Auction 102. General Government

3507

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 20.8.1942 ze Lwowa do Krakowa, erka typu ogólnego z dostawioną stempelkiem nazwą urzędu pocztowego; na odwrocie datowniki odbiorcze urzędów: Kraków 20 (KRAKAU 20 z wyróżnikiem "a") i Kraków 1 (KRAKAU 1 z wyróżnikiem "c"); ślady archiwizacji.

Fi.49, 78
40 PLN
3508

1940 seria wydania z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż.

Fi.52-5
40 PLN
3509

Fi.52-55
60 PLN
3510

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-).

Fi.52-55
60 PLN
3511

1940-1 ręcznie malowana strona albumowa z kolekcji pochodzącej z Barcelony ze znaczkami czystymi na podlepkach w bardzo dobrym stanie, dodatkowo ilustrowana ręcznie strona tytułową zawierającą rys historyczny (opisujący po hiszpańsku) okupację Polski przez Niemcy i ZSRR.

Fi.52-65
300 PLN
3512

Fi.52; 4a-d
120 PLN
3513

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.56-58
40 PLN
3514

Fi.56-58
30 PLN
3515

Fi.56-58; 6a
50 PLN
3516

Fi.59-62
60 PLN
3517

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta.

Fi.59-62
50 PLN
3518

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria.

Fi.59-62
40 PLN
3519

Fi.Ck1
20 PLN
3520

Fi.Ck1
40 PLN
3521

Fi.Co3I
1 000 PLN
3522

1940 kartka z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp1I
40 PLN
3523

1940 kartka z Jędrzejowa do Skierniewic.

Fi.Cp2
50 PLN
3524

1940 kartka z Warszawy do Milanówka.

Fi.Cp2II
80 PLN
3525

1940 kartka Dąbrowy Tarnowskiej do Przemyśla.

Fi.Cp2II
80 PLN
3526

Fi.Cp3
20 PLN
3527

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1500.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 5.X z Warszawy do Kutna, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym; pełna treść na odwrocie; walor bardzo rzadko spotykany, zwłaszcza z oryginalnego obiegu pocztowego; stan zachowania typowy dla całości z prawdziwego obiegu; gwarancja.

Fi.Cp3II1
1 200 PLN
3528

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", przesłana miejscowo 3.X w Warszawie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp3III2
30 PLN
3529

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 12.9 z Parczewa do Warszawy; dobry stan zachowania (karta z lewej strony nieco ściemniała).

Fi.Cp3III2
30 PLN
3530

1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
30 PLN
3531

Fi.Cp3II
40 PLN
3532

Fi.Cp3II
40 PLN
3533

Fi.Cp3II
40 PLN
3534

Fi.Cp3II
40 PLN
3535

Fi.Cp3II
40 PLN
3536

Fi.Cp3II
40 PLN
3537

Fi.Cp3II
40 PLN
3538

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 4.V z Sokołowa Podlaskiego do Lublina.

Fi.Cp4II1
50 PLN
3539

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 8.5 z Krasnegostawu do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
50 PLN
3540

Fi.Cp4I1
40 PLN
3541

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
80 PLN
3542

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
3543

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 26.10 z Piotrkowa do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem PETRIKAU; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
60 PLN
3544

1940 całostka z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Krakowa do Trzyńca.

Fi.Cp5I
50 PLN
3545

Fi.Cp5I
70 PLN
3546

1940 całostka z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp5I
50 PLN