The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 103. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14095

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym na wycinku z obiegu pocztowego, nadruk formą II typ 1 z poz. 57, złamania znaczka widoczne na skanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
14096

1945 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.33; to najrzadszy znaczek podstawowy powojennej Polski, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.376b F.I
Mi.409a
7 500 PLN
14097

1945 wydanie przedrukowe, parka kasowanych znaczków za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1+2 poz.67/68 (Fi.4000.-); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, ten wycinek doskonale ilustruje jak je pozyskiwano - ze zwykłych obiegowych kopert; szukano ich w całej Polsce, a znaleziono na listach z kilku jedynie miast, pozyskanie z obiegowych znaczków nierozerwanej parki o różnych typach nadruku jest dużo trudniejsze niż w przypadku znaczków czystych, gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.376b F.II T.1+2
Mi.409a
3 200 PLN
14098

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo rzadkim nadrukiem pierwszej formy z poz. 95, Fischer 7.500,- zł, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376b FI typ 1
Mi.409a
4 000 PLN
14099

1945 wydanie przedrukowe, narożnikowy czworoblok znaczków w kolorze czerwonym, wszystkie znaczki z nadrukiem typ I, piękny stan zachowania, gwarancja Mikulski.

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
14100

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy z obiegu pocztowego z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376b typ1
Mi.409a
350 PLN
14101

1945 wydanie przedrukowe, znaczki w kolorze czerwonym z nadrukami typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie jeden Ryblewski, drugi Petriuk.

Fi.376b typ 1 i 2
Mi.409a
2 500 PLN
14102

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze jasno brązowoczerwonym na liście okolicznościowym I Wystawy i Targów Przemysłu Lubelszczyzny, znaczek z charakterystyczną usterką w postaci uszkodzonej belki z prawej strony, gwarancja i opis przy znaczku Walocha.

Fi.376c typ 2, 376a, 360, 377
Mi.409
1 000 PLN
SOLD
14103

1945 wydanie prowizoryczne, dwa znaczki w rzadki kolorze ciemnobrązowoczerwonym na wycinku z listu z kasownikiem prowizorycznym z Głuchołaz, znaczki z nadrukiem typ 1 i typ 2, gwarancja i opis.

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
14104

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
14105

1945 zabytki Gdańska, dziesięcioblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
240 PLN
14106

1945 zabytki Gdańska, znaczek nieząbkowany, gwarancja Walocha.

Fi.377nz
Mi.410U
35 PLN
14107

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty na papierze x, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.377nz
Mi.410U
40 PLN
14108

1945 lotniczy list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 676.

Fi.378, 379B
60 PLN
14109

1945 list polecony z Cieszyna do Olkusza, prowizoryczny stempel i datownik urzędu pocztowego Cieszyn 1, poniemiecka erka.

Fi.378, 380
220 PLN
14110

1945 zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 3.7.1946 z miejscowości Czarne do Wrocławia, prowizoryczne kasowniki i erka, kasowniki odbiorcze na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ubytek części klapy na odwrocie).

Fi.379B
Mi.412A 
30 PLN
14111

1945 Warszawa oskarża, znaczek za 1,50 zł. użyty 30.9.46 w Radomiu do opłacenia przesyłki zagranicznej, ze stemplem cenzury amerykańskiej, ciekawe.

Fi.380
Mi.414 
30 PLN
14112

1945 Warszawa oskarża, kartka z Mikulczyc 8.4.46 do Bochni, znaczek z prywatnym ząbkowaniem z Mikulczy, kasownik prowizoryczny - niemy datownik poniemiecki z wierszowym stempelkiem "Mikulczyce", osobliwe życzenia "Wesołego Alleluja" na kartce komunistycznej organizacji Towarzystwa Przyjaciół Żołnierza.

