Auction 103. Overprint editions 1918-1919

10688

1919 wydanie krakowskie, wycinek z przekazu pieniężnego z Łańcuta nadanego 24.4.19 opłaconego znaczkiem wydania krakowskiego i dwoma serii Komisji Rządzącej, znaczek krakowski uszkodzony.

Fi.42, 55, 59
Mi.40, 54, 58
130 PLN
10689

Fi.42B1
Mi.40
45 PLN
10690

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 i 25 oba z błędem "cienkie Z", znaczki bez gumy, gwarancja Mikulski.

Fi.42B1
Mi.40
70 PLN
10691

Fi.42B1
Mi.40
80 PLN
10692

1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 43-44, prawy znaczek z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42B1
Mi.40
90 PLN
10693

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42B1
Mi.40
100 PLN
10694

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24/35, wszystkie znaczki z błędem "cienkie Z", górne znaczki z podlepką pomiędzy znaczkami, dolne znaczki bez jej śladów, gwarancja i oznaczenie.

Fi.42B1
Mi.40
480 PLN
10695

Fi.42B1
Mi.40
240 PLN
10696

Fi.42B1
Mi.40
60 PLN
10697

Fi.42B1
Mi.40
60 PLN
10698

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 67, jedna z rzadszych odwrotek wydania krakowskiego, jedna podlepka, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42No
Mi.40K
2 800 PLN
10699

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 98, znaczki z tym błędem są rzadkie - przedrukowano najprawdopodobniej tylko dwa arkusze, znaczek w ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42No
Mi.40K
3 000 PLN
10700

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 83, rzadkie - przedrukowano dwa arkusze znaczków z tym błędem, ładny stan zachowania, gwarancje Mikstein, Schmutz.

Fi.42No
Mi.40K
2 500 PLN
10701

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31, dwie plamki na gumie, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
10702

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 97, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10703

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 93, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10704

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
10705

Fi.43
Mi.41
100 PLN
10706

Fi.43
Mi.41
50 PLN
10707

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
10708

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja i oznaczenie.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
10709

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja i oznaczenie.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10710

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10711

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10712

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 32 z ciekawa usterką "przerwane Z", gwarancja i oznaczenie pozycji.

Fi.43
Mi.41
120 PLN
10713

Fi.43
Mi.41
100 PLN
10714

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10715

1919 wydanie krakowskie TARNÓW 1, parka znaczków z nadrukiem pierwszą formą poz. 17-18 - znaczki z pierwszej fazy druku, jeszcze bez uszkodzonych liter "P" na poz. 17, piękny stan i oryginalne kasowanie, gwarancja z oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
400 PLN
10716

Fi.43
Mi.41
35 PLN
10717

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 21/32, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.43
Mi.42
360 PLN
10718

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 61 "mocno uszkodzony romb", ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.43 B
Mi.41
160 PLN
10719

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszą formą, trzy z błędami: lewy górny z poz. 84 "łezka na końcu S", prawy górny z poz. 85 "ścięte S i pęknięte K", a prawy dolny z poz. 95 "ścięte S", gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.43 B+B+B
Mi.41
800 PLN
10720

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 44 z błędem "cienkie Z", bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43 B1
Mi.41
80 PLN
10721

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.30 z błędem "uszkodzone A", bardzo ładny stan, gwarancja Koopman, z opisem Schmutz.

Fi.43 B3
Mi.41
240 PLN
10722

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
10723

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
10724

Fi.43B1
Mi.41
160 PLN
10725

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
10726

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
10727

Fi.43B1
Mi.41
80 PLN