The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 102. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3707

1943 widoki zabytkowych budowli, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie.

Fi.113-6
60 PLN
3708

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
3709

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria z gapami skasowana na wycinkach 21.VII.44 w Radzyniu Podlaskim.

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
3710

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
3711

1943 kartka z Będkowa do Skierniewic.

Fi.Cp9b
10 PLN
3712

1943 przesyłka zagraniczna do Szwajcarii, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.3 jako polecona z Krakowa do Zurychu, przeadresowana; stemple odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, nietypowy czterocyfrowy stempelek cenzora szwajcarskiego 5508! dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu).

Fi.Cp9b, 85
Mi.P12/02
400 PLN
3713

1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36 ark.
2 700 PLN
3714

1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.U27MK
90 PLN
3715

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 42 gr narożnikowy znaczek z sektora i walca I/4, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U31
50 PLN
3716

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 100 gr z przesuniętym na prawo nominałem, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.U36
300 PLN
3717

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, list urzędowy wraz z dołączonym kompletnym dowodem doręczenia ofrankowany znaczkami różnych wydań, wysłany 19.7 z sądu w Tarnowie; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy (Mi.60 euro).

Fi.U36, U17
100 PLN
3718

1943 zwolniony od opłaty pocztowej polecony list urzędowy przesłany 27.10 miejscowo w Krakowie, datownik nadawczy urzędu Kraków 1 z wyróżnikiem "g"; stempelek nadawcy z godłem "Kommando des Kulturgutbereichs Krakau"; datownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


120 PLN
3719

1943 "Zurück! Der Inhalt der Sendung wurde entnommen. Die Nachgebühren hat der Absender zu fragen, da der Vermerk "Frei durch Ablösung" im Postdienst des Generalgouvernements nicht zulässig ist. .....Zloty Nachgebühr aus der Postkasse Krakau 20 zurückerhalten." "Zwrot! Zawartość przesyłki podjęto. Uprasza się nadawcę o zwrot wyłożonej kwoty dopłaty. Oznaczenie "Frei durch Ablösung" w obrocie pocztowym Generalnego Gubernatorstwa nie jest dozwolone. Wyłożoną kwotę 0,24 zł dopłaty należy zwrócić do Kasy Pocztowej urzędu Kraków 20.".
Niezwykle rzadki stempel urzędu generalnego gubernatora na odwrocie listu urzędowego wysłanego 15.12 z Gdańska do Krakowa, zawartość przesyłki po dotarciu do Krakowa wyjęto, jednocześnie na kopercie dwoma różnymi stempelkami "Nachgebühr" oznaczono dopłatę w pojedynczej wysokości 24 gr, pustą kopertę po opatrzeniu jej stempelkiem "Zurück" 21/12 odesłano do nadawcy celem pobrania dopłaty; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania.


2 400 PLN
3720

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
3721

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


50 PLN
3722

1943 zestaw 17 talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty.


500 PLN
3723

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane.


40 PLN
3724

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane.


40 PLN
3725

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.


200 PLN
3726

1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie.


2 000 PLN
3727

1943 zestaw 4 talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty.


100 PLN
3728

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 17.3 w Krakowie (Fi.600.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.2
600 PLN
3729

1944 list polecony z Warszawy do Krakowa, list nadany ostemplowany kasownikiem pocztowym urzędu pocztowego przy placu im. Adolfa Hitlera, dzisiejszy plac im. marszałka Józefa Piłsudskiego nosił taka nazwę w czasie całej niemieckiej okupacji, erka z pełna nazwą urzędu, list mocno przefrankowany, na odwrocie stempel odbiorczy z Krakowa, wątpliwy obieg pocztowy ale rzadki walor, fotoatest Schweitzer.

Fi.51, 70
1 000 PLN
3730

1944 list z Lublina 13.4.44 do Oszczowa w gminie Dołchobyczów gdzie w tym okresie doszło do mordu na polskiej ludności przez ukraińskich nacjonalistów, stempelek z informacją o czasowym braku możliwości doręczenia przesyłki " Sendung z. Zt. unzustellbar / Neue Anschrift abwarten / Zurück an Absender".

Fi.72
500 PLN
3731

1944 grudzień kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Brwinowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego.

Fi.75
130 PLN
3732

1944 kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Piotrkowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) zamieszkałej czasowo u Adolfa Szyszko Bohusza -głównego konserwatora Wawelu. Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego.

Fi.75
150 PLN
3733

1944 kartka z zakopanego do Buska-Zdroju, kasownik okolicznościowy z Zakopanego, widokówka Tatry, gwarancja Berbeka.

Fi.75
300 PLN
3734

1944 kartka polecona z Krosna do Krakowa.

Fi.75, 78, Cp8
50 PLN
3735

1944 list z Krakowa do protektoratu Czech, wirnik propagandowy.

Fi.78
25 PLN
3736

1944 list polecony z Tarnowa do Pragi, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.78, 84
10 PLN
3737

1944 kartka ekspresowa z Warszawy do Sztokholmie z prośbą pomoc w postaci o paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stemple cenzury i ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu, gwarancja Pelczar.

Fi.86, Cp8
200 PLN
3738

1944 seria z okazji urodzin A.Hitlera stemplowana kasownikiem okolicznościowy z pierwszego dnia obiegu.

Fi.117-9
10 PLN
3739

1944 55. urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
3740

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-4
40 PLN
3741

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach.

Fi.120-4
20 PLN
3742

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

Fi.120-4 ark.
270 PLN
3743

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
3744

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN VI.1944 (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
120 PLN
3745

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 50+50 gr, rzadka odmiana z gumą żeberkowaną pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.123y
60 PLN
3746

1944 wydanie na Fundusz Generalnego Gubernatorstwa, makulaturowy znaczek cięty, gwarancja.

Fi.123nz
350 PLN