Fi.380
220 PLN
14113

1945 Warszawa oskarża, list firmowy z Chorzowa 14.5.46 do Rudy Śląskiej, znaczki z prywatnym ząbkowaniem z Chorzowa.

Fi.380
105 PLN
SOLD
14114

1945 List firmowy z Białej Krakowskiej, znaczek serii Warszawa oskarża z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.380, 376a
90 PLN
14115

1945 Warszawa oskarża, znaczek w kolorze jasno brązowawokarminowym na papierze y3, poziome załamania, gwarancja i opis Walocha.

Fi.380d
Mi.414
80 PLN
14116

1945 Warszawa oskarża, zestaw znaczków z prywatnym ząbkowaniem z obiegu pocztowego.

Fi.381
Mi.415
45 PLN
14117

1945 Warszawa oskarża, polecony list firmowy z Środy 22.2.46 do Rudy Śląskiej, znaczki z prywatnym ząbkowaniem z Środy.

Fi.381
100 PLN
14118

1945 Warszawa oskarża, list firmowy z Świętochłowic 20.2.46 do Rudy Śląskiej, znaczek z prywatnym ząbkowaniem z Świętochłowic.

Fi.381
95 PLN
SOLD
14119

1945 Warszawa oskarża, znaczki z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.381, 385
10 PLN
14120

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie", znaczek krótko przycięty u dołu, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.381B1
Mi.415
30 PLN
14121

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415 
20 PLN
14122

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 15/III 46 z Lublina do Grudziądza, znaczek skasowany datownikiem gumowym LUBLIN 1 z wyróżnikiem "*b*" i datą wpisywaną ręcznie; prowizoryczny stempelek polecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; koperta firmowa "KLinika Dermatologiczna Uniw. M.Curie-Skłodowskiej (Szpital Św. Józefa) Lublin, ul.Radziwiłłowska 11"; dobry stan zachowania (koperta rozerwana).

Fi.383
Mi.417
50 PLN
14123

1945 Warszawa oskarża, 8 zł - frankatura pojedyncza, potwierdzenie odbioru paczki żywnościowej nadesłanej z Australii za pośrednictwem American (Jewish) Joint Distribution Committee, lotnicza karta pocztowa wysłana 15.III.46 z Krakowa do Paryża, okrągły stempel cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3129, stempelek LOTNICZA/ Par Avion; dobry stan zachowania (drobny ubytek na licu znaczka); judaica.

Fi.384
Mi.418
60 PLN
14124

1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym i dodatkowo fałszerstwo takiej próby zagwarantowane przez nieżyjącego eksperta PZF; oryginalna próba w pięknym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.385 P1, 385 P1 FFi
Mi.419 
3 200 PLN
14125

1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 25.IV.1946 z Olsztyna do Polskiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, stempelek cenzury zagranicznej 3271, numerowy stempel odbiorczy poczty szwedzkiej - 26263 na froncie; dobry stan zachowania.

Fi.385, 377
Mi.419, 410 
100 PLN
14126

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
14127

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
14128

1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek na kopercie 21.11 skasowany stemplem okolicznościowym "(VII) I KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" stosowanym w dniach 18-21 listopada; doskonały stan zachowania - koperta nieco zmniejszona (Myślicki 45 014).

Fi.386
Mi.413
120 PLN
14129

1945 VII Kongres Związków Zawodowych - znaczek skasowany 20 11 na okolicznościowej karcie.

Fi.386
Mi.413 
80 PLN
14130

1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie okolicznościowo kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Schmutz.

Fi.386
Mi.413 
60 PLN
14131

1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, znaczek na kopercie poleconej z Lęborka, brak kasownika odbiorczego i prawdopodobnie obiegu pocztowego.

Fi.387
Mi.420
120 PLN
14132

1945 Powstanie Listopadowe, pionowa parka znaczków za 10 zł. - bardzo rzadka bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi. 5000,-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.387 MK1
Mi.420 UMw 
5 000 PLN
14133

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim, gwarancja i opis Walocha.

Fi.341b
Mi.382
140 PLN
14134

1945 kartka z Kielc 27.6.45 do Brzeźnicy, stempel cenzury wojskowej nr 1787.

Fi.Cp92
80 PLN