The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 103. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14215

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. z rzadkim błędem na poz.34 "duże wcięcie w brzuszku litery S w wyrazie Styczeń", gwarancja i opis.

Fi.388 B
Mi.421
50 PLN
14216

1946 rocznik znaczków czystych (Fi.517.- bez bloku 9).

Fi.388-415c
Mi.421-50
300 PLN
14217

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z błędem "wcięcie w cyfrze 7 z prawej strony".

Fi.388B1
Mi.414
50 PLN
14218

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędem na poz.12 "wcięcie w dolnym łuku litery S", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.390 B
Mi.423
50 PLN
14219

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędami na poz.21 "17 położona wyżej niż Styczeń i krótki nosek cyfry 1 w 1946", gwarancja i opis.

Fi.390 B
Mi.423
60 PLN
14220

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, czworoblok znaczków za 3,50 zł z poz.1/7, znaczki z błędami na: poz.1 "skrócone lewe ramię litery y"; poz.2 "krótszy nosek 1 w 1945"; poz.7 "liczne uszkodzenia cyfry 7" jako opłata za lotniczy list polecony wysłany 16.VIII z Warszawy do Nowego Jorku, na odwrocie stemple odbiorcze; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania, choć koperta przycięta od góry; gwarancja Korzeń.

Fi.390 B, 396, 398
Mi.423, 431, 433
300 PLN
14221

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z błędem "przerwa w S w słowie Styczeń".

Fi.390B5
Mi.416
50 PLN
14222

1946 1. rocznica wyzwolenia warszawy, znaczek z błędem "przerwa w S w Styczeń".

Fi.390B5
Mi.423
40 PLN
14223

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.36 "cienka chorągiewka cyfry 5", gwarancja i opis.

Fi.391 B
Mi.424
50 PLN
14224

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.14 "uszkodzona litera S w Styczeń", gwarancja i opis.

Fi.391 B
Mi.424
50 PLN
14225

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.7 "wcięcie w cyfrze 7", gwarancja i opis.

Fi.391 B1
Mi.424
60 PLN
14226

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.25 "cyfra 7 cieńsza w środku, cyfra 4 w 1946 przerwana, a cyfra 6 wcięta z lewej", gwarancja.

Fi.391 B2
Mi.424
60 PLN
14227

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.27 "wcięcie w dolnym łuku litery S", gwarancja i opis.

Fi.392 B
Mi.425
50 PLN
14228

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.14 "uszkodzona litera S w Styczeń", gwarancja i opis.

Fi.392 B
Mi.425
50 PLN
14229

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S", gwarancja i opis.

Fi.393 B
Mi.426
50 PLN
14230

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z rzadkim błędem na poz.41 "ścięte WA w WARSZAWA i lewa górna część cyfry 5 w dacie 1945", gwarancja i opis.

Fi.393 B
Mi.426
60 PLN
14231

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427
40 PLN
14232

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, oryginalnie kasowany znaczek za 6 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.394
Mi.427
60 PLN
14233

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, dziewięcioblok.

Fi.394
Mi.427
140 PLN
14234

1946 lotniczy list polecony z Warszawy 7.IX.46 Francji, stempel urzędu cenzury nr 3292 i kontroli dewizowej na odwrocie.

Fi.395
Mi.428
80 PLN
14235

1946 lotniczy list polecony z Krakowa 26.10.46 do Szwajcarii, stempel cenzury nr 3195, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.395I, 408a
Mi.428, 441a 
50 PLN
14236

1946 wydanie lotnicze, znaczek z błędem "ZE zamiast ZŁ", katalog Fischer 650,- zł, gwarancja i opis Walocha.

Fi.395IIB1
Mi.428
500 PLN
14237

1946 wydanie lotnicze, znaczek z błędem "ZE zamiast ZŁ", gwarancja i opis odmiany Walocha.

Fi.395II B1
Mi.428
50 PLN
14238

1946 list polecony z Błażowej do Danii, stempel urzędu cenzury nr 3166.

