The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 101. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
37801

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójnym - normalnym z poz. 74 i odwróconym z poz. 7, bardzo rzadkie teoretycznie z jednego pełnego arkusza, w rzeczywistości znane po około dziesięć sztuk każdego nominału, praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.18Non
Mi.18DD
6 000 PLN
SOLD
37802

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
50 PLN
37803

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
100 PLN
37804

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann,.

Fi.19No
Mi.19K
180 PLN
37805

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.19No
Mi.19K
90 PLN
37806

1918 pierwsze wydanie lubelskie, czworobok znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.19No
Mi.19K
400 PLN
37807

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.19No
Mi.19K
80 PLN
37808

1918 drugie wydanie lubelskie, seria podstawowa bez odmian stemplowana grzecznościowo na kopercie kasownikiem Lublina z datą 15.1.19.

Fi.20-9
Mi.20-8
300 PLN
37809

1918 drugie wydanie lubelskie, seria z odmianami znaczka Fi. 22 z nadrukiem w kolorze czarnym i fioletowym, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.20-9 (22a, 22b)
Mi.20-8
1 000 PLN
37810

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana (Fi. 350,-), znaczek za 50/60 hal z błędem "brak kropki po HAL", sygnatury Rachmanow, Witkowski, gwarancja Schmutz, Krawczyk, Mikstein.

Fi.20-29 (27a B6)
Mi.20-28
330 PLN
37811

1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski.

Fi.20-29 B
Mi.20-28 
1 500 PLN
37812

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, najrzadszy znaczek wydań lubelskich z nadrukiem odwróconym i jedna z rzadkości wydań przedrukowych, ledwie widoczny ślad po podlepce, piękny stan zachowania, gwarancja Kronenberg.

Fi.20No
Mi.21K
12 000 PLN
SOLD
37813

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20a
Mi.20A
90 PLN
37814

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.20a
Mi.20A
100 PLN
37815

1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny 50-cio znaczkowy arkusz sprzedażny, ząbkowanie ZL 12¾, arkusz w bardzo dobrym stanie zachowania, katalog Fischer 15.000,- zł, gwarancja i oznaczenie każdego znaczka.

Fi.20a
Mi.20A
5 000 PLN
37816

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, lewy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Jendroszek.

Fi.20a
Mi.20A
120 PLN
37817

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja.

Fi.20a
Mi.20a
400 PLN
37818

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.20a
Mi.20a
250 PLN
37819

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczki stemplowane grzecznościowo na kopercie, jeden znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku.

Fi.20a, 23a, 25a, 27a, 28
150 PLN
SOLD
37820

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/3 hal., odmiana z rzadszym ząbkowaniem liniowym 11,5 i ze znacznym brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku (Fi.585.-), ładny stan zachowania, sygnowany Kronenberg, gwarancja, oznaczenie i skrócony atest Wiatrowski.

Fi.20b
Mi.20
450 PLN
37821

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, unieważniony grzecznościowo słabo odbitym kasownikiem, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.20b
Mi.20B
35 PLN
37822

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem ZL 11½, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.20b
Mi.20B
320 PLN
37823

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
260 PLN
37824

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
37825

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
15 PLN
37826

1918 drugie wydanie lubelskie, duże podlepki, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
20 PLN
37827

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
37828

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
120 PLN
37829

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, gwarancja Gryżewski.

Fi.21
Mi.21
70 PLN
37830

1918 drugie wydanie lubelskie, kartka z oryginalnego, użytkowego obiegu pocztowego z Opoczna wysłana 20.1.19 do Łodzi, znaczki stemplowane unarodowionym kasownikiem austriackim, stempelek dopłaty z ręcznie wpisaną kwotą 10 fen., opłata za kartkę pocztową wynosiła 15 halerzy i do opłaty prawdopodobnie nie zaliczono austriackiego znaku opłaty na całostce.

Fi.21
Mi.21
5 000 PLN
37831

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
37832

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 3/15 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.21
50 PLN
37833

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z nadrukiem odwróconym, sygnowany, gwarancja Ryblewski.

Fi.21 No
80 PLN
37834

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczki stemplowane grzecznościowo na kopercie, dwa znaczki z brzegowym uszkodzeniem nadruku.

Fi.21, 22a, 24, 26, 29
100 PLN
SOLD
37835

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.21No
Mi.21K
240 PLN
37836

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.21No
Mi.21K
200 PLN
37837

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.21No
Mi.21K
90 PLN
SOLD
37838

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
37839

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
37840

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 1 z nie dodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
30 PLN