Auction 102. Polish People's Republic 1952-1989

6979

1988 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z zdwojonym drukiem głowy, gwarancja.

Fi.2838MK
Mi.2986
120 PLN
6980

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016 ark.
Mi.3163
90 PLN
6981

Fi.3016a
Mi.3163
20 PLN
6982

Fi.3020B1
Mi.3167
20 PLN
6983

Fi.3037 B
Mi.3185
40 PLN
6984

1988 statki pożarnicze, cztery arkusze sprzedażne (niepełna seria).

Fi.3038-41 ark.
Mi.3186-9
50 PLN
6985

Fi.A3026-28
Mi.3174-6
55 PLN
6986

1988 Srebrny medal Orderu Olimpijskiego dla Jerzego Kukuczki, "nowodruk" - nadruk prywatny na znaczku pocztowym - opis wg. T.Wincewicza "Filatelistyka" nr.2/1992: "Na oryginalnych bloczkach pod rysunkiem medalu olimpijskiego dodrukowano datę tragicznej śmierci J.Kukuczki (24.10.1989), wokół portretu alpinisty, na ząbkowaniu, umieszczono czarną żałobną obwódkę, trzema falistymi liniami skreślono nominał, na lewy marginesie odbito numerator"; dla porównania zwykły blok; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.136 (92)
Mi.Bl.106
500 PLN
6987

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.136 (bl.93)
Mi.Bl.107
35 PLN
6988

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
50 PLN
6989

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
70 PLN
6990

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
50 PLN
6991

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok ostemplowany pierwszym dniu obiegu kasownikiem okolicznościowym "DWOREK JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO SULEJÓWEK 1988-11-11", pełna oryginalna guma; bloki kasowane są o wiele rzadsze od czystych; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107
200 PLN
6992

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107
70 PLN
6993

Fi.bl.137 FDC
Mi.Bl.107
100 PLN
6994

Fi.bl.137 FDC
Mi.Bl.107
100 PLN
6995

1988 seria znaczków podziemnej poczty Solidarności.

50 PLN
6996

20 PLN
6997

1988 SOLIDARNOŚĆ - "Solidarność" Powstanie Warszawskie - znaczek przedstawiający pomnik małego powstańca za 175 zł w bloku.

30 PLN
6998

1988 SOLIDARNOŚĆ - "Ordery i odznaczenia polskie" - arkusik 10 znaczków za 60 zł przedstawiających polskie odznaczenia przedwojenne.

60 PLN
6999

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
70 PLN
7000

1989 rocznik znaczków czystych (Fi.109,20).

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
65 PLN
7001

Fi.3046
Mi.3194
30 PLN
7002

Fi.3047
Mi.3195
60 PLN
7003

1989 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Philaexfrance '89" w Paryżu, arkusz znaczków z przywieszkami, na poz.34 (znaczek17) błąd "czerwona kropka obok P w Polska"; zwracają uwagę przesunięcia grzebienia perforacyjnego; czyste.

Fi.3056 B1
Mi.3204
120 PLN
7004

Fi.3063
Mi.3211
100 PLN
7005

Fi.3065B1
Mi.3213
25 PLN
7006

1989 45. rocznica bitwy pod Falaise, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - zdwojona postać, podwójny beret itp.

Fi.3065MK
Mi.3213
25 PLN
7007

Fi.3076
Mi.3224
20 PLN
7008

1989 poczet królów i książąt polskich, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3079-80 ark.
Mi.3227-8
120 PLN
7009

1989 poczet królów i książąt polskich, znaczek z uszkodzonym napisem "KOPECKI".

Fi.3080B1
Mi.3228
15 PLN
7010

Fi.3086 Mk
Mi.3234
40 PLN
7011

1989 wydanie przedrukowe, parka z nadrukiem podwójnym jednym tak zwanym "suchym), gwarancja i oznaczenie MK.

Fi.3086Np (MK)
Mi.3234DD
600 PLN
7012

1989 głowy wawelskie (IX) znaczki za 60 zł do automatów, drukowane w postaci taśmy bieżącej o długości 1000 i szerokości 10 znaczków plus marginesy, następnie taśmę perforowano (znaczki w rolce połączone były krótszymi bokami), nadrywano wzdłuż linii perforacji i zwijano w zestawy 10 rolek 1000-znaczkowych, dla ułatwienia kontroli ilości sprzedanych znaczków co 5 posiadał na odwrocie numer; wskutek mechanicznego rozdzielania ząbkowanie pionowe ulegało często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu - tu oferowana parka pozioma z nierozerwanej wstęgi z numerami na odwrocie!!!, wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; czyste.

Fi.3088
Mi.3236
200 PLN
7013

1989 kwiaty w malarstwie polskim, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3089-96 ark.
Mi.3237-44
100 PLN
7014

1989 Rośliny lecznicze (III), znaczki za 1000 zł w czworobloku, lewy dolny z błędem "wgłębienie w literze S w POLSKA" na poz.29; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.3098 B3
Mi.3245
36 PLN
7015

1989 rośliny lecznicze, druk na sklejonej wstędze papieru - unikalny sześcioblok znaczka za 1000 zł. - nakład z II.1994, z dwoma egzemplarzami z częściowym brakiem rysunku (Fi.-.-), brakujący element z drugiej części wstęgi dołączony do lotu, gwarancja.

Fi.3098 MK3
Mi.3246
4 000 PLN
7016

Fi.3098FP
Mi.3246PFä
80 PLN
7017

Fi.3098MK
Mi.3246
250 PLN
7018

1989 rośliny lecznicze, makulaturowa parka znaczków z niedodrukiem prawie całego obrazka, ciekawa pozycja do specjalizacji, gwarancja Walisch.

Fi.3098MK
Mi.3246
650 PLN