The auction will start on 19.04.2024

Auction 101. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
44169

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs2II
1 000 PLN
44170

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez ozdobnika.

Fi.Cs3II
60 PLN
44171

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3 i rzadkim na sekretnikach abklaczem.

Fi.Cs3II
120 PLN
44172

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
30 PLN
44173

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, mocno uszkodzony ornament; idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs3II
150 PLN
44174

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
44175

1919 wydanie krakowskie, sekretnik wysłany z Bielska 22.3.20 do Czechosłowacji, nadruk typ 3, rzadki z obiegu pocztowego.

Fi.Cs4II
280 PLN
44176

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, idealny stan zachowania.

Fi.Cs4II
60 PLN
44177

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 13 z przecinkiem zamiast kropki.

Fi.Cs4III
50 PLN
44178

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu na rzadkim papierze gładkim satynowanym.

Fi.Cs4III
360 PLN
44179

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, chociaż otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma, co prawda treści, ale co było dosyć powszechną praktyką, najpewniej znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka.

Fi.Cs4IIIs
400 PLN
44180

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju.

Fi.Cs4IIIs
120 PLN
44181

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką zamiast ozdobnika i zamienioną kolejnością napisów; POLSKA POCZTA, zamiast POCZTA POLSKA, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cs4IIIt
360 PLN
44182

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.4IIIt 1000.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt+s
250 PLN
44183

1920 kartka bez oznaczenia waluty nominału.

Fi.Cp25
40 PLN
SOLD
44184

1920 karta do obrotu krajowego za 15 h (usunięte oznaczenie waluty) - znak opłaty liliowy w typie I (typ A wg PZP), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp31
100 PLN
44185

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
44186

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
35 PLN
44187

1920 kartka do korespondencji zagranicznej, usterki druku; przerwy w ramce i niedodrukowana litera o w Pocztowy.

Fi.Cp33
40 PLN
44188

1920 orzeł między wiązkami liktorskimi, całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
45 PLN
44189

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f z napisem propagandowym polsko-angielskim B; dobry stan zachowania.

Fi.Cp33
70 PLN
44190

1920 karta za 50(75) fen, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, bez hasła propagandowego; czysta;

karta za 50(75) fen, linia dzieląca kartę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, bez hasła propagandowego, wysłana 13.II.1921 z Brzozowa do Krakowa, ponieważ od 15.12.1920 taryfa na kartki pocztowe wzrosła do 2 mk. MPiT wydało rozporządzenie dotyczące wykorzystania istniejących zapasów całostek, po dofrankowaniu ich do stosownej wysokości znaczkami opłaty, a w razie konieczności nawet znaczkami urzędowymi, tu - zapewne z powodu braku odpowiednich znaczków - brakującą należność pobrano gotówką dokumentując to stempelkiem "OPŁACONO/ GOTÓWKĄ Mk No" z dopisanym numerem dziennika; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp35I
250 PLN
44191

1920 karta za 50(75) fen, hasło propagandowe E - "Są drudzy, co mówią ..."; czysta;

karta za 50(75) fen, hasło propagandowe C - "Podkopują złodzieje, zbójcyż ..."; czysta;

dodatkowo karta za 50(75) fen, hasło propagandowe D - "Polacy! Ośmielcie się ..."; z tekstem na odwrocie; czysta;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka;

Fi.Cp35II
300 PLN
44192

1920 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp36
40 PLN
44193

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
44194

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
44195

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
44196

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
44197

1921 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
44198

1922 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
30 PLN
44199

1922 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
44200

1922 pokwitowanie telegraficzne z brązowoliliowym znakiem opłaty - 5 mk "Orzeł na tarczy barokowej", rozmiar 143x100mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 22/4 z Posady Olchowskiej do Myszkowa; znaki opłaty skasowane datownikiem urzędu nadawczego, odciśniętym również poniżej; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ct9a, 118
100 PLN
44201

1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 10.VIII z Krakowa do Lwowa; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Ct10b
160 PLN
44202

1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne z ręcznym nadrukiem wartości w walucie niemieckiej 25 mk. niemieckich/ 80 mk., bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru).

Fi.Ct19
1 400 PLN
44203

1924 kartka pocztowa bez wydrukowanego znaku opłaty nadana z Krakowa 10.11.24 do Warszawy.

Fi.Cfp I
50 PLN
44204

1925 kolumna Zygmunta, całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
50 PLN
44205

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-192), wysłana 5.2 z Warszawy do Kielc.

Fi.Cp49IA
40 PLN
44206

1930 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsienicowa Schronisko, doskonały stan zachowania.


500 PLN
44207

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Kraków - Sukiennice, doskonały stan zachowania.


220 PLN
44208

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Tyniec - Ruiny zamku, doskonały stan zachowania.


220 PLN