The new auction will start soon

Auction 102. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6699

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
25 PLN
6700

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
130 PLN
6701

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z lekko przesuniętym w górę drukiem barwy żółtej.

Fi.2015
Mi.2162
15 PLN
6702

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów.

Fi.2017MK
Mi.2164
10 PLN
6703

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów (podwójne zęby), dla porównania na dole normalny znaczek.

Fi.2020MK
Mi.2167
15 PLN
6704

1972 90. rocznica powstania partii "Proletariat", komplet znaczków w układzie: bez przywieszki, z przywieszkami z lewej i prawej, oraz przywieszka pomiędzy znaczkami i znaczka pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.2024
Mi.2171
30 PLN
6705

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi. Fi.1266
Mi.1414
30 PLN
6706

1972 światowa wystawa filatelistyczna, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA", gwarancja i opis Więcław.

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52 
30 PLN
6707

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków z pierwszego sektora formy drukowej, na poz.9 błąd "kropka pod U w PHILATELIQUE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.90 (45) B2
Mi.Bl.52
100 PLN
SOLD
6708

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.bl.90 B1
Mi.Bl.52
40 PLN
6709

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz sprzedażny bloków złożony w połowie.

Fi.bl.90 ark.
Mi.Bl.52
20 PLN
6710

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
10 PLN
6711

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
6712

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
120 PLN
6713

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
70 PLN
6714

1973 list lotniczy z Światowej wystawy Filatelistycznej w Poznaniu do Niemiec.

Fi.2089
Mi.2236
10 PLN
6715

1973 Arcydzieła sztuki polskiej, znaczki za 2,70 zł w parce poziomej, prawy z błędem na poz.2 "wcięcie wewnątrz litery O w POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2095 B1
Mi.2242
55 PLN
SOLD
6716

1973 arcydzieła sztuki polskiej, znaczek stemplowany i czysty, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków.

Fi.2096
Mi.2243
20 PLN
6717

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
6718

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.96.-).

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
100 PLN
6719

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.2256
70 PLN
6720

1973 badanie kosmosu, znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2109B1
Mi.2256
15 PLN
6721

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
100 PLN
6722

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na ilustrowanej kopercie skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
6723

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

Fi.bl.91ND
Mi.Bl.55SD
30 PLN
6724

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
6725

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 w Poznaniu, zestaw 8 całości okolicznościowych ostemplowanych z okazji wystawy, bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOPERNIK.


100 PLN
6726

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
6727

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115,20).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
80 PLN
6728

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 216 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
6729

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2149MK
Mi.2297
480 PLN
6730

1974 zestaw 3 artystycznie ilustrowanych kopert skasowanych stemplami okolicznościowymi o tematyce żeglarskiej; temat - ŻEGLARSTWO.

Fi.2171
Mi.2318 
30 PLN
6731

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, znaczek za 1 zł w narożnikowym czworobloku z błędem na poz.10 "żółta plama na płatku kwiatu"; gwarancja.

Fi.2184 B1
Mi.2331
40 PLN
SOLD
6732

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, czysty znaczek za 5 zł z błędem na poz.39 "prawe ramię litery Y zakończone szpiczasto"; gwarancja.

Fi.2189 B2
Mi.2336
60 PLN
6733

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
35 PLN
6734

1974 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


30 PLN
6735

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2246 + 4x2247) - zawierający znaczki z serii Telewizyjne filmy dziecięce; dobry stan zachowania.

Fi.6l (2246-47)
Mi.2393-94
80 PLN
6736

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
30 PLN
6737

1975 nowodruk w postaci bloczka z okazji 25-lecia Polskiego Związku Filatelistów.

Fi.2148-50ND
9 PLN
SOLD
6738

1975 list z Poznania do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2195, 2199
Mi.2342, 2346
10 PLN