Die Auktion beginnt am 15.11.2024

Auctionen 83. Überdruckausgaben 1918-1919

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
9951

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami (Fi.470.-), gwarancja Schmutz.

Fi.17-19 No
450 PLN
9952

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami (Fi.470.-), gwarancja podwójna Roszkowski, Kwaśniewski i Ryblewski, Schmutz.

Fi.17-19 No
450 PLN
9953

1918 pierwsze wydanie lubelskie, kasowana seria znaczków z odwróconymi nadrukami, gwarancja Schmutz.

Fi.17-19 No
280 PLN
9954

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.18
Mi.18
50 PLN
9955

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.18No
Mi.18K
100 PLN
9956

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójnym - normalnym z poz. 74 i odwróconym z poz. 7, bardzo rzadkie teoretycznie z jednego pełnego arkusza, w rzeczywistości znane po około dziesięć sztuk każdego nominału, praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.18Non
Mi.18DD
7 500 PLN
9957

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
50 PLN
9958

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
100 PLN
9959

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak ornamentów", gwarancja Mikstein.

Fi.19B3
Mi.19
70 PLN
9960

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann,.

Fi.19No
Mi.19K
180 PLN
9961

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.19No
Mi.19K
90 PLN
9962

1918 drugie wydanie lubelskie, seria z odmianami znaczka Fi. 22 z nadrukiem w kolorze czarnym i fioletowym, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.20-9 (22a, 22b)
Mi.20-8
1 350 PLN
9963

1918 drugie wydanie lubelskie, seria z odmianami 20b, 22b i 23b, gwarancja Schmutz (Fi. 2.380,-).

Fi.20-29
Mi.20-28
1 900 PLN
9964

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana (Fi.350.-), gwarancja Ejsmond, Witkowski, Krawczyk, Mikstein.

Fi.20-29
Mi.20-28
320 PLN
9965

1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski.

Fi.20-29 B
Mi.20-28 
1 500 PLN
9966

1918 drugie wydanie lubelskie, seria z nadrukami odwróconymi, w tym odmiana znaczka za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, również najrzadszy znaczek z nadrukiem odwróconym 3/3 hal. z poprawianą gumą, pozostałe znaczki w idealnym stanie, różne gwarancje Kwaśniewski, Mikulski, Schmutz.

Fi.20-29No, 22bNo
Mi.20-28K, 22bK
18 500 PLN
9967

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Falkowski.

Fi.20a
Mi.20A
70 PLN
9968

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20a
Mi.20A
90 PLN
9969

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.20a
Mi.20A
40 PLN
9970

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½, gwarancja mały fotoatest Wiatrowski.

Fi.20b
Mi.20B
350 PLN
9971

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.20b
Mi.20b 
60 PLN
9972

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
9973

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
22 PLN
VERKAUFT
9974

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
260 PLN
9975

1918 drugie wydanie lubelskie, stemplowany czworoblok.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
9976

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
9977

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
9978

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z odwróconym (Fi.300.-) i uszkodzonym nadrukiem brzegowym "brak P i gwiazdki", pod uszkodzonym nadrukiem pas delikatnych naturalnym zmatowień na gumie, taniej liczony, gwarancja Falkowski.

Fi.21 No
150 PLN
9979

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
9980

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
9981

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 11 z nie dodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
27 PLN
VERKAUFT
9982

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 1 z nie dodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
30 PLN
9983

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnym abklaczem, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
100 PLN
9984

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
9985

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal., lewe z nadrukiem brzegowym: górny z nikłą zniekształconą gwiazdką, dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL." (Fi.960.-); bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja.

Fi.22a B4
580 PLN
9986

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 11 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22aNo
Mi.22aK
300 PLN
9987

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. unikalny z podwójnym nadrukiem (Fi.30000.-), oba nadruki są znacznie wzajemnie przesunięte wobec siebie i występują jako podwójne tylko na części arkusza, zawsze spotykamy na nich lekki abklatsch, a na dole pasek farby na odwrocie, ogólnie bardzo ładny stan, podwójna gwarancja Mikulski.

Fi.22a Np
32 000 PLN
9988

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze fioletowym z poz. 31 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22b
Mi.22b
240 PLN
9989

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem fioletowym, gwarancja.

Fi.22b
Mi.22b
120 PLN
9990

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym (Fi.600.-), bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, Rachmanow.

Fi.22b
570 PLN
VERKAUFT