The new auction will start soon

Auction 103. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14575

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek za 80 zł z przywieszką Pw3.

Fi.489 Pw3
Mi.515
200 PLN
14576

1948 bojownicy o wolność i demokrację, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.489 Pw4
Mi.515
350 PLN
14577

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z narożnikowymi marginesami.

Fi.489-91
Mi.515-7
140 PLN
14578

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z nadrukami groszy.

Fi.489-91
Mi.515-7
100 PLN
14579

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, narożnikowa seria czysta z numerem arkusika, ładny stan, zwykła seria (Fi.210.-).

Fi.489-91
Mi.515-17
250 PLN
14580

1948 Bojownicy o wolność i demokrację seria czysta w ładnym stanie (Fi.210.-).

Fi.489-91
Mi.515-17 
150 PLN
SOLD
14581

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, oryginalnie kasowana seria (Fi.270.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.489-91
Mi.515-17
240 PLN
14582

1948 bojownicy o wolność i demokracje, pasek znaczków z bloku.

Fi.489-91
Mi.A515-7
350 PLN
SOLD
14583

1948 bojownicy o wolność i demokrację, kompletna seria w trzech arkuszach bez numerów kontrolnych, arkusz znaczka za 80 zł posiada zagięty górny prawy narożnik, poza tym w doskonałym stanie, w arkuszu znaczka za 120 zł nie katalogowana usterka na poz. 1 z I sektora w postaci "dwie białe kropki na ramieniu Kościuszki" opisane w ateście, bardzo rzadkie - znane około 20 kompletów, fotoatest.

Fi.489-91ark. MK
Mi.515-7
11 000 PLN
SOLD
14584

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką na lotniczym liście poleconym z Poznania do Stanów Zjednoczonych, nalepka kontroli dewizowej, na odwrocie stempel tranzytowy z warszawy i stemple odbiorcze.

Fi.490
Mi.516
200 PLN
14585

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką na lotniczym liście poleconym z Poznania do Stanów Zjednoczonych, nalepka kontroli dewizowej, na odwrocie stempel tranzytowy z warszawy i stemple odbiorcze.

Fi.490
Mi.516
200 PLN
14586

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką na lotniczym liście poleconym z Poznania do Stanów Zjednoczonych, nalepka kontroli dewizowej, na odwrocie stempel tranzytowy z warszawy i stemple odbiorcze.

Fi.490
Mi.516
200 PLN
14587

1948 bojownicy o wolność i demokrację, list lotniczy z Bydgoszczy do Francji, na odwrocie wirnik tranzytowy z Warszawy, gwarancja Krawczyk.

Fi.490
Mi.516
250 PLN
14588

1948 bojownicy o wolność i demokrację, pasek znaczków z arkusza.

Fi.490
Mi.516
170 PLN
14589

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką Pw2, gwarancja Wiatrowski.

Fi.490 Pw2
Mi.516
250 PLN
14590

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, 100 zł Kazimierz Pułaski - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 21.X z Łodzi do Entre Rios w Argentynie, kasownik przejściowy Warszawa na odwrocie, kasownik odbiorczy 2.NOV na froncie, koperta pionowo zgięta; znaczki tego wydania bardzo rzadko spotykane są na korespondencji niefilatelistycznej; gwarancja.

Fi.490, 472
Mi.516, 520 
500 PLN
14591

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką na lotniczym liście poleconym z Poznania do Stanów Zjednoczonych, nalepka kontroli dewizowej, na odwrocie stempel tranzytowy z warszawy i stemple odbiorcze.

Fi.491
Mi.517
200 PLN
14592

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką z nadrukiem groszy typ 1.

Fi.491
Mi.619
100 PLN
14593

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką Pw1, drobne zagniecenie na przywieszce.

Fi.491 Pw1
Mi.517
220 PLN
14594

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką, zagniecenie na przywieszce.

Fi.491 Pw2
Mi.517
150 PLN
14595

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, parka z podwójną perforacją pionową na lewym marginesie, gwarancja.

Fi.493MK
Mi.509
350 PLN
14596

1948 Kultura polska, czysta seria z bloku (Fi.240.-).

Fi.A429-36
Mi.A-H486
180 PLN
14597

1948 Kultura polska, znaczki z bloku w ośmiobloku.

Fi.429-36 A
Mi.A-H486
220 PLN
14598

1948 Kultura polska, znaczki z bloku kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.320.-).

Fi.A429-36
Mi.A-H486
280 PLN
14599

1948 Kultura polska, ośmioblok znaczków z bloku w formie bloku - sektor 3, z obciętym narożnikiem; cena katalogowa pojedynczych znaczków z bloku Fi.240.-, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.A429-36
Mi.A-H486
240 PLN
14600

1948 kultura polska, blok.

Fi.bl.10
Mi.Bl.10
390 PLN
SOLD
14601

1948 Kultura Polska, kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok z 2 sektora w arkuszu drukarskim, gwarancja.

Fi.bl.10
1 200 PLN
14602

1948 Kultura polska, blok czysty (Fi.650.-), z 2 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, ładny stan zachowania, guma spękana równo na całej powierzchni.

Fi.bl.10
450 PLN
SOLD
14603

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z niewielkim uszkodzeniem gumy w lewym górnym rogu, ogólnie bardzo ładny.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
650 PLN
14604

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok na lotniczym liście poleconym z pierwszego dnia obiegu z Warszawy do USA - prawdziwe FDC, na odwrocie stemple odbiorcze, niski numer bloku 00180, wydrapany częściowo adres, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
950 PLN
14605

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
20 PLN
14606

1949 "II TARGI OLSZTYŃSKIE 3-14.IX.1949" Olsztyn 1, znaczki na pamiątkowej karcie ostemplowane okolicznościowo; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 49 060); temat - FAUNA, RYBY.

Fi.470, 471
Mi.518, 519 
40 PLN
14607

1949 list bankowy z Krakowa do Wiednia, stempel i zalepka cenzury austriackiej.

Fi.475
80 PLN
14608

1949 Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.21 "kropka nad L w SOCJALIZM", gwarancja Krawczyk.

Fi.492 B
Mi.527
30 PLN
14609

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, seria w blokach legitymacyjnych.

Fi.492-4
Mi.527-9
150 PLN
14610

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria znaczków narożnikowych z numerami walca na marginesie.

Fi.492-4
80 PLN
14611

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.492-94
Mi.527-29
40 PLN
14612

1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-).

Fi.492-508
Mi.527-43
130 PLN
14613

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.493
Mi.528 
15 PLN
14614

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, 15 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 1.7. z Łodzi do Gdańska, znaczek skasowany stemplem rolkowym ŁÓDŹ 2 z wyróżnikiem "u"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.494
Mi.529
30 PLN