od opłaty" i "Polecone"; pieczęć nagłówkowa "Dyrekcja Okręgu/ Poczty i Telekomunikacji/ w Katowicach"; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa 44 z 27.10; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ck13
500 PLN
26904

1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 210,-).

Fi.Ck14a
180 PLN
26905

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
26906

1952 całostka z hasłem propagandowym 20b i sygnaturą V.52.

Fi.Cp131
10 PLN
26907

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 23 (Fi.36.-).

Fi.Cp131
20 PLN
26908

1952 całostka z hasłem propagującym książeczki PKO i hasłem propagandowym 23.

Fi.Cp133
10 PLN
26909

1953 wydanie pomocnicze, nadruk stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR" na kopercie na której w związku z podwyższeniem taryfy pocztowej zarządzeniem Ministra P.i T. z 5.I.1953 obowiązkowo doklejono znaczek pocztowy o wartości 20 groszy, papier szarawo-biały, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe D.

Fi.Ck14Iya
160 PLN
26910

1953 PODWÓJNY DRUK - spektakularny błąd do tej pory niekatalogowany!!! koperta "Elektrownia w Jaworznie" za 45+15 gr z napisem "CENA 70 GR" z hasłem propagandowym C; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Ck16 Dp
6 000 PLN
26911

1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi. 510,-).

Fi.Ck16I
400 PLN
26912

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 5 "CENA 75 GR", napis "CENA 95 GR" antykwą, klapa zaokrąglona, hasło propagandowe G; dofrankowana i wysłana -8.-3.59 z Zakopanego do Warszawy, znaki opłaty skasowane stemplem okolicznościowym "ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA ZAKOPANE 7-13.III.1956"; dobry stan zachowania.

Fi.Ck18IIIa
50 PLN
26913

1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 360,-).

Fi.Ck18a
250 PLN
26914

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
15 PLN
SOLD
26915

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
15 PLN
26916

1953 całostka z hasłem propagandowym 18b i sygnaturą II.53.

Fi.Cp135
10 PLN
26917

1953 całostka z hasłem propagandowym 23 i sygnaturą II.53.

Fi.Cp135
10 PLN
26918

1953 całostka z hasłem propagandowym 22 i sygnaturą II.53.

Fi.Cp135
10 PLN
26919

1953 całostka z hasłem propagandowym 21c i sygnaturą II.53.

Fi.Cp135
10 PLN
26920

1953 całostka z hasłem propagandowym 20b i sygnaturą II.53.

Fi.Cp135
10 PLN
26921

1953 całostka z hasłem propagandowym 19 i sygnaturą II.53.

Fi.Cp135
10 PLN
26922

1953 całostka z sygnaturą II.53 i hasłem propagandowym 22.

Fi.Cp135
10 PLN
26923

1953 całostka z hasłem propagandowym 22 i sygnaturą VII.53.

Fi.Cp136
10 PLN
26924

1954 wydanie prowizoryczne "cena 40 gr.", stempelek typu 3 (Gdańsk) na części karty z opłaconą odpowiedzią z sygnaturą IX-52 i hasłem propagandowym 19, wysłanej 17.8.54 z Gdańska do Krakowa; dobry stan zachowania.

Fi.Cp132A
40 PLN
26925

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", czerwony stempelek typu 15 (Warszawa okręgowa) na karcie z sygnaturą III-53 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 10.11.54 z Warszawy do Radomia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp136
40 PLN
26926

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", fioletowy stempelek typu 3 (Gdańsk) na karcie z sygnaturą VII-53 i hasłem propagandowym 20b, wysłanej 22.09.54 z miejscowości Wielka Wieś na Helu do Lublina; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp136
50 PLN
26927

1955 Pomnik Kopernika w Warszawie, karta o sygnaturze III.55.

Fi.Cp.138a
20 PLN
26928

1955 kartka z hasłem propagandowym 22 i sygnaturą III.52 z nadrukiem nowej wartości typ 19 wysłana z Warszawy z kasownikiem okolicznościowym Wyścigu Pokoju.

Fi.Cp132
20 PLN
26929

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk (Fi. 83,-).

Fi.Cp141-44
80 PLN
26930

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura I-1963, czysta, na froncie pionowa, naturalna fałdka papieru.

Fi.Ck21
40 PLN
26931

1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk, na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania (Fi. 84,-).

Fi.Cp145-49
80 PLN
26932

1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Fi.Cp147
10 PLN
26933

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN