Auction 103. Communist Poland 1945-1952

14015

Fi.365dp
Mi.396DD
90 PLN
14016

1945 zabytki Krakowa, parka znaczków nieząbkowanych.

Fi.365nz
Mi.396U
50 PLN
14017

1945 Liga Morska, czworoblok znaczków za 50 gr.+2 zł., lewy górny z błędem na poz.19 w dolnym sektorze "uszkodzone ń i kropka w 0", lewy dolny z błędem na poz.24 w dolnym sektorze "POŁSKA", gwarancja.

Fi.367 B16+B18
Mi.399
240 PLN
14018

1945 Liga Morska, seria stemplowana.

Fi.367-70
Mi.399-402
180 PLN
14019

1945 Liga Morska, czworoblok z parkami rozdzielonymi pustopolem, z górnym marginesem.

Fi.367-70
Mi.399-402
144 PLN
14020

1945 Liga Morska, seria.

Fi.367-70
Mi.399-402
50 PLN
14021

1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go różowoczerwonym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i jak oferowany na tej aukcji z lat 1945+1946+1948 - najrzadszy wariant; karnet nosi numer "353"; dobry stan zachowania.

Fi.367-370, 406, 459
Mi.399-402, 440, 490
1 000 PLN
14022

1945 Liga Morska, znaczek z silnym przesunięciem perforacji w poziomie przechodzącym na obrazek sąsiedniego znaczka.

Fi.368MK
Mi.400
150 PLN
14023

1945 Liga Morska, znaczek za 3+5 zł - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacony list II klasy przesłany 29.IV miejscowo w Płocku (listy z oryginalnego użytkowego obiegu Fi.od 1000,-), poza brakiem tylnej klapy dobry stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.370
Mi.402
600 PLN
14024

1945 Liga Morska, dziesięcioblok z parkami rozdzielonymi międzypolem, błędy.

Fi.370
Mi.402
220 PLN
14025

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek za 1+5 zł. kasowany okolicznościowo na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.371
Mi.403
70 PLN
14026

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403
35 PLN
14027

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek za 1+5 zł. skasowany pięć miesięcy po okresie swojego obiegu w Łebczu, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo.

Fi.371
Mi.403
70 PLN
14028

1945 I Kongres Pracowników Poczty i telekomunikacji w Poznaniu, znaczek stemplowany, gwarancja Petriuk.

Fi.371
Mi.403
60 PLN
14029

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka znaczków za 1+5 zł. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.2x300.-) - rzadsze od znaczków ciętych, gwarancja Krawczyk.

Fi.371 MK1
Mi.403
700 PLN
14030

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadko prawdziwe, gwarancja.

Fi.371 nz
Mi.403U
800 PLN
14031

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, cięte nadużycie formy na białym papierze satynowanym - kiedyś traktowane jako próba, gwarancja Falkowski.

Fi.371 nz
Mi.403U
200 PLN
14032

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
40 PLN
14033

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy cięty znaczek za 1+5 zł. z drugiego nakładu, z mniej wyraźnym rastrem rysunku, ładny marginesowy egzemplarz, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz MK
Mi. Mi.403 U
300 PLN
14034

Fi.371, 358, 362
Mi.403, 391, 393
100 PLN
14035

Fi.371nz FFI
Mi.403U FALSE
30 PLN
14036

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
30 PLN
14037

Fi.371nzMK
Mi.403U
200 PLN
14038

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
14039

Fi.372
Mi.405
50 PLN
14040

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
14041

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok ciętych znaczków za 5 zł., bardzo rzadkie w takim wielobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
2 800 PLN
14042

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, cięty znaczek za 5 zł. na wycinku (Fi.800.-), został skasowany grzecznościowo w Pruszczu Gdańskim, znaczki cięte nie były formalnie w obiegu lecz spotyka się czasem listy opłacone podobnymi znaczkami, gwarancja Krawczyk.

Fi.372 nz
Mi.405 U
400 PLN
14043

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, cięty znaczek za 5 zł. (Fi.850.-), lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
700 PLN
14044

1945 "535. ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" znaczek skasowany okolicznościowo na karcie 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007 + 202).

Fi.372, Cp95
Mi.405
70 PLN
14045

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek cięty, gwarancja Walocha.

Fi.372nz
Mi.405U
750 PLN
14046

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.200.-).

Fi.373
Mi.406
162 PLN
14047

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany w Sierpcu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.373
Mi.406
70 PLN
14048

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, cięty znaczek za 3 zł. na papierze szarożółtym o grubości 0,0115 mm, z dużymi marginesami wokół (Fi.13000.-), bardzo ładny stan, gwarancja Falkowski.

Fi.373 nz
Mi.406 U
12 000 PLN
14049

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
30 PLN
14050

Fi.374
Mi.407
25 PLN
14051

Fi.374
Mi.407
60 PLN
14052

Fi.374
Mi.407
30 PLN
14053

Fi.374
Mi.407
120 PLN
14054

1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe; pasek bez gumy, papier na odwrocie przybrudzony.

Fi.374 nz FFi
Mi.407
250 PLN