37961 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ze względu na mały nakład i występowanie tego podstawowego błędu pierwszej formy tylko na jednej pozycji w arkuszu ilość znaczków z tym błędem wynosiła tylko 22! sztuki, dodatkowo znaczek z rzadko spotykanym na tym nominale nadrukiem, bardzo ładny stan zachowania, ślad po podlepce praktycznie nie widoczny gołym okiem w świetle dziennym, bardzo rzadki i poszukiwany walor, gwarancje; Gryżewski, Jungjohann, Mikstein. | Fi.33 B2 Mi.32 |
| 10 000 PLN | |
37962 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Kronenberg, Mikstein. | Fi.34 Mi.33 |
| 180 PLN | |
37963 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.34 Mi.33 |
| 120 PLN SOLD | |
37964 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.34 Mi.33 |
| 200 PLN | |
37965 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.34 Mi.33 |
| 200 PLN | |
37966 |
| 700 PLN | |
37967 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A" - rzadki błąd wy-stepujący w "nakładzie" około 150 sztuk , guma lekko spękana, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.34B3 Mi.33 |
| 1 400 PLN SOLD | |
37968 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz. 68, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 110 PLN | |
37969 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 69, gwarancja i oznaczenie. | Fi.35 Mi.34 |
| 80 PLN | |
37970 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 68, gwarancja i oznaczenie. | Fi.35 Mi.34 |
| 80 PLN | |
37971 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 23, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 500 PLN | |
37972 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 58, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 100 PLN | |
37973 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem na poz. 5 "cienkie Z", lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Gryżewski. | Fi.35 B1 Mi.34 |
| 300 PLN | |
37974 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.35B2 Mi.34 |
| 700 PLN | |
37975 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.36 Mi.35 |
| 600 PLN | |
37976 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 8, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.36 Mi.35 |
| 350 PLN | |
37977 |
| 800 PLN | |
37978 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.36B1 Mi.35 |
| 700 PLN | |
37979 |
| 1 500 PLN | |
37980 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 5, gwarancja Koopman, fotoatest Jungjohann. | Fi.37II Mi.36 |
| 3 300 PLN SOLD | |
37981 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za z nadrukiem formą IIB z błędem na poz. 72 "uszkodzone litery A A" (Fi. 8.000,-), czytelnie skasowany datownikiem KRAKÓW 10 na wycinku, gwarancja Koopman, z opisem pozycji Schmutz. | Fi.37II B14 Mi.36 |
| 8 000 PLN | |
37982 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. kasowany na wycinku, gwarancja Mistein. | Fi.38 Mi.48 |
| 50 PLN | |
37983 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja. | Fi.38 Mi.48 |
| 20 PLN | |
37984 |
| 25 PLN | |
37985 |
| 25 PLN | |
37986 |
1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 20 PLN | |
37987 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 25 PLN SOLD | |
37988 |
1919 wydanie krakowskie - BIELITZ 2 / OSSTERR. SCHLES., znaczek za 25/80 hal. skasowany poaustriackim kasownikiem na wycinku, gwarancja Mistein. | Fi.38 Mi.48 |
| 108 PLN SOLD | |
37989 |
1919 wydanie krakowskie - TARNÓW, znaczek za 25/80 hal. czytelnie skasowany w Tarnowie, gwarancja. | Fi.38 Mi.48 |
| 50 PLN | |
37990 |
1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal. z powtarzalnym błędem "uszkodzona litera P w POLSKA", po lewej ślady krawędzi formy przedrukowej, gwarancja. | Fi.38 B Mi.48 |
| 200 PLN | |
37991 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym na wycinku koperty z Cieszyna, gwarancja Mikstein, Mikulski. | Fi.38 No Mi.48 |
| 900 PLN | |
37992 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym i dodatkowo z wyraźnie widocznym po prawej stronie brzegiem formy przedrukowej, prawie niewidoczny ślad po podlepcegwarancja dwukrotnie Mikstein, Gryżewski | Fi.38 No Mi.48 |
| 1 700 PLN SOLD | |
37993 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym na kopercie listu wysłanego 25.1 z Cieszyna do Trzyńca; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na prawidłowo opłaconych przesyłkach, a zwłaszcza listach, są niezwykle rzadko spotykane (zwyły znaczek za 25/80 hal. użyty w Cieszynie Fi. 3.000,-); dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja Falkowski. | Fi.38 No Mi.48 |
| 4 500 PLN | |
37994 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30h. w ciemnym odcieniu z nadrukiem formy IIB z zaawansowaną usterką na poz. 24 "pęknięte poprzeczka litery T i litera K", gwarancja Koopman, z opisem pozycji Schmutz. | Fi.39 Mi.37 |
| 2 100 PLN | |
37995 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 84, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ryblewski i z oznaczenie Mikstein. | Fi.39a Mi.37 |
| 7 000 PLN SOLD | |
37996 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, ślady po przywarciu na gumie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.40 Mi.38 |
| 90 PLN | |
37997 |
| 140 PLN | |
37998 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 39, gwarancja Mikulski. | Fi.40 Mi.38 |
| 120 PLN | |
37999 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z błędem na poz.34 "cienkie Z", piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem pozycji. | Fi.40 B1 Mi.38 |
| 800 PLN | |
38000 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", ślady po trzech podlepkach, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.40B3 Mi.38 |
| 600 PLN | |