49445 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 85 PLN VERKAUFT | |
49446 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932. | Fi.Cp.53 |
| 20 PLN | |
49447 |
1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura (X-1937), wysłany 27.IX.38 z Krynicy do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem okolicznościowym "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY" (Myślicki 28 004); karty z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykane; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp53 |
| 500 PLN | |
49448 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych z obiegu pocztowego z Limanowej z 1937 roku. | Fi.Cp53 |
| 300 PLN | |
49449 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych z obiegu pocztowego z Łodzi z 1937 roku. | Fi.Cp53 |
| 300 PLN | |
49450 |
1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-). | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
49451 |
| 20 PLN | |
49452 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 30 PLN | |
49453 |
1932 druk w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 40 PLN | |
49454 |
| 45 PLN | |
49455 |
1932 kartka w sprawach żywnościowy. | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
49456 |
| 30 PLN | |
49457 |
1932 karta widokowa bez znaku opłaty pocztowej z nadrukiem kasującym starą wartość "Cena 10 gr/Cena 15 gr.", ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona". | |
| 80 PLN | |
49458 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, WZÓR - ilustrowana karta pocztowa za 20 gr sporządzona dla celów okazowych, podobnie jak w przypadku pierwszego wydania kart ilustrowanych z portretem Henryka Sienkiewicza, różnicą widoczną na pierwszy rzut oka jest odmienne położenie nadruku WZÓR - tu napis rozpoczyna się w lewym górny rogu i skierowany jest na prawo w dół, a na kartach z Sienkiewiczem napis rozpoczyna się u dołu po lewej i skierowany jest na prawo w górę; karta z ilustracją nr 12 - SCENA GŁÓWNA - ZAŚNIĘCIE MATKI BOSKIEJ; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp55 |
| 1 800 PLN | |
49459 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 14. | Fi.Cp55 |
| 105 PLN VERKAUFT | |
49460 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 15. | Fi.Cp55 |
| 105 PLN VERKAUFT | |
49461 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 16. | Fi.Cp55 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
49462 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 17. | Fi.Cp55 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
49463 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 18. | Fi.Cp55 |
| 105 PLN VERKAUFT | |
49464 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 19. | Fi.Cp55 |
| 105 PLN VERKAUFT | |
49465 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 20. | Fi.Cp55 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
49466 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 21. | Fi.Cp55 |
| 105 PLN VERKAUFT | |
49467 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 22. | Fi.Cp55 |
| 100 PLN | |
49468 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 23. | Fi.Cp55 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
49469 |
1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką. | Fi.Cp58IIa |
| 50 PLN | |
49470 |
1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze); sygnatura "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-26." (dł.35 mm) przesłana 11.X.33 miejscowo w Warszawie, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" (Myślicki 32 124). | Fi.Cp58Ia |
| 30 PLN | |
49471 |
1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką. | Fi.Cp58Ia |
| 50 PLN | |
49472 |
1934 kartka ze stemplem okolicznościowym "TARGI WOŁYŃSKIE w RÓWNEM * OD 9-23 WRZEŚNIA 1934 *", kartka nie wypisana z dopisanym adresem. | Fi.Cp55 |
| 100 PLN | |
49473 |
| 35 PLN | |
49474 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z opłaconą odpowiedzią, ciekawy abklacz, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp60 |
| 320 PLN | |
49475 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 8. | Fi.Cp63 |
| 300 PLN | |
49476 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 3 z nadrukiem typ II. | Fi.Cp63 |
| 260 PLN VERKAUFT | |
49477 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 16 z obiegu pocztowego z Wilna. | Fi.Cp63 |
| 100 PLN | |
49478 |
1934 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią w idealnym stanie. | Fi.Cp65 |
| 150 PLN VERKAUFT | |
49479 |
1934 godło państwowe, karta podwójna - część na odpowiedź za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(XII-1934)500.000., wysłana 6.VII.35 z miejscowości Budzanów k.Trembowli do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania (Fi.85.-). | Fi.Cp65B |
| 60 PLN | |
49480 |
1934 całostka do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp67 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
49481 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu, wysłana 17.XII z urzędu Warszawa-Sejm do miejscowości Przybyłowice; dobry stan zachowania (dwa rogi słabsze). | Fi.Cp68 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
49482 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 6 - Gdynia Fragment portu, wysłana 25.VI.36 z Żywca do Warszawy; dobry stan zachowania (pionowa fałdka po lewej). | Fi.Cp68 |
| 30 PLN | |
49483 |
1935 całostka z przepiękną japońską ręcznie malowaną grafiką na odwrocie, wykonaną na zlecenie polskiego ambasadora w Japonii w 1936 roku. Ciekawe i unikalne. | Fi.Cp68 |
| 2 500 PLN | |
49484 |
| 2 500 PLN | |