The new auction will start soon

Auction 104. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26614

1920 makulaturowa całostka z drukiem trzykrotnym - podwójnym i odwróconym, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp32 MK
400 PLN
26615

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym w języku polskim i angielskim, ciekawa spacja obok napisu "Cena".

Fi.Cp33
40 PLN
26616

1920 kartka do korespondencji zagranicznej, usterki druku; przerwy w ramce i niedodrukowana litera o w Pocztowy.

Fi.Cp33
40 PLN
26617

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f z napisem propagandowym polsko-angielskim B; dobry stan zachowania.

Fi.Cp33
70 PLN
26618

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 1(1,25) mk;

karta podwójna do korespondencji zagranicznej 1+1(1,25+1,25) mk;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp36-37
250 PLN
26619

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
26620

1920 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy, stempelek pomocniczy "Warszawa C.", gwarancja.

Fi.Ct8
50 PLN
26621

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 11.XI.22 z Krakowa do Łodzi, na odwrocie wyliczenia opłaty; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Ct11a
120 PLN
26622

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
26623

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
26624

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
26625

1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
26626

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
26627

1921 makulatura całostki źle wycięta z arkusza, gwarancja Pelczar.

Fi.Pc39II MK
300 PLN
26628

1924 kartka pocztowa bez wydrukowanego znaku opłaty nadana z Krakowa 10.11.24 do Warszawy.

Fi.Cfp I
40 PLN
26629

1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska.

Fi.Cp42
10 PLN
26630

1926 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura (P.Z.G.No 753/2-500000-25), wysłana 4.V.27 ze Lwowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.70.-).

Fi.Cp44IA
50 PLN
26631

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(XI-1931)1.000.000., wysłana 31.VIII.32 z Warszawy do Muszyny, na odwrocie znaczek opłaty sądowej za 50 gr unieważniony przez przekreśleniem; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.70.-).

Fi.Cp49IA
50 PLN
26632

1929 formularz kartkowy z wykonaną litografią kolorową reklamą firmy Centra.


80 PLN
26633

1930 całostka z sygnaturą VII-1930.

Fi.Cp48
10 PLN
SOLD
26634

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tyniec - ruiny zamku; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50E
100 PLN
26635

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 26 - Dunajec w Pieninach, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
26636

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem (Le Lac Górka prés de Poznań), II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
26637

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Tatry, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
26638

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
26639

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 - Lwów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
26640

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 12 - Jaremcze, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
26641

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 1 - Lublin Brama Krakowska, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i wysłana 30.1.33 z Warszawy do Będzina; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
30 PLN
26642

1931 całostka z sygnaturą XI-1931druk rotograwiurą, ilustracja nr 30.

Fi.Cp50IIc
90 PLN
26643

1931 całostka z ilustracją nr 16 Gdynia Widok z Kamiennej Góry z obiegu pocztowego Nowy Bytom.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
26644

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
26645

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
26646

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
26647

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
26648

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - jezioro Góreckie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
26649

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
26650

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
26651

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Tatry, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
26652

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
26653

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 26 - Dunajec, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD