14015 |
1945 zabytki Krakowa, parka z podwójnym drukiem znaczka na papierze z1, gwarancja Walocha. | Fi.365dp Mi.396DD |
| 90 PLN | |
14016 |
1945 zabytki Krakowa, parka znaczków nieząbkowanych. | Fi.365nz Mi.396U |
| 50 PLN | |
14017 |
1945 Liga Morska, czworoblok znaczków za 50 gr.+2 zł., lewy górny z błędem na poz.19 w dolnym sektorze "uszkodzone ń i kropka w 0", lewy dolny z błędem na poz.24 w dolnym sektorze "POŁSKA", gwarancja. | Fi.367 B16+B18 Mi.399 |
| 240 PLN | |
14018 |
1945 Liga Morska, seria stemplowana. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 180 PLN | |
14019 |
1945 Liga Morska, czworoblok z parkami rozdzielonymi pustopolem, z górnym marginesem. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 144 PLN SOLD | |
14020 |
1945 Liga Morska, seria. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 50 PLN | |
14021 |
1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go różowoczerwonym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i jak oferowany na tej aukcji z lat 1945+1946+1948 - najrzadszy wariant; karnet nosi numer "353"; dobry stan zachowania. | Fi.367-370, 406, 459 Mi.399-402, 440, 490 |
| 1 000 PLN | |
14022 |
1945 Liga Morska, znaczek z silnym przesunięciem perforacji w poziomie przechodzącym na obrazek sąsiedniego znaczka. | Fi.368MK Mi.400 |
| 150 PLN | |
14023 |
1945 Liga Morska, znaczek za 3+5 zł - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacony list II klasy przesłany 29.IV miejscowo w Płocku (listy z oryginalnego użytkowego obiegu Fi.od 1000,-), poza brakiem tylnej klapy dobry stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.370 Mi.402 |
| 600 PLN | |
14024 |
1945 Liga Morska, dziesięcioblok z parkami rozdzielonymi międzypolem, błędy. | Fi.370 Mi.402 |
| 220 PLN | |
14025 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek za 1+5 zł. kasowany okolicznościowo na wycinku, gwarancja Krawczyk. | Fi.371 Mi.403 |
| 70 PLN | |
14026 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu. | Fi.371 Mi.403 |
| 35 PLN | |
14027 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek za 1+5 zł. skasowany pięć miesięcy po okresie swojego obiegu w Łebczu, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo. | Fi.371 Mi.403 |
| 70 PLN | |
14028 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i telekomunikacji w Poznaniu, znaczek stemplowany, gwarancja Petriuk. | Fi.371 Mi.403 |
| 60 PLN | |
14029 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka znaczków za 1+5 zł. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.2x300.-) - rzadsze od znaczków ciętych, gwarancja Krawczyk. | Fi.371 MK1 Mi.403 |
| 700 PLN | |
14030 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadko prawdziwe, gwarancja. | Fi.371 nz Mi.403U |
| 800 PLN | |
14031 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, cięte nadużycie formy na białym papierze satynowanym - kiedyś traktowane jako próba, gwarancja Falkowski. | Fi.371 nz Mi.403U |
| 200 PLN | |
14032 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy. | Fi.371 nz FFi Mi.403 U |
| 40 PLN SOLD | |
14033 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy cięty znaczek za 1+5 zł. z drugiego nakładu, z mniej wyraźnym rastrem rysunku, ładny marginesowy egzemplarz, gwarancja Schmutz. | Fi.371 nz MK Mi. Mi.403 U |
| 300 PLN | |
14034 |
1945 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji I Kongresu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu nadana jako polecona 4.7.45 do Lublina, stempel cenzury wojskowej nr 1698. | Fi.371, 358, 362 Mi.403, 391, 393 |
| 100 PLN | |
14035 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - nadużycie formy. | Fi.371nz FFI Mi.403U FALSE |
| 30 PLN | |
14036 |
1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy. | Fi.371nzFFi Mi.403UFalse |
| 30 PLN | |
14037 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy znaczek cięty, gwarancja i oznaczenie MK Schmutz. | Fi.371nzMK Mi.403U |
| 200 PLN | |
14038 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów. | Fi.372 Mi.405 |
| 120 PLN | |
14039 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.372 Mi.405 |
| 50 PLN | |
14040 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem. | Fi.372 Mi.405 |
| 15 PLN | |
14041 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok ciętych znaczków za 5 zł., bardzo rzadkie w takim wielobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.372 nz Mi.405 U |
| 2 800 PLN SOLD | |
14042 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, cięty znaczek za 5 zł. na wycinku (Fi.800.-), został skasowany grzecznościowo w Pruszczu Gdańskim, znaczki cięte nie były formalnie w obiegu lecz spotyka się czasem listy opłacone podobnymi znaczkami, gwarancja Krawczyk. | Fi.372 nz Mi.405 U |
| 400 PLN | |
14043 |
1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, cięty znaczek za 5 zł. (Fi.850.-), lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja Schmutz. | Fi.372 nz Mi.405 U |
| 700 PLN | |
14044 |
1945 "535. ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" znaczek skasowany okolicznościowo na karcie 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007 + 202). | Fi.372, Cp95 Mi.405 |
| 70 PLN | |
14045 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek cięty, gwarancja Walocha. | Fi.372nz Mi.405U |
| 750 PLN | |
14046 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.200.-). | Fi.373 Mi.406 |
| 162 PLN SOLD | |
14047 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany w Sierpcu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.373 Mi.406 |
| 70 PLN | |
14048 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, cięty znaczek za 3 zł. na papierze szarożółtym o grubości 0,0115 mm, z dużymi marginesami wokół (Fi.13000.-), bardzo ładny stan, gwarancja Falkowski. | Fi.373 nz Mi.406 U |
| 12 000 PLN | |
14049 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte. | Fi.374 Mi.407 |
| 30 PLN | |
14050 |
| 25 PLN | |
14051 |
| 60 PLN | |
14052 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek z plamami farby drukarskiej na lewym marginesie. | Fi.374 Mi.407 |
| 30 PLN | |
14053 |
1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany w Krakoie znaczek za 1+9 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.374 Mi.407 |
| 120 PLN | |
14054 |
1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe; pasek bez gumy, papier na odwrocie przybrudzony. | Fi.374 nz FFi Mi.407 |
| 250 PLN | |