34504 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 70a, lekkie zaplamienie, bardzo rzadkie, oznaczenie typu bez gwarancji Schmutz. | Fi.Cp16IIxNp |
| 3 500 PLN | |
34505 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 77, bardzo rzadkie, oznaczenie i gwarancja Schmutz. | Fi.Cp16IIxNp |
| 3 600 PLN | |
34506 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 23, wysłana 8.9 z Brzeska do Krakowa, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp16Ix |
| 200 PLN | |
34507 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 14 z obiegu pocztowego z Przemyśla. | Fi.Cp16Ix |
| 60 PLN VERKAUFT | |
34508 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp18I |
| 100 PLN VERKAUFT | |
34509 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135 z usterką nadruku "nóżka litery P w POCZTA wyszczerbiona pod brzuszkiem". | Fi.Cp19I |
| 140 PLN | |
34510 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp19Ix |
| 60 PLN | |
34511 |
| 120 PLN | |
34512 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Ix |
| 70 PLN | |
34513 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie zielonopiaskowym z nadrukiem typu 137, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp19Iy |
| 150 PLN | |
34514 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Iy |
| 60 PLN | |
34515 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp19Iy |
| 60 PLN | |
34516 |
| 350 PLN | |
34517 |
| 300 PLN | |
34518 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z nadrukami typu 138, nadruk na części I - bez kropki po POCZTOWA, na części II - spacja zamiast kropki po POCZTOWA; dodatkowo wyraźna drugostronna odbitka druku (abklatsch). Ponadto, co najciekawsze - na części na odpowiedź z prawej strony znaku opłaty występuje sucho tłoczona litera K (od KARTA) następnego nadruku, unikalny błąd!!! powiązany zapewne z inną katalogowaną usterką tej karty - "brak K w KARTA"; gwarancja Jungjohann. | Fi.Cp20Ix |
| 800 PLN | |
34519 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka opłaconą odpowiedzią, lekkie uszkodzenia jak na ilustracji. | Fi.Cp20Ix |
| 100 PLN | |
34520 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 h. znak opłaty liliowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto. | Fi.Cp25 |
| 60 PLN | |
34521 |
1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią w układzie góra karty I połączona z dołem karty II. | Fi.Cp26I |
| 250 PLN | |
34522 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp14IIx |
| 50 PLN | |
34523 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, mocno uszkodzony ornament; idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cs3II |
| 200 PLN | |
34524 |
| 70 PLN | |
34525 |
| 120 PLN | |
34526 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4. | Fi.Cs3II |
| 60 PLN | |
34527 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, idealny stan zachowania. | Fi.Cs4II |
| 120 PLN | |
34528 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, chociaż otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma, co prawda treści, ale co było dosyć powszechną praktyką, najpewniej znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka. | Fi.Cs4IIIs |
| 500 PLN | |
34529 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju. | Fi.Cs4IIIs |
| 200 PLN | |
34530 |
| 400 PLN | |
34531 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.4IIIt 1000.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cs4IIIt+s |
| 300 PLN | |
34532 |
1920 kartka bez oznaczenia waluty nominału. | Fi.Cp25 |
| 40 PLN | |
34533 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f. (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto. | Fi.Cp29 |
| 100 PLN | |
34534 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie I, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u góry, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto. | Fi.Cp31 |
| 100 PLN | |
34535 |
1920 kartka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 30 PLN | |
34536 |
| 30 PLN | |
34537 |
1920 kartka z Warszawy 15.5.20 do Zakopanego. | Fi.Cp32 |
| 10 PLN | |
34538 |
1920 karta do obrotu krajowego, linia dzieląca kartkę między "A" i "P" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, w napisie propagandowym cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym; papier lekko marmurkowy. | Fi.Cp32 |
| 60 PLN | |
34539 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp33 |
| 70 PLN | |
34540 |
1920 całostka bez hasła propagandowego, przekrzywiony znak opłaty, gwarancja Berbeka. | Fi.Cp35I |
| 120 PLN | |
34541 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego. | Fi.Cp36 |
| 45 PLN | |
34543 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 23.XI z Krakowa do Liska (Leska); górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; walor w dobrym stanie zachowania (formularz pionowo zgięty). | Fi.Ct4 |
| 120 PLN | |
34544 |
1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego. | Fi.Ct5 |
| 40 PLN | |