Auction 102. General Government

3467

1939 pierwszy stempel okolicznościowy przygotowany z okazji utworzenia GG.

40 PLN
3468

150 PLN
3469

Fi.1, 6
250 PLN
3470

1939 I wydanie przedrukowe, 6 gr + 24 gr - frankatura dwukolorowa, karta pocztowa opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-31.03.1940), wysłana 20.III.1940 z Warszawy do Skierniewic; znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem.

Fi.1, 6
72 PLN
3471

Fi.1-125, D1-4, U1-36
600 PLN
3472

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 100 PLN
3473

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 11.VIII.1940 z Warszawy do Łodzi.

20 PLN
3474

80 PLN
3475

1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-31.03.1940), wysłany z Krakowa do miejscowości Luborzyca za pośrednictwem Niemieckiej Poczty Służbowej Wschód, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym z godłem Rzeszy "Deutsche Dienstpost Osten Krakau 4"; na froncie dodatkowe stempelki "BANK DEWIZOWY" i "Bankowy"; koperta firmowa PAŃSTWOWY BANK ROLNY ODDZIAŁ w KRAKOWIE; bardzo dobry stan zachowania.

180 PLN
3476

Fi.Cp1I
80 PLN
3477

Fi.Cp1I, 1, 3
120 PLN
3478

Fi.Cp2I
50 PLN
3479

1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem.

Fi.Cp2I
50 PLN
3480

Fi. Fi.Cp2I
70 PLN
3481

320 PLN
3482

200 PLN
3483

1940 kartka z Warszawy do Krakowa.

Fi.1, 3
25 PLN
3484

1940 kartka z Zamościa do Skierniewic.

Fi.1, 3, Cp1
60 PLN
3485

1940 kartka z warszawy 28.4.40 na Litwę, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

Fi.1, 6
100 PLN
3486

Fi.1, Cp1
50 PLN
3487

1940 list stemplowany kasownikiem poczty urzędowej z Niska.

60 PLN
3488

1940 przekaz paczkowy z Krasnystaw do Warszawy.

Fi.5, 12
160 PLN
3489

1940 list na kopercie firmowej z Warszawy do Leszna.

60 PLN
3490

1940 kartka z Krakowa do polskiego żołnierza internowanego na Węgrzech.

120 PLN
3491

Fi.14-39
250 PLN
3492

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) czysta (Fi.513.- zł); bardzo dobry stan zachowania (znaczek za 30/30 gr ciekawie utleniony).

Fi.14-39
500 PLN
3493

Fi.14I
240 PLN
3494

Fi.17 B1
150 PLN
3495

1940 list polecony z Warszawy do Wiednia, na odwrocie stempel tranzytowy.

Fi.21, 23, 35
60 PLN
3496

Fi.21, 35
240 PLN
3497

Fi.24II; 3
40 PLN
3498

Fi.30; 2
40 PLN
3499

1940 II wydanie przedrukowe, pasek trzech znaczków za 12/15 gr. typu I, środkowy z niekatalogowanym błędem "uszkodzona podstawa cyfry 2" (inny błąd na tym znaczku Fi.250.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.33I B
200 PLN
3500

1940 kartka z Żabna do Krosna.

Fi.33II
45 PLN
3501

Fi.34 B6
150 PLN
3502

Fi.35-39; 9d
108 PLN
3503

1940 kartka z pośrednictwa pocztowego w Brzostku przez Jasło do Rudnik.

Fi.40
35 PLN
3504

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura wielokrotna, widokówka datowana 21 XII i wysłana z miejscowości Czarnocin do Kruszowa, czarny ramkowy stempelek agencji "PAg Czarnocin über Petrikau" z datą "22. DEZ. 1941" dostawioną osobnym stempelkiem, znaczki unieważniono 23.12 w Piotrkowie dwuobrączkowym datownikiem PETRIKAU DISTR. RADOM z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania.

Fi.40
80 PLN
3505

Fi.40-51
50 PLN
3506

Fi.48
80 PLN