The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 103. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13735

1944 K.R.N., kompletny arkusz z kompletem błędów występujących dwa razy w arkuszu (arkusze przedrukowane dwukrotnie 50-cio znaczkową forma przedrukową), arkusz w bardzo dobrym stanie złożony w połowie, znaczki podstawowe z rzadkiego I walca rotograwiurowego.

Fi.344 ark. (B1-B20)
Mi.386
1 000 PLN
13736

1944 K.R.N., znaczek podstawowy i trzy z błędami nadruku - każdy z dwoma różnymi, skasowane na karcie 21.III w Krakowie; pierwszy - nominał na dole i błąd z poz.11 "uszkodzone dolne cyfry 3 i 9" (Fi.415.-); drugi - brak nominału i błąd z poz.47 "kropka po R ścięta" (Fi.450.-); trzeci - podwójny nadruk i błąd z poz.1/51 "uszkodzone górne cyfry 3, 1 i X" (344 Np B1 Fi.5625.-), kasowane błędy są katalogowa 1,5 raza droższe niż czyste - to wysoka wcena; stąd niska cena wywoławcza, gwarancja.

Fi.344 xB7, yB20, Np B1
Mi.386 
3 600 PLN
13737

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 1-2, pierwszy znaczek z błędem z błędem "uszkodzona pierwsza cyfra 3", drugi znaczek z błędem uszkodzone kropka po R i litera N u dołu", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.344B1, B2
Mi.386
70 PLN
13738

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P., seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1 zł./25 gr. z poz.28/23, za 2 zł./25 gr. z poz.11/90, a za 3 zł./25 gr. z poz.38/13; na poz.11 znaczka za 2 zł. charakterystyczna usterka "brak prawego szeryfa w cyfrze 1 w 1944", gwarancja i opis Kapkowski, Schmutz.

Fi.344-46 No
Mi.386-88 
11 000 PLN
13739

1944 K.R.N., pasek z dołu arkusza z nadrukami z poz. 41-50, w pasku dwa znaczki z błędami "lewa kreska przerwana" i "kropka po literze R znacznie ścięta z prawej strony".

Fi.344B19, B20
Mi.386
150 PLN
13740

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem z poz. 47 z błędem "mniejsza kropka po literze R", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.344B20
Mi.386
30 PLN
13741

1944 P.K.W.N., kartka z Krosna 16.6.45 do Sopotu, stempel cenzury wojskowej nr 1634, opłata niezgodna z taryfą pocztową (2 zł zamiast 0,50 zł).

Fi.345
Mi.387
700 PLN
13742

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
13743

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem. Normalny nadruk przesunięty do góry, na dole już widać przesunięty nadruk ze znaczka poniżej. Lekkie zdwojenie druku znaczka podstawowego - np. dolna belka.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
13744

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł/25 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 5.3.1945 z Lublina do Siedlec, znaczek uszkodzony przed naklejeniem, prowizoryczna erka; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 389; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.346
Mi.388
400 PLN
13745

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
90 PLN
13746

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
13747

1944 R.T.R.P., list polecony z Chwalibogowa nadany 1.4.45 do Września, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.346
Mi.388
1 000 PLN
SOLD
13748

1944 R.T.R.P., list polecony z Warszawy 38 5.2.45 do Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 229, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.346
Mi.388
800 PLN
13749

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja Wysocki.

Fi.346
Mi.388
150 PLN
13750

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 23.3.1945 z Biłgoraja do Lublina, znaczek unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym typu lubelskiego, prowizoryczna, ręcznie wypisana, erka; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 290; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388 
1 250 PLN
13751

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
13752

1944 R.T.R.P., oryginalnie kasowany znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku z końcowej fazy na poz.16/66 "podcięta I w XII i przerwana litera z" gwarancja Krawczyk.

Fi.346 B
Mi.387
60 PLN
13753

1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, fotoatest Walocha.

Fi.346MK1
Mi.388
7 800 PLN
13754

1944 R.T.R.P., parka znaczków bez perforacji pionowej na prawym marginesie, katalog Fischer 7.500,- zł, gwarancja i opis.

Fi.346MK1
Mi.388
4 500 PLN
13755

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie, katalog Fischer 7.500,- zł, fotoatest Walocha.

