The auction will start on 19.04.2024

Auction 103. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13775

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasnoszaroczerwonej, gwarancja i opis.

Fi.347ca
Mi.389
1 850 PLN
SOLD
13776

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze czerwonobrązowym, wzorcowy przykład tej barwy, piękny stan zachowania, gwarancja z opisem koloru Schmutz.

Fi.347db
Mi.389
360 PLN
SOLD
13777

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe ŁUKÓW, parka znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze czerwonobrązowym wzorcowo skasowana z Łukowie prawie pełnym datownikiem prowizorycznym typu lubelskiego, dawne oznaczenie ołówkiem odcienia barwy "ea", gwarancja z nowym oznaczeniem koloru.

Fi.347db
Mi.389
1 200 PLN
13778

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno czerwonawobrązowej z błędem z poz. 26 "biała plama obok szyi", gwarancja i opis.

Fi.347dd B18
Mi.389
700 PLN
13779

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, bardzo ciekawy znaczek znaczek w kolorze różowawobrązowym z błędem na poz. 23 "Ó w PÓLSKA" (Fi.900.-) i dodatkowo na cieńszym papierze o zmiennej grubości (0,070-0,075 mm) oraz ze skośnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja z dawnym (2006) oznaczeniem "ga" Kalinowski.

Fi.347e
Mi.389
900 PLN
13780

1945 wyzwolenie miast, podstawowa seria.

Fi.348-57
Mi.390I-X
220 PLN
13781

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, seria oryginalnie kasowana na wycinkach, "Częstochowa" z błędem B4 "uszkodzona cyfra 4", "Zakopane z błędem B2 "częściowy brak noska w cyfrze 1", kilka ładnych prowizorycznych kasowników, gwarancja Krawczyk.

Fi.348-57 (B2 i 4)
Mi.390I-X 
400 PLN
13782

1945 wyzwolenie miast, znaczek z ciekawą usterka w postaci uszkodzonej litery r w warszawa, gwarancja Wysocki.

Fi.348a
Mi.390IXb
100 PLN
13783

1945 KOMPLET PODSTAWOWY "WYZWOLENIE DZIESIĘCIU MIAST" NA ORYGINALNEJ KORESPONDENCJI; znaczki za 3 zł./25 gr. każdy z innym nadrukiem na oryginalnej korespondencji; wszystkie na zgrabnych niewielkich listach poleconych, datowniki prowizoryczne, R-ki prowizoryczne, stempelki cenzury; na kilku znaczkach katalogowane błędy i kilka ciekawych niekatalogowanych; ładny ekspozycyjnie zestaw niezwykle trudny w tej formie do skompletowania; walory w bardzo dobrym stanie zachowania; wszystkie pokazane na skanach, gwarancja.

Fi.348a-57
Mi.390I-X
18 000 PLN
13784

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr., prawy górny z niekatalogowanym błędem na poz.13 "W ścięte z lewej u góry", a prawy dolny z katalogowanym błędem na poz.24 "cyfra 1 bez haczyka" (Fi.975.-), oba znaczki z błędami gwarancja Krawczyk.gwarancja

Fi.348a B3
Mi.390 IXa
800 PLN
13785

1945 wyzwolenie miast, narożny znaczek z podwójna perforacja pozioma na marginesie, w katalogu Fischer wycena -,-, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.348aMK2
Mi.390IXa
1 000 PLN
SOLD
13786

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorzebrązowoczerwonym, gwarancja Petriuk.

Fi.348b
Mi.390IXb
250 PLN
13787

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Krawczyk. Cena katalogowa 470 zł.

Fi.348b
Mi.390IXb
240 PLN
13788

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z niekatalogowanym powtarzalnym błędem na znaczku podstawowym z 2 formy na poz.86 "mocno wyszczerbiona belka i lekko litery L i K", dodatkowo błąd nadruku z poz.36/86 "zalane drugie a", gwarancja Schmutz.

Fi.348b B
Mi.390IXb
550 PLN
13789

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym nadrukiem i niekatalogowanym, ale opisanym przez L.Schmutza - "Przegląd Filatelistyczny" 8/2005, błędem na znaczku podstawowym z 2 formy na poz.35 "wyszczerbiona litera L", gwarancja Schmutz.

Fi.348b B
Mi.390IXb
600 PLN
13790

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z przesuniętą o jeden ząbek skrajną perforacją pionową, dodatkowo z niekatalogonanymi błędami na poz.20 "wcięcie w drugim a od dołu" oraz "zalane trzecia litera a i cyfra $", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.348b B
Mi.390IXb
550 PLN
13791

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na poz.24 "cyfra 1 bez noska" i dodatkowo "niższa cyfra 4" (Fi.750.-), dodatkowo jest to znaczek o ciemnym odcieniu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.348b B3
Mi.390IXb
540 PLN
SOLD
13792

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędami znaczka podstawowego.

