Auction 102. General Government

3547

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, rzadka odmiana z napisem POSTKARTE długości 40 mm, odległość między T i E w POSTKARTE 1,25 mm; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 20.12 z Grodziska do Otwocka; doskonały stan zachowania (Fi.300.-).

Fi.Cp5II
Mi.P6I
150 PLN
3548

Fi.Cp5II
320 PLN
3549

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.12 z Opatowa do Radomia; bardzo dobry stan zachowania (Fi.180.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F
120 PLN
3550

1940 kartka z obiegu pocztowego z Bochni do Przemyśla.

Fi.Cp6A
120 PLN
3551

Fi.Cp6A
120 PLN
3552

Fi.Cp6A
100 PLN
3553

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim polskim przedwojennym datownikiem! bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A
60 PLN
3554

1940 całostka z sygnaturą II.41.

Fi.Cp7II
30 PLN
3555

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I.

Fi.Cp8I
20 PLN
3556

1940 formularz kartkowy na całostce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku.

Fi.Fcp2I
90 PLN
3557

Fi.Fcp2II
1 400 PLN
3558

Fi.FCp3
40 PLN
3559

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rücksicht auf die kriegsbedingten Verhältnisse er-", wysłana 18.8.43 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieskie stemple urzędowe; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.FCp4
350 PLN
3560

Fi.U1
40 PLN
3561

Fi.U1-15
40 PLN
3562

Fi.U1-15
200 PLN
3563

Fi.U14 ark.
200 PLN
3564

Fi.U14 ark.
200 PLN
3565

Fi.U14 ark.
240 PLN
3566

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego z podwójnym ząbkowaniem grzebieniowym na prawym marginesie, powstało w ten sposób dziesięć przywieszek, widoczna podwójna perforacja pozioma od podwójnej perforacji, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie.

Fi.U14 ark. (Pw)
2 000 PLN
3567

Fi.U15 ark.
200 PLN
3568

Fi.U15 ark.
200 PLN
3569

Fi.U15 ark. (Pw)
2 000 PLN
3570

Fi.U16-24
40 PLN
3571

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "ARBEITSAMT WARSCHAU" wysłany 11.2.43 z Warszawy do Krakowa; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.U21
Mi.D21
45 PLN
3572

1940 (?) widokówka wysłana 28 z Żychlina do Warszawy, najpewniej była opłacona znaczkiem Rzeszy, który po drodze odpadł, Poczta oznaczyła dopłatę bardzo ładnie odciśniętym stempelkiem "Nachgebühren dopłata 2" z dopisaną niebieską kredką liczbą "18"; dobry stan zachowania.

180 PLN
3573

70 PLN
3574

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, dwa znaczki na karcie (na odwrocie adres) ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; zwraca uwagę znaczek za 60 gr z silnie przesuniętą perforacją pionową.

Fi.10; 48, 49
60 PLN
3575

Fi.12; 40
25 PLN
3576

Fi.14-18
120 PLN
3577

1941 znaczek na całostce ostemplowany w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci; temat - MUZYKA.

Fi.19
60 PLN
3578

1941 kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A.Hitlera z Krakowa.

Fi.33
10 PLN
3579

1941 miejscowy list firmowy z Krakowa.

Fi.41
50 PLN
3580

1941 miejscowy list firmowy z Krakowa, wirnik okolicznościowy.

Fi.45
40 PLN
3581

1941 list polecony nadany w agencji pocztowej w Rzezawie przez Bochnię do Krakowa, stempel agencji pocztowej, na odwrocie nalepka propagandowa "Antychryst BOLSZEWIK".

Fi.45, 49
180 PLN
3582

1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Łukowa.

Fi.46, 49
80 PLN
3583

1941 przekaz paczkowy z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stempel punktu dezynfekcji w Krakowie "Desinfektionsanstalt Krakau Wąska 7".

Fi.48, 51
260 PLN
3584

1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Lublina.

Fi.48, 51, 63
80 PLN
3585

1941 list polecony w kopercie firmowej wysłany 30.1 z urzędu Nowy Sącz 1 do Krakowa; datownik odbiorczy na odwrocie; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.49, 78
40 PLN
3586

1941 widoki zabytkowych budowli (II) - Barbakan w Krakowie, unikalna marginesowa próba znaczka za 2 zł. w kolorze czarnosepia na białym papierze, fotoatest.

Fi.63 P5
2 800 PLN