Fi.346MK1
Mi.388
3 420 PLN
SOLD
13756

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
150 PLN
SOLD
13757

1944 Goznak, znaczek w barwie jasno brązowoczeronej wykonany techniką typograficzna nie wprowadzony do obiegu, znaczki te wykorzystano przy wydaniach przedrukowych, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja i opis Miszczak, Petriuk.

Fi.Vb MK1
700 PLN
13758

1944 kartka z radzieckiej poczty polowej do Rosji, stempelek "Wojskowy" i stempel cenzury wojskowej nr 107.


80 PLN
13759

1944 list polecony z Jarosławia do Przeworska, prowizoryczny stempel i erka z Jarosławia, stempel opłaty gotówkowej, stempel cenzury wojskowej nr 179.


150 PLN
SOLD
13760

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kartka polecona z Lublina o charakterze filatelistyczny, poszukiwana przedwojenna całostka z ilustracja przedstawiającą Fryderyka Chopina.

Fi.347
Mi.389
800 PLN
13761

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, opłacony zgodnie z taryfą kompletny miejscowy list polecony II klasy (ponad 20 gramów) wysłany 5.2.45 unieważnionym datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r", poniemiecka niema erka i prowizoryczny stempelek polecenia, na odwrocie stempel cenzury wojskowej 347, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.347
Mi.389
1 000 PLN
13762

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
150 PLN
13763

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
150 PLN
13764

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym skasowany w Radomsku, ponieważ nie można ustalić daty niska cena wywoławcza.

Fi.347a
Mi.389
100 PLN
13765

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, cieniowany dziesięcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorach od ciemnobrązoworóżowych po lewej, poprzez brązoworóżowe, po dwa jasnobrązoworóżowe do brązoworóżowych po prawej, wersja drukowana na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego z nagłówkiem "Deutsche Post Osten ... Chopinstr.9"; wiele błędów: na poz.22 "plamka nad TA", na poz.23 "PÓLSKA" (Fi.+50%), na poz.24 unikalny "duża barwna plama nad 22" (Fi.+100%), na poz.25 z najmniejszym prostokątem zasłaniającym nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) występujący tylko w części nakładu błąd "uszkodzona cyfra 3 w 1863."(Fi.+500%), na poz.26 występujący w małej części nakładu "plama w tle obok szyi" Fi.+150%), a na poz.29 prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", niespotykane nagromadzenie odmian i błędów (liczone tylko jako zwykłe znaczki z katalogowanymi błędami Fi.4860.-), gwarancja opis wszystkich kolorów i błędów Schmutz.

Fi.347a B
Mi.389
4 800 PLN
13766

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym na cieńszym papierze o zmiennej grubości (0,070-0,075 mm), z błędem na poz.23 "Ó w PÓLSKA", gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz.

Fi.347a B6
Mi.389 
360 PLN
13767

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, parka znaczków za w kolorze brązowaworóżowym drukowanych na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego, lewy znaczek z występującym w niewielkiej części nakładu błędem z poz.26 "plama w tle okok kołnierzyka" (Fi.+150%), gwarancja opis koloru i błędu Schmutz.

Fi.347a B11
Mi.389 
700 PLN
13768

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, unikalny narożny znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, z mocno przesuniętym w górę drukiem znaczka podstawowego i dodatkowo z błędem nadruku występującym na poz.1 w niewielkiej części nakładu "rozdzielony prostokąt", gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz.

Fi.347a MK3 B1
Mi.389 
4 800 PLN
13769

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowym z błędem "plama na głowie", gwarancja i opis.

Fi.347aaB
Mi.389
450 PLN
13770

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowym z błędem "plama na twarzy", gwarancja i opis.

Fi.347adB
Mi.389
450 PLN
13771

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek na rzadkim papierze cienkim w barwie jasno brązowaworóżowej z błędem z poz. 23 "PÓLSKA", gwarancja i opis.

Fi.347ad B13
Mi.389
800 PLN
13772

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowym z błędem z poz. 22 "kropka nad TA", gwarancja i opis.

Fi.347aeB
Mi.389
500 PLN
13773

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązoworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347ba
Mi.389
300 PLN
13774

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowawoczerwonej z błędem z poz. 1 "rozdzielony prostokąt", gwarancja i opis.

Fi.347baB1
Mi.389
750 PLN