Auction 101. Overprint editions 1918-1919

37961

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ze względu na mały nakład i występowanie tego podstawowego błędu pierwszej formy tylko na jednej pozycji w arkuszu ilość znaczków z tym błędem wynosiła tylko 22! sztuki, dodatkowo znaczek z rzadko spotykanym na tym nominale nadrukiem, bardzo ładny stan zachowania, ślad po podlepce praktycznie nie widoczny gołym okiem w świetle dziennym, bardzo rzadki i poszukiwany walor, gwarancje; Gryżewski, Jungjohann, Mikstein.

Fi.33 B2
Mi.32
10 000 PLN
37962

Fi.34
Mi.33
180 PLN
37963

Fi.34
Mi.33
120 PLN
37964

Fi.34
Mi.33
200 PLN
37965

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.34
Mi.33
200 PLN
37966

Fi.34 B3
Mi.33
700 PLN
37967

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A" - rzadki błąd wy-stepujący w "nakładzie" około 150 sztuk , guma lekko spękana, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34B3
Mi.33
1 400 PLN
37968

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz. 68, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35
Mi.34
110 PLN
37969

Fi.35
Mi.34
80 PLN
37970

Fi.35
Mi.34
80 PLN
37971

Fi.35
Mi.34
500 PLN
37972

Fi.35
Mi.34
100 PLN
37973

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem na poz. 5 "cienkie Z", lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Gryżewski.

Fi.35 B1
Mi.34
300 PLN
37974

Fi.35B2
Mi.34
700 PLN
37975

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.36
Mi.35
600 PLN
37976

Fi.36
Mi.35
350 PLN
37977

Fi.36
Mi.35
800 PLN
37978

Fi.36B1
Mi.35
700 PLN
37979

Fi.36B2
Mi.35
1 500 PLN
37980

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 5, gwarancja Koopman, fotoatest Jungjohann.

Fi.37II
Mi.36
3 300 PLN
37981

1919 wydanie krakowskie, znaczek za z nadrukiem formą IIB z błędem na poz. 72 "uszkodzone litery A A" (Fi. 8.000,-), czytelnie skasowany datownikiem KRAKÓW 10 na wycinku, gwarancja Koopman, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.37II B14
Mi.36
8 000 PLN
37982

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. kasowany na wycinku, gwarancja Mistein.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
37983

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
37984

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
37985

Fi.38
Mi.48
25 PLN
37986

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
37987

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
37988

1919 wydanie krakowskie - BIELITZ 2 / OSSTERR. SCHLES., znaczek za 25/80 hal. skasowany poaustriackim kasownikiem na wycinku, gwarancja Mistein.

Fi.38
Mi.48
108 PLN
37989

Fi.38
Mi.48
50 PLN
37990

Fi.38 B
Mi.48
200 PLN
37991

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym na wycinku koperty z Cieszyna, gwarancja Mikstein, Mikulski.

Fi.38 No
Mi.48
900 PLN
37992

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym i dodatkowo z wyraźnie widocznym po prawej stronie brzegiem formy przedrukowej, prawie niewidoczny ślad po podlepcegwarancja dwukrotnie Mikstein, Gryżewski

Fi.38 No
Mi.48
1 700 PLN
37993

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym na kopercie listu wysłanego 25.1 z Cieszyna do Trzyńca; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na prawidłowo opłaconych przesyłkach, a zwłaszcza listach, są niezwykle rzadko spotykane (zwyły znaczek za 25/80 hal. użyty w Cieszynie Fi. 3.000,-); dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja Falkowski.

Fi.38 No
Mi.48
4 500 PLN
37994

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30h. w ciemnym odcieniu z nadrukiem formy IIB z zaawansowaną usterką na poz. 24 "pęknięte poprzeczka litery T i litera K", gwarancja Koopman, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.39
Mi.37
2 100 PLN
37995

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 84, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ryblewski i z oznaczenie Mikstein.

Fi.39a
Mi.37
7 000 PLN
37996

Fi.40
Mi.38
90 PLN
37997

Fi.40
Mi.38
140 PLN
37998

Fi.40
Mi.38
120 PLN
37999

Fi.40 B1
Mi.38
800 PLN
38000

Fi.40B3
Mi.38
600 PLN