The new auction will start soon

Auction 101. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
37921

1918 drugie wydanie lubelskie, makulaturowa parka zabrudzona farbą drukarską, bardzo duża podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.27aMK
Mi.26
180 PLN
37922

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem (Fi.600.-), gwarancja Jungjohann BPP.

Fi.27a No
Mi.26 
400 PLN
37923

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak kropki po HAL", ciężkie podlepki, gwarancja Mikstein.

Fi.27aNo B5
Mi.24K
200 PLN
37924

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, stan gabinetowy, gwarancja i opis.

Fi.27b
Mi.26
1 000 PLN
37925

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
50 PLN
37926

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Mikstein, Rachmanow.

Fi.28
Mi.27
160 PLN
37927

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
400 PLN
37928

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
100 PLN
37929

1918 drugie wydanie lubelskie, czysty znaczek za 50 hal. z przsunietym w górę nadrukiem i dodatkowo zaawansowanym błędem na poz.10 "brak liter ZTA i zniekształcony orzeł", gwarancja i oznaczenie.

Fi.28 B9
Mi.27
800 PLN
37930

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na prawych znaczkach "brak liter ZTA", dolny prawy znaczek z charakterystycznym małym A w POLSKA, lekko rozerwana perforacja pomiędzy znaczkami z błędami, gwarancja Jendroszek.

Fi.28 B10
Mi.27
1 200 PLN
37931

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk i Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K
1 000 PLN
37932

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Mikulski.

Fi.28No B11
Mi.27K 
900 PLN
37933

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
37934

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, gwarancja Jendroszek.

Fi.29
Mi.28
120 PLN
37935

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka.

Fi.29 B9
Mi.28
30 PLN
37936

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z błędem z poz.30 "brak liter TA (a nawet ZTA), reszta rysunku zniekształcona", gwarancja Gryżewski.

Fi.29 B10
Mi.28 
40 PLN
37937

1918 drugie wydanie lubelskie, miejscowy list polecony z Lublina 30.12.18 o charakterze filatelistycznym - przepłacony, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA".

Fi.29B9
Mi.28
400 PLN
37938

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29B10
Mi.28
65 PLN
37939

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
37940

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
37941

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.29No
Mi.28K
400 PLN
37942

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z usterką na poz. 6 "uszkodzone P w POLSKA", w bardzo ładnym stanie, prawie niewidoczny ślad po podlepce, sygnowany Berest, PZD, gwarancja Rachmanow, z opisem Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 600 PLN
SOLD
37943

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.31
Mi.30
1 800 PLN
37944

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z usterkami na poz. 31 "uszkodzone litery P w POCZTA, oraz P i O w POLSKA", kilka drobnych pęknięć na gumie, sygnatura firmowa Marwiński, gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.31
Mi.30 
2 200 PLN
37945

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
37946

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
37947

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
150 PLN
37948

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 32, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
37949

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 14 z usterką "zalany romb", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
320 PLN
37950

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
37951

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
200 PLN
37952

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 29 z charakterystycznym błędem w postaci przerwanej litery O w POLSKA w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
37953

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
37954

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, lekko przygięty prawy górny narożnik (nie złamany), ogólnie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
37955

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 30, piękny stan zachowania, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
750 PLN
37956

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
37957

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 40, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
37958

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", znane są znaczki z jednego fragmentu arkusza obejmującego 20 znaczków pochodzące z poz. 1/35, w tym 12 znaczków z normalnym nadrukiem i 8 z błędem cienkie Z, wszystkie znane znaczki są niestemplowane, jeden z najrzadszych błędodruków Polski przedwojennej, rarytas wydania krakowskiego i polskiej filatelistyki, duże podlepki, wycena katalogu Fischer bez błędu "cienkie Z" 150.000,- zł, fotoatest.

Fi.32INo
Mi.31K
100 000 PLN
37959

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 1 w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski, sygnowany SM i z opisem Mikstein.

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
SOLD
37960

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formąyz błędem na poz. 100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Miszczak.

Fi.33 B
Mi.32 
4 000 PLN