Auction 100. Polish People's Republic 1952-1989

33718

1961 owady chronione, znaczek makulaturowy ze "zdwojonym" drukiem barwy brązowej, gwarancja Walocha.

Fi.1139MK2
Mi.1284
200 PLN
33719

Fi.1143 B1
Mi.1288
150 PLN
33720

1961 owady chronione, znaczek z błędem "chorągiewka przy ZŁ".

Fi.1143B1
Mi.1288
150 PLN
33721

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast Targowych Intermess II, bloki w odmianach I i II.

Fi.bl.29I, II
Mi.Bl.25
20 PLN
33722

Fi.943
Mi.1088
30 PLN
33723

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
70 PLN
33724

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
150 PLN
33725

1962 rocznik znaczków czystych (bez bl.31-33 (ark.1149-51a); Fi.226,80).

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
130 PLN
33726

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, komplet trzech arkusików w doskonałym stanie.

Fi.1149-51 ark.
Mi.1297-9 KB
280 PLN
33727

1962 Narciarskie Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, znaczek skasowany okolicznościowo 20.2 na efektownej ilustrowanej kopercie; dla porównania dołączono kartę z okresu okupacji niemieckiej; zaskakuje fakt wykorzystania motywu skaczącego narciarza z ilustrowanej karty wydanej w 1941 roku w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.1150a
Mi.1295A
80 PLN
33728

1962 "ZAKOPANE 1-SKOCZNIA NARC." - znaczek za 1,50 zł skasowany 22-2 rzadkim datownikiem na efektownej ilustrowanej karcie maksimum.

Fi.1151a
Mi.1299
40 PLN
33729

Fi.1158B1
Mi.1306
15 PLN
33730

1962 Wyścig Pokoju, dolny znaczek z błędem "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA".

Fi.1158B1
Mi.1306
20 PLN
33731

1962 Wyścig Pokoju, znaczek z błędem "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA".

Fi.1158B1
Mi.1306
15 PLN
33732

1962 50. rocznica pobytu Lenina w Polsce, rzadki czarnodruk serii znaczków wydany w formie zaproszenia z okazji wystawy filatelistycznej "Lenin", nakład 300 sztuk, bardzo rzadkie zaproszenie wypisane dla "Wróbel Leon", doskonały stan zachowania.

Fi.1161-3 ND
Mi.1309-11 SD
7 250 PLN
33733

1962 wielcy Polacy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy tła, napisy pod znaczkiem częściowo juz tle.

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
33734

Fi.1166-69
Mi.1314-16
160 PLN
33735

Fi.1169B1
Mi.1316I
600 PLN
33736

1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką".

Fi.1169B1
Mi.1316I
120 PLN
33737

Fi.1169s
Mi.1316I
800 PLN
33738

Fi.1181MK
80 PLN
33739

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, znaczki za 1 zł - parka z lewym marginesem z napisem "II rycht" przed 13 znaczkiem i punkturą przed 13/19 znaczkiem, wg. Polskich Znaków Pocztowych: "... znaki maszynistów na bocznych marginesach, notatki "II rycht" przed 13 znaczkiem niektórych wartości (1 zł, 2,50 zł)."; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1193A
Mi.1341B
50 PLN
33740

1962 Walka z malarią, znaczek z bloku z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ", gwarancja Falkowski.

Fi.1201 B1
Mi.1349
20 PLN
33741

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, parka rozdzielona pustopolem.

Fi.1202
Mi.1350
25 PLN
33742

Fi.1202-03
Mi.1350-51
25 PLN
33743

Fi.1202-3
Mi.1350-1
40 PLN
33744

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, marginesowa parka znaczków za 2,50 zł. lewy z rzadkim błędem występującym na poz.11 w małej części nakładu "brak napisu PWPW na marginesie", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1203 B1
Mi.1351
120 PLN
33745

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, lewy znaczek z błędem "brak napisu PWPW w sygnaturze".

Fi.1203B1
Mi.1351
60 PLN
33746

Fi.1203B1
Mi.1351I
40 PLN
33747

1962 Rok Korczakowski, seria z odmianami papieru.

Fi.1209-14
Mi.1357-62
25 PLN
33748

1962 Rok Korczakowski, seria w poszukiwanych arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie, w tym znaczek za 40 gr. z błędem B1.

Fi.1209-14 ark.(1209 B1)
Mi.1357-62
1 170 PLN
33749

Fi.1216-21
Mi.1364-69
180 PLN
33750

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet znaczków z bloków, czyste (Fi.105.-).

Fi.A1149-51a
Mi.1294-96C
75 PLN
33751

Fi.bl.30
Mi.Bl.26
45 PLN
33752

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "żł zamiast zł" na kopercie FDC, skasowany w Zakopanem; gwarancja.

Fi.bl.30(24) B1
Mi.Bl.26
40 PLN
33753

Fi.bl.30(24) B2
Mi.Bl.26
40 PLN
33754

Fi.bl.30(24) B3
Mi.Bl.26
40 PLN
33755

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z błędem "NARCIARSKIĘ" (na znaczku).

Fi.bl.30B2
Mi.Bl.26
30 PLN
33756

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z błędem "ZAKOPANÉ" (na znaczku).

Fi.bl.30B3
Mi.Bl.26
30 PLN
33757

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, komplet arkusików.

Fi.bl.31-3
Mi.1294-6 KB
260 PLN