Fi.349
Mi.390II
30 PLN
13793

1945 wyzwolenie miast - Częstochowa, firmowy list polecony z Rzeszowa 21.4.45 do Łodzi, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 178, poniemiecka erka, koperta przycięta z lewej strony, gwarancja Schmutz.

Fi.349
Mi.390II
700 PLN
13794

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku i częściowo rysunku znaczka, ślady po podklejeniu.

Fi.349
Mi.390II
25 PLN
13795

1945 wyzwolenie miast, list polecony z Piotrkowa Trybunalskiego nadany 16.4.45 do Radomska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1102 i stempel odbiorczy.

Fi.349
Mi.390II
1 000 PLN
13796

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym II walca "kreska na pierwszym piórze lewego skrzydła", gwarancja Krawczyk.

Fi.349 B
Mi.390II
50 PLN
13797

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętym skośnie nadrukiem i błędem na znaczku z poz. 10 "zalana cyfra 4 w dacie", gwarancja.

Fi.349 B
Mi.390II
100 PLN
13798

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w prawo nadrukiem, błędami na poz.7 "litera z w zł węższa" i "uszkodzona litera a", oraz dodatkowo - co rzadkie, czerwoną wstęgą nad rysunkiem znaczka podstawowego, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.350 B1+B8
Mi.390VI
200 PLN
13799

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "ę odmiennego kroju", gwarancja i oznaczenie.

Fi.349 B12
Mi.390II
70 PLN
13800

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z rzadkim i wyżej wycenianym błędem na poz.33/83 "ę odmiennego kroju", dodatkowo błąd "uszkodzona prawa litera a", gwarancja Krawczyk.

Fi.349 B12
Mi.390II
100 PLN
13801

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 33 z błędem "odmienne ę", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349 B12
Mi.390II 
60 PLN
13802

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr., lewy dolny z błędem na poz.48/98 "pierwsza litera o ścięta z prawej", a prawy dolny z błędem na poz.49/99 "grube o i litera z ścieta z prawej" (Fi.300.-), gwarancja i opis.

Fi.349 B13 + B14
Mi.390II
240 PLN
13803

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, parkak znaczków za 3 zł./25 gr., lewy z błędem na poz.48 "pierwsza litera o ścięta z prawej" i dodatkowo "grube drugie o", a prawy z błędem na poz.49 "grube pierwsze o i litera z ścieta z prawej" (Fi.240.-), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.349 B13 + B14
Mi.390II
180 PLN
SOLD
13804

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.100 znaczka podstawowego "wypusta w literze A", dodatkowo silnie rozlany druk dolnej belki, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.349 na 342 B1
Mi.390 II
200 PLN
13805

1945 "goznak suchotłoczony" i "Czestochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka pionowa znaczków za 25 gr. i 3 zł./25 gr., górny znaczek z poz. 44 ma tzw. "suchy nadruk" (Fi.342); dolny z poz. 54 został przedrukowany (Fi. 349); parka bez i z nadrukiem "Częstochowa" skatalogowana jako 349+342 (Fi. 10.000,-), wydrukowano tylko dziesięć podobnych parek, dodatkowo wyróżniają ją powtarzalne błędy nadruku "cienkie s i przerwana skośna kreska cyfry 4", piękny stan zachowania, spotykana na wybitnych walorach sygnatura 'zok", gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.349+342
Mi.390I+383
10 800 PLN
SOLD
13806

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał wychodzący na sąsiedni znaczek.

Fi.349MK
Mi.390II
40 PLN
SOLD
13807

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z dość rzadkim mocnym wyraźnym abklatschem nadruku na odwrocie.

Fi.350
Mi.390VI
200 PLN
13808

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Falkowski.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
13809

1945 wyzwolenie miast - Kraków, fragment listu poleconego z Bydgoszczy 20.4.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 1524, koperta rozcięta, przycięta i podklejona do ekspozycji.

Fi.350
Mi.390VI
220 PLN
13810

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
13811

1945 wyzwolenie miast, parka pionowa z silnie przesuniętym nadrukiem w pionie z nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, piękna prezentacja błędu.

Fi.350
Mi.390VI
150 PLN
13812

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Petriuk.

Fi.350
Mi.390VI
35 PLN
13813

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym poz.18 "kropka nad G w Gr", gwarancja i opis.

Fi.350 B
Mi.390VI
40 PLN
13814

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 74 z błędem "uszkodzone z i brak haczyka w cyfrze 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.350 B3
Mi.390VI 
40 PLN