The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 103. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10768

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy IVA, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44a 
40 PLN
10769

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Jungjohann.

Fi.46a
Mi.44 
40 PLN
10770

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 22 z błędem "A w POCZTA z ostrogą", ciężka podlepka, gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.46aB
Mi.44 
180 PLN
10771

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IVA z poz. 95 lub IVB z poz. 22 z usterką "A w POCZTA z ostrogą", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.46aB
Mi.44 
160 PLN
10772

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IVB z poz.3-4, prawy znaczek z błędem "zalane A w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.46aB
Mi.44 
240 PLN
10773

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.47
Mi.45
320 PLN
10774

1919 wydanie krakowskie, sześcioblok znaczków z nadrukami z formy IVA z poz. 88-90, 98-100, znaczek z poz. 98 z błędem "cienkie S w środku", sześcioblok w pięknym stanie, przedrukowano zaledwie około 80 arkuszy z tym błędem, katalog Fischer 10.500,- zł, gwarancja Mikstein.

Fi.47a B6
Mi.45
5 000 PLN
SOLD
10775

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA z poz. 87 z błędem "wcięcie w S", bardzo rzadkie - przedrukowano około 80 znaczków z tym błędem, ładny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.47aB8
Mi.45
2 800 PLN
SOLD
10776

1919 wydanie krakowskie, czworoblok z nadrukami formy IVB z poz. 19/25, znaczek z poz. 19 z błędem "wcięcie w S", znaczek z poz. 25 z błędem "S cienkie w środku", czworoblok w pięknym stanie, katalog Fischer 11.800,- zł, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.48 B6, B8
Mi.46
8 000 PLN
10777

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 Kr. z nadrukiem formą IVB poz. 8 z błędem "POEZTA", w ładnym stanie z lekkim śladem po podlepce, gwarancje Landre, Mikulski, kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.48 B7
Mi.46 
2 000 PLN
10778

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 Kr. z litograficznym nadrukiem formą IVB, poz.8 z błędem "POEZTA" na ładnym dużym wycinku, kolorowy fotobefund BPB, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.48 B7
Mi.46 
1 800 PLN
10779

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 8 z błędem "POEZTA", gwarancja Mikulski.

Fi.48B7
Mi.46 
1 200 PLN
10780

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 19 z błędem "wcięcie w S", bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.48B8
Mi.46
4 000 PLN
10781

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 19 z błędem "wcięcie w S", niewielki ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.48bB8
Mi.46
1 800 PLN
10782

1919 wydanie krakowskie, seria kasowanych znaczków gazetowych w bardzo ładnym stanie z dwoma dodatkowymi znaczkami - jasnozielonym za 4 hal. i niebieskim za 6 hal., wszystkie ładnie kasowane w Krakowie, gwarancje z opisem formy - IIC i pozycji Taipale (1), Ryblewski (1) i wszystkie z oznaczeniem Schmutz (7).

Fi.50-54
Mi.49-53
900 PLN
10783

1919 wydanie krakowskie, seria znaczków gazetowych z katalogowanymi odmianami kolorów, wszystkie znaczki w bardzo ładnym stanie z jednym śladem podlepki; gwarancja (z opisem formy - IIC, pozycji w arkuszu i czasem koloru) Sutclife (2), Bojanowicz (2), Mikstein (4), Witkowski (1), Schmutz(8); najdroższy za 10 h. gwarancja Mikstein z oznaczeniem IIC72 Schmutz.

Fi.50-54
Mi.49-53
1 800 PLN
10784

1919 wydanie krakowskie, seria znaczków gazetowych z katalogowanymi odmianami kolorów, wszystkie znaczki w wyjątkowo ładnym stanie z jednym śladem podlepki; gwarancja (z opisem formy - IIC i pozycji w arkuszu) Sutclife, Bojanowicz, Mikstein, Rachmanow, Schmutz3); najdroższy za 10 h. sygnowany MARBACH, gwarancja z oznaczeniem IIC53 Schmutz.

Fi.50-54
Mi.49-53
1 100 PLN
10785

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasnobrązowym z nadrukiem forma IIC z poz. 33 z błędem "uszkodzone S", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.50b B13
Mi.49
320 PLN
10786

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 55, gwarancja i oznaczenie.

Fi.51a
Mi.50
40 PLN
10787

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej IIC z poz. 89, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.51a
Mi.50 
40 PLN
10788

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasnozielonym z nadrukiem formą IIC z błędem na poz.47 "POCZT POLSK ", piękny stan zachowania, gwarancja i pełen opis Schmutz.

Fi.51b B9
Mi.50
500 PLN
SOLD
10789

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 93, gwarancja i oznaczenie Taipale.

Fi.52a
Mi.50
40 PLN
10790

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 10, gwarancja i oznaczenie Taipalle.

Fi.52a
Mi.51
30 PLN
10791

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 45, gwarancja i oznaczenie Kronenberg.

Fi.52a
Mi.51
35 PLN
10792

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 51/62, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.52a
Mi.51
300 PLN
10793

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 75, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52a
Mi.51
40 PLN
10794

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 48, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.52a
Mi.51
30 PLN
10795

1919 wydanie markowe, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 48, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52a
Mi.51
35 PLN
10796

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem forma IIC z poz. 11, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52a
Mi.51
40 PLN
10797

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem forma IIC z poz. 83, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52a
Mi.51
40 PLN
10798

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 44, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.52a
Mi.51
35 PLN
10799

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej IIC z poz. 15, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52a
Mi.51 
35 PLN
10800

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 42, gwarancja Taipale.

Fi.52a
Mi.51 
45 PLN
10801

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 60, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.52b
Mi.51
40 PLN
10802

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52b
Mi.51
40 PLN
10803

1919 wydanie markowe, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 80, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.52b
Mi.51
40 PLN
10804

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 7, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.52b
Mi.51
35 PLN
10805

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków gazetowych w kolorze niebieskim, z nadrukiem formą IIC poz. 66/77 (Fi. 480.-), piękny stan, gwarancja Mikstein.

Fi.52b
Mi.51 
400 PLN
10806

1919 wydanie krakowskie, marginesowy czworoblok znaczków gazetowych w kolorze niebieskim, z nadrukiem formą IIC poz. 4/15, bez gumy, gwarancja i opis pozycji Rachmanow.

Fi.52b
Mi.51 
100 PLN
10807

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 5, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.53
Mi.52
500 PLN