Fi.396
Mi.429
40 PLN
14239

1946 wydanie lotnicze - Dakota nad Warszawą, marginesowa próba znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.396 P2
Mi.429
2 000 PLN
14240

1946 wydanie lotnicze, pasek znaczków z obiegu pocztowego z silnie przesuniętą górną perforacją poziomą, gwarancja Wysocki.

Fi.396MK
Mi.429
65 PLN
14241

1946 wydanie lotnicze, parka ciętych prób w barwie niebieskiej na papierze gumowanym, katalog Fischer 4.000,- zł, gwarancja.

Fi.396P2
Mi.429UP
3 200 PLN
14242

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein.

Fi.396nz
Mi.429U
800 PLN
14243

1946 list polecony z Suwałk do czerwonego Krzyża w Genewie, stempel urzędu cenzury nr 3303, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.398
Mi.431
60 PLN
14244

1946 wydanie lotnicze, parka z przesuniętą perforacja poziomą międy znaczkami.

Fi.398
Mi.431
65 PLN
14245

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 26.4 z Bielska do Nowego Jorku, koperta lotnicza z sygnaturą "P.P.T.iT.-nr.310-X.45-50.000", na odwrocie nietypowy datownik przejściowy Katowice 2 i odręczna adnotacja niebieską kredką "Kontr. dewiz przepro" - zapewne z tym należy łączyć znajdujący się na froncie jednowierszowy stempelek z numeratorem i datą (tu 05618 i 27.4.46) z dopisaną tą samą kredką literą "K" (kontrola?); okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3215; na odwrocie odbiorcze datowniki amerykańskie; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.398, 362I, 385
Mi.431, 393I,419
500 PLN
14246

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł podwójna perforacja pozioma doskonale widoczna na dole znaczka - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 1.10 z Lublina do Anglii, stempelek cenzury zagranicznej 3274, ręczny dopisek czerwoną kredką "Par Avion", kasownik odbiorczy 11.OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzurę i minimalnie przycięta z lewej strony).

Fi.398, 380, 381
Mi.431, 414, 415
150 PLN
14247

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 27.9.46 z miejscowości Przedecz do Chicago, dobry stan zachowania.

Fi.398, 408a
Mi.431, 441a
30 PLN
14248

1946 lotniczy list polecony z Białej Podlaskiej do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3281, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.399
Mi.432
80 PLN
14249

1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 20.5.47 z Warszawy do Londynu, na odwrocie stempelek "Kontrola przeprowadzona".

Fi.399
Mi.432 
50 PLN
14250

1946 ekspres polecony z Radomska do Czechosłowacji, stempel urzędu cenzury nr 3156, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.399, 409
40 PLN
14251

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - parka znaczków z nakładu WI z poz.10/20, górny z błędem na poz.10 "plamka na usterzeniu samolotu" (opisane przez L.Schmutza "Filatelista" 10/2018) - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany 7.1.47 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), stempelek polecenia i odręczne oznaczenie "Lotniczy par avion"; na odwrocie datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.400
Mi.433
280 PLN
SOLD
14252

1946 wydanie lotnicze, lotniczy list polecony z Krasnobrodu wysłany 10.8.47 do Wielkiej Brytanii, prowizoryczny kasownik Krasnobrodu z ręcznie wpisana datą.

Fi.400
Mi.433
160 PLN
14253

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana (Fi.150.-), polecony list lotniczy wysłany 20.VII z Warszawy do Chicago, kasowniki odbiorcze; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.400, 377, 395, 396
Mi.430, 410, 428, 429
80 PLN
14254

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł + 15 zł - frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 11.XII.47 z Zaklikowa do USA, stempelek polecenia i "LOTNICZA/ PAR AVION"; na odwrocie stempel prowizoryczny - datownik okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki) i datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-).

Fi.400, 397
Mi.430, 433
100 PLN