The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 102. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3627

1941 formularz kartkowy na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
220 PLN
SOLD
3628

1941 formularz poczty niemieckiej w Krakowie z pocztowego obiegu z rzadkim nadrukiem na całostce polskiej dla urzędu pocztowego w Gdańsku.

Fi.Fp2II
1 600 PLN
3629

1941 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Der Landstrassenbevollmächtigte beim Militärbefehlshaber im Generalgouvernement Krakau" przesłany 10.12 miejscowo w Krakowie, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.U21
50 PLN
3630

1941 OPŁACONY ZNACZKAMI RZESZY list wysłany 20.4 z Piotrkowa Trybunalskiego do Radomia, z tego okresu przesyłek ofrankowanych znaczkami Rzeszy się już praktycznie nie spotyka; do opłaty listu użyto znaczków z Hindenburgiem 3x6 pf + 12 pf, opłata za list 20-250 g wynosiła 48 gr czyli 24 pf; prawdopodobnie omyłkowo nalepiono o jeden znaczek za 6 pf za dużo - powinno być 4x6 pf lub 2x6 pf + 12 pf , dodatkowo ciekawa koperta firmowa.


Mi.516, 519 
300 PLN
3631

1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury.

Fi.49, Cp7
15 PLN
3632

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, zagraniczna karta pocztowa do Warszawy wysłana 30.IV z St-Blaise w Szwajcarii, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


80 PLN
3633

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list z USA wysłany 24.IX z Chicago do Krakowa, liczne oznaczenia cenzury, m.in.stemple i zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


150 PLN
3634

1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki).


120 PLN
3635

1941 przekaz paczkowy (książki) z Watykanu do Kielc, stemple tranzytowe z Rzymu i Innsbrucku.


500 PLN
3636

1942 (?) "AUSLIEFERUNGSSTELLE des Verordnungsblattes für das Generalgouvernement" - 6 gr frankatura mechaniczna odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie (Fi.650.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.17a
500 PLN
3637

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
40 PLN
3638

1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy.

Fi.45
30 PLN
3639

1942 list polecony z Warszawy do Siedlec z rzadką "R" Warschau SW 30, na odwrocie stempel odbiorczy Siedlce.

Fi. 49, 50
70 PLN
3640

1942 list express-polecony z Warszawy do Berlina na adres słynnego hotelu Exselsior do Franza Prochaska, na odwrocie uzupełnienie frankatury znaczkami Fi78.

Fi. 49, 50, 78
40 PLN
3641

1942 przekaz paczkowy z Warszawy do Lublina.

Fi.50, 79
60 PLN
3642

1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gózd, znaczek skasowany ładnie odbitym wirnikiem propagandowym, czerwoną kredką dopisano "Post łączna k.Suched(niowa)", datownik odbiorczy GOZD z 6 VIII; dobry stan zachowania.

Fi.67; V
60 PLN
3643

1942 list firmowy z Krakowa z kasownikiem okolicznościowym 3-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.73
30 PLN
3644

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Zdziarzec do Krakowa, ramkowy stempel agencji pocztowej "Zdziarzec / über Debica / Distr. Krakau", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy.

Fi.75
35 PLN
3645

1942 kartka z Sieprawia do Kielc, stempel pośrednictwa pocztowego w Sieprawiu przez Kraków, rzadki wirnik okolicznościowy z Krakowa z okazji drugiej rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75, VI
250 PLN
3646

1942 2. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta ilustrowana skasowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie.

Fi.75; 22
120 PLN
3647

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
3648

1942 kartka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym 2. rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.76
40 PLN
3649

1942 V (Viktoria) i "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
200 PLN
3650

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
3651

1942 kasownik okolicznościowy z Lublina z okazji 600-lecia miasta.

Fi.85
10 PLN
3652

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania.

Fi.86a-88a ark.
680 PLN
3653

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.86nz ark.
680 PLN
3654

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.88nz ark.
680 PLN
3655

1942 urodziny Adolfa Hitlera, seria okolicznościowa stemplowana kasownikiem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.89-91
30 PLN
3656

1942 53. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91
500 PLN
3657

1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu, odciśnięty numer kolejny "0003"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
50 PLN
3658

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
3659

1942 list z warszawy do Lisowa (Warthenland), koperta z wydrukowanym znakiem opłaty unieważniona wirnikiem warszawskim z wyróżnikiem bb.

Fi.Ck2y
40 PLN
3660

1942 kartka z Grodziska do Karolówki, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
50 PLN
3661

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9I
Mi.P12/01 
15 PLN
3662

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym "3 Rocznica utworzenia GG" i wysłana do Starachowic, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02; 25
30 PLN
3663

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
30 PLN
3664

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
10 PLN
3665

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą II.42, zgięcia na narożniku.

Fi.Cp9b
10 PLN
3666

1942 całostka z sygnaturą III.42 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp9b
10 PLN