The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 102. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6899

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 9 grudnia z Toledo do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 679", na odwrocie datownik odbiorczy z 27.1 i pieczątka ramkowa z napisem "Folia".


60 PLN
SOLD
6900

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 25 maja z Frankfurtu nad Menem do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 726".


50 PLN
SOLD
6901

1983 list opłacony znaczkiem wydania dywersyjno - propagandowego wykonanego przez Solidarność nauczycieli z Łodzi, list prawidłowo opłacony wysłany z Łodzi 16.2.83 do Pabianic, bardzo rzadkie, fotoatest Walocha.

Fi.2466 dyw.
2 000 PLN
SOLD
6902

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.56,60).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
6903

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
6904

1983 wybitni Polacy, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2708-13 ark.
Mi.2856-61
80 PLN
SOLD
6905

1983 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, znaczki za 6 zł w parce poziomej, prawy z błędem na poz.47 "plamka za jeźdźcem"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2715 B1
Mi.2863
36 PLN
SOLD
6906

1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, niespasowanie barw - znaczek z silnym przesunięciem pionowym barwy brązowej (kontury rysunku i detali, napisy i nominał, łodzie i most) i pustopolem na górze, dla porównania znaczek wydrukowany normalnie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2728 MK
Mi.2876
400 PLN
SOLD
6907

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z przesuniętym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2740MK3
Mi.2888
250 PLN
6908

1983 kobiece stroje ludowe, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2743-8 ark.
Mi.2891-6
150 PLN
6909

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z niespasowanym drukiem barw, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2743MK3
Mi.2888
225 PLN
6910

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
6911

1983 SOLIDARNOŚĆ - Fundusz Oporu "Solidarność" - "Madonny polskie" - arkusik 6 znaczków za 65 zł.


60 PLN
6912

1984 Inauguracja XVIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, koperta z kasownikiem okolicznościowym (Witold Małcużyński).

Fi.2566
Mi.2714 
10 PLN
6913

1984 rocznik znaczków czystych (Fi.53,20).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
30 PLN
6914

1984 rocznik kopert FDC (bez bl.125; Fi.63,10).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
60 PLN
6915

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek w dwóch odmianach barw niebieskich.

Fi.2764
Mi.2912
10 PLN
SOLD
6916

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów przez co środek znaczka ma nieostry obraz.

Fi.2764
Mi.2912
30 PLN
6917

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, znaczek z przesuniętym drukiem kilku kolorów - wielokrotne postacie zawodników, gwarancja Jungjohann.

Fi.2765MK2
Mi.2913
450 PLN
6918

1984 "BILATERALNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA PRL - RFN", znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 14.11 w Poznaniu; koperta maksimum.

Fi.2772
Mi.2920 
20 PLN
6919

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
6920

1984 architektura sakralna, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2806-11 ark.
Mi.2954-59
200 PLN
6921

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 385 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
240 PLN
6922

1985 rocznik kopert FDC (bez bl.: 126II(82II), 127II(83II); Fi.68,20).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
70 PLN
6923

1985 rocznik znaczków czystych (Fi.68,80).

Fi.2812-bl.126II (83II)
Mi.2960-Bl.97II
40 PLN
6924

1985 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z lekko zdwojonym drukiem i przesuniętą perforacją.

Fi.2812MK
Mi.2960
20 PLN
SOLD
6925

1985 Rozwój pojazdów pożarniczych, 4 zł połowa arkusza sprzedażnego, z błędami na: poz.5 "kolec na prawym przednim kole", poz.7 "uszkodzona szprycha dużego koła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2813 B1, B2
Mi.2961
80 PLN
6926

1985 rozwój pojazdów pożarniczych, znaczek z błędem "kolec na prawym przednim kole".

Fi.2813B1
Mi.2961
40 PLN
SOLD
6927

1985 Panorama Racławicka, arkusz czysty, błędy na: poz.1 "litera O w POLSKA wyszczerbiona wewnątrz z lewej strony, "poz.26 "uszkodzone drugie a w Racławicka i przerwana ramka pod 27", poz.31 "skrócony lewy górny szeryf K w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2819 B1, B2
Mi.2967
70 PLN
6928

1985 polskie ludowe instrumenty muzyczne, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2831-6 ark.
Mi.2979-84
150 PLN
SOLD
6929

1985 40. rocznica powstania ONZ, arkusz czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2856
Mi.3004
50 PLN
6930

1985 100. rocznica urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2859-63 ark.
Mi.3007-11
100 PLN
6931

1985 wydawnictwo podziemnej Solidarności.


30 PLN
6932

1985 seria poczty podziemnej Solidarności regionu Śląsko - Dąbrowskiego upamiętniające ofiary "procesu szesnastu"w Moskwie na Łubiance.


65 PLN
6933

1986 rocznik kopert FDC (bez bl.: 128-9(84-5), 130(86), 131(87); Fi.66.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
6934

1986 rocznik znaczków czystych (Fi.78,40).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
45 PLN
6935

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste (Fi.48.-).

Fi.2881-84
Mi.3029-32
30 PLN
6936

1986 legendy polskie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2904-9 ark.
Mi.3052-7
150 PLN
6937

1986 poczet królów polskich, marginesowy znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją wchodzącą na rysunek znaczka.

Fi.2918MK
Mi.3066
65 PLN
6938

1986 100-lecie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2921-6 ark.
Mi.3069-74
100 PLN