Auction 103. Communist Poland 1945-1952

14375

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
14376

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
14377

1947 Kultura Polska, parka z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
14378

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
14379

1947 Kultura Polska, czworoblok z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.464A
25 PLN
14380

Fi.422A
Mi.457B
100 PLN
14381

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.422B
Mi.457A
10 PLN
14382

Fi.422B
160 PLN
14383

Fi.423A
Mi.458B
50 PLN
14384

Fi.423B
Mi.458A
50 PLN
14385

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
14386

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
14387

1947 Kultura Polska, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.425B
Mi.460A
20 PLN
14388

1947 lotniczy firmowy list polecony z Gdyni do Londynu.

Fi.425B, 427B
60 PLN
14389

Fi.426A
Mi.461B
40 PLN
14390

Fi.426B MK1
Mi.461A
150 PLN
14391

1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 29.6 z Niepołomic do Milwaukee w USA, na odwrocie ramkowy stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona", datowniki: tranzytowy Nowy Jork z 6.VII i odbiorcze z 7 i 8 lipca; walor w dobrym stanie zachowania, przebarwienia na skanie w rzeczywistości są znacznie mniej widoczne.

Fi.427A
Mi.462B
120 PLN
14392

Fi.427A
Mi.462B
50 PLN
14393

Fi.427A P1
Mi.462P
5 000 PLN
14394

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.427B
Mi.462A
25 PLN
14395

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "czarna kropka pod ręką dziecka".

Fi.428B2
Mi.471
30 PLN
14396

1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
25 PLN
14397

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
14398

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
14399

Fi.429B
Mi.463A
50 PLN
14400

1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
14401

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
14402

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
14403

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
14404

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
14405

1947 Kultura Polska II wydanie, brat Albert Chmielowski - nieząbkowany znaczek za 2 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się za 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.430A
Mi.464B
30 PLN
14406

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
14407

1947 Kultura Polska II wydanie - Fr.Chopin; czworoblok unikalnych prób znaczka za 3 zł. w kolorze szarozielonym, drukowanych z walca N.2.W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 2.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, adnotacja "próba" prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z Fr.Chopinem) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.431 P
Mi.465
26 000 PLN
14408

1947 Kultura Polska, znaczki stemplowane grzecznościowo na kopertach.

Fi.431A, 432B, 433A, 435A, B
10 PLN
14409

Fi.431B MK
Mi.465A
300 PLN
14410

1947 kultura polska, znaczek makulaturowy z brakiem dolnej części obrazku znaczka.

Fi.431B MK
Mi.465A
150 PLN
14411

1947 Kultura polska II wydanie, parka znaczków za 5 zł. z częściowym brakiem rysunku znaczka - druk na podwiniętym papierze, sygnowany, gwarancja i opis MK Schmutz.

Fi.432A MK
Mi.466B
1 200 PLN
14412

Fi.432B
Mi.469A
20 PLN
14413

1947 Kultura Polska, narożna parka z numerem walca na marginesie.

Fi.433B
Mi.467A
25 PLN
14414

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN